HABER

Eğitime kar tatili

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesi ile Ordu ve Kastamonu'nun bazı ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilecek.

Ordu'da, yoğun kar yağışı nedeniyle Gürgentepe ilçesinde yarın, Kabadüz ilçesinde ise yarın ve perşembe günü, ilköğretim okulları ve liselerde eğitime ara verileceği bildirildi.

Kaynaşlı Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, ilçede etkisini sürdüren kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle ilköğretim okulları ve liselerde, yarın eğitime ara verileceği ifade edildi. Hava koşullarının elverişli olması halinde 28 Aralık Perşembe gününden itibaren eğitimin sürdürüleceği kaydedildi.

Kastamonu'da da yoğun kar yağışı nedeniyle Devrekani, Azdavay, Ağlı ve Küre ilçelerinde yarın ve perşembe günü, İnebolu ve Çatalzeytin'de ise taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda yarın eğitime ara verilecek.

Bu arada Kastamonu'da, kar kalınlığı kent merkezinde yaklaşık 10, yüksek kesimlerde ise 70 santimetreye ulaştı. Kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 545 köy yolundan 161'inin ulaşıma açıldığı ve çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Rize'de de bugün etkili olan ve akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Aşırı kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle Iğdır'da okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve soğuklar nedeniyle okullar 1 günlüğüne tatil edildi. İlgili daire amirleri, İl Hıfzıssıha Kurulu'nu topladık. Uzak köylerden gelen öğrencilerin yol ve servis durumu göz önüne alındı. Okullarımız il genelinde 1 günlüğüne tatil ettik. Yarın akşam havanın durumuna tekrar değerlendirme yapılacak" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön