HABER

EGS Bank müdürüne dava

İSTANBUL (İHA) - EGS Bank'ın Genel Müdür Yardımcılığı'nı yaptığı dönemde verdiği usulsüz kredilerle bankayı 2 milyon 981 bin 839 dolar zarara uğrattığı ileri sürülen Ahmet Güngör Keşçi hakkında, "Hizmet bedeli ile emniyeti suiistimal" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Ahmet Güngör Keşçi'nin, görev yaptığı dönemde kendisine verilen bankaya ait hesap ve paraların dağıtımında basiretli davranmadığı ve görevini kötüye kullandığı ileri sürüldü. İddianamede, Keşçi'nin mali verileri kötü olan Deba Holding A.Ş.' ye 21 Eylül 1999 tarihinde 2 bin 670 dolar tutarında dövize endeksli kredi tahsis ederek kullandırdığı ileri sürülen bu davada, işlemler çerçevesinde yine aynı tarihlerde bankayı 2 milyon 981 bin 839 dolar zarara uğrattığı öne sürüldü.

Hizmet nedeniyle emniyeti suiistimal suçundan 5 yıla kadar hapsi istenen Keşçi'nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde Şişli Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler