HABER

EGO'nun özelleştirilmesi için düğmeye basıldı

ANKARA (İHA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, dün akşam Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile üçlü bir toplantı yaptıklarını belirterek, "EGO'nun özelleştirilmesinde düğmeye bastık" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Güler, yaptığı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Ziraat Bankası'ndaki hesaplarına el konulduğu haberlerinin doğru olduğunu belirterek, ayrıca dün akşam da Maliye Bakanı Unakıtan ve Belediye Başkanı Gökçek ile bir toplantı yaptıklarını söyledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin özelleştirmeyle ilgili bu hafta sonuna kadar bir yasa tasarısını hazırlayacağını belirten Güler, "Bunu hemen yasalaştıracağız. Dolayısıyla süratli bir şekilde bunu özelleştireceğiz. Netice itibarıyla hem biz hem de hazine buradaki alacaklarını tahsil edecek. Artan para ile EGO yatırımlarına devam edecek" diye konuştu.
Güler, özelleştirme modelinin muhtemelen blok satış olacağını da sözlerine ekledi.

Öte yandan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı BOTAŞ, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı EGO'dan doğalgaz alacağını tahsil edemediği için şirketin banka hesaplarına el koymuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön