Ekim 2017 aylık burç yorumları

Mynet Astroloji Danışmanımız İremSu 'Ekim ayı burç' yorumlarını sizin için yazdı...

Ekim 2017 aylık burç yorumları

KOÇ

1-8 EKİM ARASI

Sevgili koçlar 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunayda, sadece kendinizi merkez alarak hareket etmenin, kararlar vermenin ve benim dediğim doğru demenin pek bir yararı yok. Belki de ısrarla böyle düşünmekten yanasınız. Hatta keskince bir karar verdiniz. Ancak şunu biliniz ki, bu ay özel ilişkide, çalışma hayatında başkalarının sesine kulak vermeniz, dinlemeniz gerekecek. Dolunayın yöneticisi mars, venüs ile kavuşum yapacak. Eğer işinizden memnun biri değilseniz, detaylı işler sizi biraz yorabilir ve yapmanız gerekebilir. Çünkü siz ilgilenmezseniz işler daha fazla karışır. Ne yapıyorum ben burada, ne arıyorum bu ortamda diye hayıflanırsınız. Ancak size tavsiyem, bu dolunayda yine de ilişkinizi mutlaka önemseyiniz. Belki de bu fikir alışverişi sayesinde, ilginç çözüm yollarına ulaşırsınız. Zaten görünen o ki, eşiniz, iş yaptığınız insanlar da bencil tavırlardan, kabalıktan hoşlanmadıklarını belli edecekler. Romantik bir dolunay değil bu. Bilakis, insanlarla belli nezaket ölçüsü, ihtiyacı olanlara yardımcı olmak, duygularına, fikirlerine önem vermek gerekiyor. Aslında siz de, böyle davranıldığında memnun olursunuz. Bu dolunayda, güzellik ve çekicilik kavramı, sağlıklı yaşam, verimlilik, detaylı gözden geçirmeler bir hayli etkilidir. Bu noktalara dikkat ederek dolunayı ele alırsak, başkaları size-siz de onlara yakınlaşırsınız. Böylece gerilim yaşanmaz. Tabii ki, duruma bakacağız. İşimize gücümüze önem vereceğiz. Hak ve hukuku her yönde gözeteceğiz.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili koçlar 10 Ekim 2017 saat 16:20 - 8 Kasım 2018 saat 15:38 tarihleri arasında jüpiter, akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süre içinde, parasal, cinsel, hukuki konularda başkalarıyla iş veya özel anlamda bütünleşeceğiz. Bu evlilik sonrası eşinizin parasından yararlanmak veya boşanmak yoluyla nafaka almak şeklinde gelişebilir. Kimi durumlarda bir mirastan yararlanmayı da işaret edebilir. Kredi almak, bir borcu kapatmakta mümkündür. Bu dönemde asıl dikkat çekici olan bizim başkalarıyla bağlantımızın kazanca dönüşmesi halidir. Cinsellik de bunun içinde yer alır. Tutkulu bir ilişki yaşamak da insanı doyuma ulaştırabilir veya biz bu gücün esiri olarak ilişkiyi sürdürebiliriz. Miras, nafakadan bahsetmiştim yukarıda. Bunlar insanın hayatında bir kaybın, ayrılığın sonunda elde edilen gelir olduğu için, tabii ki üzücüdür. Ancak hayatın doğal seyri içinde değerlendirmek gerekir. Çünkü değişim, eskinin sona erişi, yeninin doğuşudur. jüpiter-akrep geçişinde bir davanın kazanılması adına mücadele verebiliriz veya kazançlı çıkmak için kendimizi davamıza adayabiliriz. Çıkarlarımızın farkında ortaklıklar kurarız, birleşiriz, bütünleşiriz. Amaç güç elde etmektir. Araştırırız, peşini bırakmayız, kovalarız ve sonunda büyürüz. Eğer gerekirse yargıya başvururuz, dava açarız, elde ederiz. Gizli hareket ederiz. Çünkü birilerinin önümüze engel koymasını istemeyiz. Öyle inançlı, öyle tutuklu ve azimli şekilde bunu yaparız ki, kaybetmemiz mümkün değildir. Bazen de, başka birine destek oluruz, ona mücadelesinde yardımcı oluruz veya böyle bir işimiz vardır. Biz de kazanırız, o kişi de kazanır. Hani bütünleşmeden söz ettim ya. İşte böyle bir ortaklık, böyle bir iş, aracılık da bize güç, para kazandırabilir. Benim bu süreçte size tavsiyem aşırılıktan kaçınmanızdır. Her şeyin hayırlısını istemekten söz ediyorum. Tabii ki kazanın. Ancak bunu kurnazca, sinsice, türlü manevralar, oyunlarla başkalarına zarar verecek şekilde yapmayın. Hani kazanayım derken, kendinizi kaybetmeyin. İntikam, kin, öfke ile hareket etmeyin.

14 Ekim saat 13:11 - 07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında venüs-terazi burcu seyri başlayacak. İlişkiler anlamında önemli bir geçiştir. Venüs karşıt burcunuzda ilerlese dahi yönettiği bir burçta ve kuvvetli olduğu bir alanda seyrettiği için, faydalı özellikleriyle sizi sarıp sarmalar. Bu süreçte uyum ve güzellik arzunuz yükselir. Hayatın genelinde huzur aranır. İlişkide partnerinizin size karşı anlayışlı ve nazik tavırları, beraberlikte problem varsa da, çözüme kavuşturur. İlişkisi olmayanlar açısından bir partnerde aranan en önemli kriter, ortaklaşa hareket etmeyi bilmesidir. Dönemin nasıl geçeceği öncelikle ilişkinin niteliği veya bir ilişkiden ne beklediğiniz sorusuna cevap bulunmasıyla mümkündür.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim saat 10:58 -5 Kasım saat 22:19 tarihleri arasında, merkür akrep burcunda seyrini sürdürecek. Kredi başvuruları veya yatırımlar, mali hesaplar, beklenen destekler, hisseli paralar, eş ve iş ortağınızla finansal ilişkinizden, yükümlü olduğumuz ve altına imza attığımız belgelere kadar geniş bir alanda odaklanacağız ve yine dikkatlice gözden geçireceğiz. Birlik ve bütünlük içinde hareket ediyor muyuz, ilişkimiz ve iş ortaklıklarımızda ne gibi sorunlar var ve her iki taraf da bir arada olmaktan dolayı memnun mu diye duruma bakacağız. Tabii ki, çıkarlarımızı gözettiğimiz için susabiliriz. Ancak sorunlar varsa bunların da ele alınması ve yüzleşmede bulunulması gerekir. Birbirinizden farklı yönleriniz, düşünceleriniz, hayata bakış açınız olabilir. Fakat bütün bu farklılıklar eğer dengeli ve sağlıklı ve ortaklaşa hareket etmenin önüne geçiyorsa tabii ki problem yaratır. Birbiriniz üzerinde maddi, manevi, cinsel, finansal anlamda baskı uygulamanıza neden olabilir.

Sevgili koçlar 19 Ekim saat 22:12 terazi burcunda doğacak yeniay, yöneticisi venüsün desteğiyle, ilişki konularına verdiğimiz önemin işaretçisi olacak. Bizim bir eş veya iş ortağımızdan beklediğimiz nezaket, adil olunması, paylaşım ve ortaklaşa düşünülmesidir. Eğer bu olgular yoksa biz bu yeniayda gerekli görürsek yolları bile ayırabiliriz. Yeniayın görünümlerini şimdi beraberce inceleyelim ve etkileri hakkında bir saptamada bulunalım.

Öncelikle özel ilişki ve mesleki konularda bir yenilik ve dönüşüm içindeyiz. Biraz önce söylediğim gibi, beraberlikteki sorunların temelinde farklılıklara saygı yoksa tabii ki bu yeniayda bunu es geçemeyiz. Oturup düşüneceğiz. Ancak bu yeniaydaki gelişmeler problemlerin çözülmesini sağlıyor. Demek oluyor ki, anlaşmak için her iki taraf da istekli. Venüsün terazi burcunda ilerlemesi zaten bunun en kuvvetli göstergesi olarak destekleyicidir. İstenirse yeniden bir sayfa açılabilir. Bu yeniay, bir sürpriz tanışmanın, bir ilişkiye hızlı şekilde adım atmanın göstergesidir. Bekar koçların karşısına, onları etkileyecek ve aynı şekilde etkilenecek bir kişi çıkabilir. Bu yeniay, girişimde bulunma, yeni adımlar atma, yeni kararlar verme yönünde heveslendiricidir. Anlamlı, değerli ve baktığımızda bizi tatmin edici olduğunu düşündüğümüz, bir baskı sonucu değil, isteyerek katıldığımız yenilikler sizi bir hayli memnun edici olacaktır. Aynı şekilde bir şeyler size uymuyorsa, uzaklaşarak yeni bir sayfa açmanız da mümkündür.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında mars-terazi burcunda ilerleyecek. İlişkisinde sorun yaşayan çiftlerin dayanışma içinde olmaları gerekiyor. Bir elin nesi, iki elin sesi var sözüne uygun şekilde hareket ederseniz bu süreçten güçlenmiş bir şekilde çıkarsınız. İlişkisi henüz başlamış çiftler açısından duruma bakarsak, bu dönemde birbirinizin hedeflerini, farklılıklarını, ilişkiye bakış açınızı çok iyi tahlil ediniz. Venüs de terazi burcunda ilerlediği için, paylaşım, tarafsız bir bakış ve uzlaşıya açık olmanın buna göre ayarlamalarda bulunmanın göstergesidir.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında akrep burcunda ilerleyecek güneş süresince isteklerinizi elde etmek amaçlı bağlantılar kurarız. Bunlar cinsel, finansal veya farklı tarzda olabilir. Çıkar ilişkisine de dayanabilir. Bu gayet doğal sayılmalıdır. Çünkü arzularımız bir hayli güçlüdür. Büyümek, ilerlemek için çıkarlarımızı göz önüne alarak, şartlara göre strateji belirleyerek ilerlemek gerekiyor. Güneş-akrep burcu seyrinde her şeyin altı didiklenir, sorgulanır. Çünkü hayat ya siyahtır ya beyazdır. Ortası yoktur. Bu geçişi yöneten mars ve ardından venüs, terazi burcunda ilerleyecekler. Eğer istenirse pekala bir ilişkide uyum sağlanabilir. Her iki tarafın da beraberlikte kişisel arzu ve istekleri kadar, biz olmayı da başarmaları gerekiyor. Aslında birbirimize aynayız. Bu söz hakikaten değerlidir. Ruhumuzun farklı yönlerini, ilişki aracılığıyla keşfediyoruz. Kabul ederiz veya etmeyiz. Şu bir gerçek ki, insan kendine benzeyeni değil, kendinden farklı olanla bütünlük oluşturuyor. Güneş-akrepte bunu bir kez daha anlayacağız.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-9-10-13-14-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 11-12-18-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8
Yeniay : 4-5-6-7
(Ay-koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)
Dolunay : 17-18-19-20
(Ay-terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BOĞA

1-8 EKİM ARASI

Sevgili boğalar 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, öfkenin, sabırsızlığın, geçmişte yaşanmış problemlere takılmanın, isteklerinizi elde etmek için dayatmaların yanlış olacağını işaret ediyor. Çünkü stres, iş veriminizi düşürebilir, verimli çalışmanın önüne geçebilir. Oysaki sağlığımıza önem vermemizde yarar var. Eğer yoğun bir iş programınız varsa bu dolunayda, gerginlikle zaman kaybetmek yerine, yarım bıraktığınız veya üzerinde çalıştığınız işlere önem vererek başarılı olabiliriz. Sizi rahatsız edecek en önemli nokta, hırslarınız, duygularınıza gem vuramayışınız olabilir. Bu dolunayda bundan uzak durmalısınız. Dolunayın yöneticisi mars, venüs ile kavuşum yapacak. Aşk hayatınız, çocuklar, sosyal yaşam sizin için kıymetlenecek. Projelerinizin beğenilmesini isteyeceksiniz. El yeteneği, sanatsal beceriler, titiz çalışmaya özen göstererek başarılı eserler vermek mümkündür. Aşkta ve yapılan her işte, seçicilik öne çıkıyor. Detaylı gözlemde bulunmak, tevazu göstermek ve riskli hareketlerden kaçınmak gerekiyor. Bu Dolunay eleştirmek yerine, iş hayatında veya aşkta dayanışmada bulunmanın her açıdan yararlı olacağını işaret ediyor. Çalışma hayatınızla ilgili konularda özellikle sırt ve bel bölgenize önem veriniz. Oturma pozisyonunuzu mutlaka önemseyiniz. Oradan buradan edindiğiniz bilgilerle, uzman gözetiminde olmayan Sağlıksız diyetlerden uzak durunuz. Göz muayenenizi yaptırınız. Merkür-terazi burcunda ilerliyor ve dolunay derecesiyle karşıtlık yaptığı için, bu uyarılara kulak vermekte yarar var. Kendinizden tabii ki taviz vermeyeceksiniz. Ancak şartlara, duruma göre hareket etmeyi de bilmelisiniz.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili boğalar 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında jüpiter-akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte evlilik veya her türlü ortaklıkta, ikili ilişkilerde güven duyabileceğimiz, bizi sırtımızdan vurmayacak, derinliklerimizi keşfedecek, tutkulu ve güçlü biriyle olmak isteriz. Genelde bu türden kişileri kendimize çekeriz. Yasal bir sözleşmeye dayalı olsun veya olmasın bizim bu ilişkide ortaklaşa bir yaşamı sürdürme arzumuz yoğundur. Cinsellik, para, güç olguları gayet kıymetli olup, ilişkinin özünde yer alır. Süregelen bir hayatın değişimi ve dönüşümünü işaret eden bu süreçte seçimlerinizi yaparken tabii ki dikkatli olmakta yarar var. Çünkü aradığınız güce kavuşurken, baskı altına alınmanız, kıskanılmanız, zorlanmanız da mümkündür. Tercih yaparken bunu unutmayın. Evliliğin bir ortaklık olduğunu unutmayalım. Karşımıza çıkan kişiyi veya mevcut partnerimizi tanıyalım. Tutkularını, yaşama nasıl baktığını ve sonra derinlikli şekilde kendimize bakalım. Bu bakış hali, doğru ve güçlü beraberlik için şarttır. Jüpiter-akrep geçişi ilişkide anlaşmazlık dönemine denk geliyorsa, aranızdaki mücadele hayli çetin olabilir. Tutkular, cinsellik, güç ve baskı etkili olabilir. Bu durumda ortak bir noktada buluşmak kolay olmaz. Ancak inançla, kendinize güvenle her zorluğu aşmanız mümkündür. Bu süreçte, öyle biri karşımıza çıkar ki, bizi dönüştürür, yenileştirir ve kendi kendimizin farkına varmamızı sağlar. Tutkulu, oldukça kuvvetli duygularıyla bizi sarıp sarmalar. Zayıf yönlerimizi güçlendirir. Bugüne dek ilişkide baskı uygulayan taraf biz isek, jüpiter-akrep seyri boyunca, bunun yanlışlarıyla karşılaşabiliriz. Onun içindir ki, ister evlilik ister uzun süreli bir ilişki veya ortaklık olsun, bu seyir boyunca zorlukları inanç ve kararlılıkla aşacağımızı bilelim.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında terazi burcunda seyrini sürdürecek venüs, çalışma hayatında rahatlık, seçkinlik, iş ilişkilerinde uyum ve paylaşımı gözeteceğimiz bir dönemi işaret eder. Elimizden geldiğince çevremizdeki insanlara güzellik sunmaya, onları anlamaya ve nazik şekilde davranmaya çalışırız. Ne de olsa iş ortamındaki huzursuzluk bizi de yoracaktır çünkü. Bu süreçte düzenlilik esastır. Temizliğimize önem veririz. Giydiklerimize, yediklerimize dikkat ederiz. Nabza göre şerbet vermeyi biliriz. Adil davranmayı benimseriz. Aynı şekilde bize davranılmasından hoşlanırız. Kişisel anlamda güzelliğimiz veya karizmamız bay ve bayan boğalar için çok önemlidir.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında karşıt burcunuz akrepte ilerleyecek merkür, evlilik, uzun süren ilişki, bizden farklı görüşte olan kişilerle ilişkilerimiz, finansal ve ilişki anlamındaki kanuni davalar, başkalarıyla olan her türlü anlaşma ve yasal konular üzerinde yeniden duracağız. Bu kişilerle aramızdaki ilişkinin hayatımızdaki önemi üzerine düşüneceğiz. Biz ilişkilerimize nasıl yaklaşmaktayız, ortaklaşa bir hayat sürdürüyorsak, uyum ve uyumsuzluklarımız nelerdir? Veyahut bir ilişkiden neler bekliyoruz, neye göre seçimlerde bulunuyoruz? Bunlara bakmamız gereken zamandayız. Eğer beraberliğimizde problemler varsa, bu süreçte zorlanabiliriz. Karşı taraf kendi bakış açısıyla durumları ele alırken bizim buna anlayış göstermemiz zor olabilir. İster istemez bu beraberliği sorgulama ihtiyacı duyabiliriz veya partnerimiz, iş ortağımız da aynı şeklide davranabilir.

Sevgili boğalar 19 Ekim saat 22:12 terazi burcunda doğacak yeniay, yöneticiniz venüsün güçlü bir pozisyonda olması sayesinde günlük hayatımız içinde nezaketin, güzelliğin, yeniliklerin, özgürlüğün ve ayrıca her şeyde adaletli ve hakça hareket edilmesinin önemini vurguluyor. Eğer bu olgular bizim hayatımızda, iş ortamımızda ve her alanda etkin değilse, mecburen susmak, katlanmak, içinize atmak mümkün gözükmüyor. Ona göre bir önlem alacağımızı görüyoruz. Yeniayın görünümlerini şimdi birlikte inceleyelim ve ona göre durum değerlendirmesinde bulunalım. Sizler bu Yeniayda sağlam, uzun vadeli bir iş arayışındasınız. Kimsenin pek nazını niyazını çekecek halde değilsiniz. Verdiğinizi almaktan yanasınız. Aile içinde, finansal konularda düşündüğünüz yeni çözüm yollarının kabulünü isteyeceksiniz. Yeni bir yere yerleşmek, sağlıklı yaşamak, enerjinizi doğru şekilde kullanmak için farklı bir yol, meslek veya yaşam kararı alabilirsiniz. Çünkü artık birçok şey eskisi gibi sizi tatmin etmiyor hatta sinirlendiriyor. Buna dur deme vaktiniz geldiğini bu yeniayda görüyoruz. Özellikle huzura ihtiyacınız var. Huzurunuzu bozan her kim veya her ne ise ondan uzak duracaksınız. Bu bakış açısıyla birileriyle yollar ayrılabilir. Karşınıza çıkan bir fırsat, mevcut sorunların çözülmesinde etkili olabilir. Değişim şart ve siz bunu artık net olarak göreceksiniz.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında mars-terazi burcunda ilerleyecek. Bu dönem, çalışma hayatınız başta olmak üzere, fiziksel ve bedensel sağlığımız, iç huzurumuz ve de ilişki, iş ortaklıkları konularında da etkili olacaktır. Başkalarına uymak zorunda kalındığı ve ortam şartlarına göre hareket edildiği, bu yüzden de stresin bir hayli yaşanabileceği bu dönemde sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. Estetik ameliyatlar, kilo sorunları için yapılan diyetler, ilişki veya iş nedeniyle yaşanması muhtemel psikolojik sıkıntılarınız için tedavi olmayı, ona göre bir iş planlamasında bulunmayı, şartları göz önüne almadan hiçbir işe okey vermemeyi biliniz.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında akrep burcunda seyrini sürdürecek Güneş, bir yıl sonra aynı noktaya geliyor. Bu süreç genel anlamıyla partnerinizle aranızda atışmalarının yaşanma ihtimalinin yüksek olduğu bir zamandır. Güneş bildiğiniz gibi yaşam canlılığımız ve bilinçli isteklerimizin astrolojik temsilcisi olduğuna göre, karşıt burcunuzda ilerlemesi her ikinizin de, kişisel bakış açınız başta olmak üzere, hayatı algılayış biçiminiz, eğilimleriniz, kararlarınız ve birbiriniz üzerindeki etkinliğiniz anlamında bir kutuplaşmanın işaretidir. Tabii ki, bu kutuplaşma, ilişkinin niteliğine göre anlam kazanır. Bazı çiftler bu farklılığın lezzetli bir durum olduğunu düşünebilir. Size ayna tutan bir partner eksiklerinizi görmenizi de sağlayabilir. Ayrıca bu farklılık kendi içinde aslında son derece hoş bir durum olabilir. Ancak bazı çiftler için durum çekilmez olarak görülebilir. Siz beyaz dersiniz, partneriniz siyah, orta bir noktada birlikte griyi keşfetmek varken, tam tersine birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmaya kalkışabilirsiniz. Benim önerim, gereksiz şeyler için birbirinizi üzmek yerine, destek vermeye çalışmaktır.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-16-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-13-14-20-21-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 16
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10
Yeniay : 7-8-9
(Ay-boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)
Dolunay : 20-21-22
(Ay-akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

İKİZLER

1-8 EKİM ARASI

Sevgili ikizler 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, sosyal yaşamdaki ilişkilerden, özel paylaşımlara kadar dengenin mutlak sağlanması yönünde önem taşıyor. Sizler bu dolunayda ilgi uyandırmak, etkili olmak, net ve açık konuşarak kendinizi kabul ettirmekten yanasınız. Ancak bu bazen sorun oluşturabilir. Özellikle aşk hayatınızda daha paylaşımcı ve karşı tarafın fikirlerine de saygı göstermeyi bilmelisiniz. Çünkü dolunayın yöneticisi mars-başak burcunda ilerliyor ve Venüsle kavuşum yapacak. Dışarıda baskın bir şekilde ilgiyi üzerinize toplarken, ailenizle olan ilişkiniz ve evinizde eleştirel tavırlar bazı sorunlara yol açabilir. Eğer ev içinde veya genelde gözünüze hoş görünmeyen, ince eleyip sık dokuduğunuz için beğenmediğiniz, onaylamadığınız bir şeyler varsa, bunları bu dolunayda, pürüzleri düzeltmek adına hareket etmek faydalıdır. merkür-terazi burcunda ve dolunay derecesiyle karşıtlık oluşturuyor. O zaman bu dolunayda sizler çocuklarınız, eşiniz-sevgilinizle nazik,  paylaşıma dönük şekilde birbirinize yönelirseniz emin olunuz ki, hem girişkenliğiniz hem kendinizden emin oluşunuzla ilgiyi üzerinize toplarsınız. Bu onların da dikkatli davranmalarını sağlayabilir. Tabii ki bunlar ödün vermek anlamına gelmiyor. En azından bu dolunayda biz, bu noktalara dikkat ediyoruz. Böylece gereksiz streslerin önüne geçiyoruz. Plan ve projeleriniz için evde çalışmak, hazırlanmak, sosyal ağınızı güçlü tutarak trendleri takip etmek, elit ortamlar, moda, sanat, dergiler takip ederek, bu dolunayı güce dönüştürebiliriz.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili ikizler 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında jüpiter-akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu sizin iş hayatınızla ilgili karşınıza çıkabilecek güçlü fırsatların göstergesidir. Ayrıca özel veya iş anlamındaki ortaklığın da işaretçisidir. Sağlığınızla ilgili araştırma veya tedaviler de bu dönemde etkili olur. Üstünüze düşen görevleri tutkulu, inançlı şekilde, zorlansanız bile yılmadan kararlılıkla bir şekilde sürdürdüğünüzde emin olunuz ki, başarısız olmanız mümkün değildir. Siz bu süreçte baskı veya bir takım güçlükler karşılaşabilirsiniz. Ancak bütün bunlar, o işi bütün derinliğiyle öğrenmenin yoludur. Eğer bu işe, bu yola kendinizi adamışsanız, o zorluk sizi yıldırmayacaktır. Bilakis güçlendirecektir. Çalışma hayatında ve günlük yaşamda, gücünüzü doğru kullanmayı, yönlendirmeyi, yönetmeyi öğreneceksiniz. Diyelim ki sizi rahatsız eden, çalışmanıza engel olan bazı rahatsızlıklarınız var. Jüpiter-akrep burcunda bunların tedavisi mümkün olacaktır. Bir iş veya proje üzerinde odaklanmanın mümkün olduğu bu süreçte, işlemeyen, verimsiz olanı-olmayandan ayırarak temizleyebilir, işlerlik kazandırabilirsiniz. Şimdi gelelim bu geçişin gölge yanlarına. Aynı ortamda çalıştığınız veya yaşadığınız insanların sizin üzerinizde veya siz onlar üstünde baskı, güç, kıskançlık, manipülasyon, öfke, intikam gibi olumsuz duygulara karşı dikkatli olunuz. Bunlar insanı hasta eden olgulardır. Bunların kaynağına inmek gerekir. Neden böyle davranıyoruz veya neden bize karşı böyle davranıyorlar. Yüzleşmede bulunmak gerekir. Hırstan uzak durun lütfen. Siz bu dönemde potansiyel gücünüzü gelişim ve büyüme anlamındaki işlere yöneltirseniz muazzam başarılar elde edersiniz. Tam tersi durumda etrafınızla aranızda güç savaşları başlar ki, bunun size faydası olmaz. Üreme organlarıyla ilgili rahatsızlıkların tedavisi, ruhsal ve bedensel temizlik çok önemlidir. Hileli işlere karşı dikkatli olalım.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında terazi burcunda ilerleyecek venüs süresince, öne çıkan en önemli olgu, aşk hayatınızdır. Ayrıca fiziksel ve ruhsal anlamda kaliteye, konfora, uyuma bir hayli önem verirsiniz. Eğer aşkta mutlu iseniz, huzurlusunuzdur. Tam tersi durumda hemen duygusallaşır, şöyle iç dünyanıza çekilerek geçmişi anarsınız. Aşk anlamında yılın güzel enerjilerinden biri olarak Venüs geçişi, şans verir. Sürpriz aşkları işaret eder. İlişkinizi güzelleştirir. Bekar İkizler için, yeni bir tanışmanın göstergesidir. Kendinizi huzurlu, mutlu ve uyumlu şekilde dışa yansıttığınız zamandır.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında çalışma hayatınızla ilgili konularda etkili olacak merkür-akrep burcu geçişinde nelere dikkat edeceğiz? İş ortamındaki ilişkilerin niteliği, işinizle alakalı meselelere bakış açınız, iş tercihleriniz ve şu andaki mevcut işinizle alakalı finansal konular yine önemini koruyor. İsteklerimiz karşılanmadığında, bu bizi bir hayli rahatsız edebilir. Elde ettiğimiz gelir ile emeğimiz arasındaki  farklılıklar, bir hayli gözümüze batabilir. Ancak burada sektörün içinde bulunduğu durum, tecrübemiz, eğitimimiz de, tercih edilme aşamasında önem taşıyacaktır. Bu süreçte, hakkımızı yedirmeyelim. Ancak başkalarına söz hakkı vermeyi de unutmayalım. Rutin sağlık şikayetlerimiz devam ediyorsa, kesinlikle ertelenmeden bir doktora görünmek lazım. Problem ne ise araştırılmalı ve kökünden halledilmesi için mutlaka konusunda deneyimli bir uzmana gösterilmelidir.

Sevgili ikizler 19 Ekim saat 22:12 terazi burcunda doğacak yeniay, aşk hayatımızı güzellik, estetik, yenilik, değişim, paylaşmak, nezaket gibi kıymetli olgular çerçevesinde bakmamızı sağlıyor. yeniayın yöneticisi venüs güçlü olduğu terazi burcunda ilerlediği için, ben bu yeniayın sizler için sürpriz aşklara, arzu ettiğiniz değişikliklere işaret olduğunu söylemek isterim. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerini inceleyelim ve etkilerini daha net kafamızın içinde oturtalım. Öncelikle hakkınıza düşen ne varsa onun için mücadele etmek gerekiyor. Bu bir miras, alacak, sigorta, primler gibi hukuksal konularda olabilir. Belki de uzun zamandır mücadele veriyorsunuz. Şimdi bunu halletmek amaçlı girişimde bulunabilirsiniz. Bu yeniay aşkta şanslı bir dönemi işaret ediyor. Hayatın güzel olduğunu hatırlatan bir aşk olabilir bu. Birden karşınıza çıkar ve sizi bir hayli etkileyebilir. Aynı şekilde partneriniz de bu etkilenmeyi yaşayabilir. Değişim ve yeniliklerin işaretçisi olan bu yeniay, hedefinize korkusuz bir şekilde varmanın ve ne olursa olsun onu elde etmenin göstergesi. Hem aşkta hem sosyal dünyada bu şekilde hareket edeceğinizi görüyoruz. Yeniliklere gönüllüsünüz ve attığınız adımların hayatınıza apayrı bir güzellik katacağını söyleyebiliriz. Tatmin olmadığınızı aşklar bitiyor, sizi memnun edecek yeni aşklara yelken açılıyor.
22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında mars-terazi burcunda ilerleyecek. Aşk yaşamınızda genel olarak bu dönem çok fazla baskın olmaya çalışmadan, ancak bir ilişki hakkında ciddi kararlar vermek yerine ortama, şartlara göre hayatın keyfini çıkarmak taraflısı olacağınız zamandır. Flört etmek, bazen aynı anda iki ayrı ilişkiyi sürdürmek, kendinizi fazla yormadan, sorunlarla yüzleşmeden her şeyi oluruna bırakmak hali, sürecin etkileri arasında yer alır.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında çalışma evinizde ilerlemesini sürdürecek güneş-akrep burcu seyri, genel anlamıyla dönüşüm ve yenilenme konularında etkili olup, gayet hırslı bir şekilde çalışmanızı, isteklerinizi elde etmek için azami çaba harcamanızı sağlayıcı önemli bir kuvvettir. Bu süreçte Pluto idaresinde olan Güneş doğal olarak liderlik gücünü ortaya koymak isteyen kişinin, kimi zaman karşısındaki insanları çıkarları doğrultusunda kullanmasına neden olabilir. Bu etki altında, negatif her şeyden kaçarak, pozitif bir şeyler yapma içgüdünüz yoğunlaşabilir. Söz gelimi iş değiştirmek isteği veya yarım gün çalışma tarzı  bir iş kurmanız mümkündür. Şimdiye kadar kullanmadığınız kaynaklarınız ve yetenekleriniz, durumunuzu geliştirerek ileri gitmenize yardımcıdır. Görünenlerden ziyade, her mevzunun geri planındaki bilgilere ulaşma isteğiniz size derinlik kazandırabilir. Sezgileriniz güçlenir. Kurnazlık, çıkarlarınızı iyi kollayarak ilerlemeye çalışmanız mümkündür. Yalnız şunu belirteyim. Bu tarihler arasında en çok nerede ve hangi konuda çabalamanız gerekiyorsa enerjinizi o yönde kullanmaya bakın. Zihninizi boşaltın. O zaman işte kullanabileceğiniz üretkenlik gücünüzü ortaya çıkarmış olursunuz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-9-10-13-14-18-19-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-16-23-24-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12
Yeniay : 9-10-11
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 22-23-24-25
(Ay-yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YENGEÇ

1-8 EKİM ARASI

Sevgili yengeçler 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, mesleki ve ailevi konularda dengenin yerli yerine konulmasını gerektiriyor. Çünkü bir yana ağırlık versek, öbür taraf ihmal edilecek. Onun için dikkatli olalım. Şimdi, mesleki açıdan bu Dolunay bir karar verişin işaretçisi olabilir. Kişi aktif olmak istediği, fazla sorumluluk nedeniyle yorulacağı işlere kalkışmak istemeyebilir. Kendine dönük düşünebilir. Sözgelimi home-ofis tarzı çalışma, işlerin evden yürütülmesi, sanatsal beceriler, eviyle yakından ilgilenmek, dekorasyon gibi. Bunları belirtmemin nedeni, öncelikle işinizden memnun musunuz, şu anda sorunlarınız var mı, kendinizi rahat ve güvende hissediyor musunuz? Çünkü bu soruları size Dolunay zaten soruyor. Bir memnuniyetsizlik varsa, kişi daha fazla evine yönelebilir, arayışta olabilir. Mars, bu Dolunayın yöneticisi olarak Başak burcunda ilerliyor ve Venüs ile kavuşum yapıyor. Çevremiz, eğitim hayatı, iş, girişim, organizasyon ve iletişime dayalı her şeyde ince eleyip sık dokumaya, analizde bulunmaya çağırıyor. Bu Dolunayda biz duruma bakacağız. Hem çevremizi hem işimizle ilgili konuları hem de ailevi meseleleri ölçüp tartmalıyız. Gerçekten ne istediğimizi bilmemiz gerekiyor. Merkür-Terazi burcunda ve Dolunay ile karşıtlık oluşturacak. Evimizdeki iletişimin özünde fikir paylaşımı ve uyum etkili olurken, işimizle ilgili konuların da dikkatlice ele alınması, üzerinde düşünülmesi, analiz yapılması gerekiyor.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili yengeçler 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Aşk hayatımız, çocuklarımız, yeteneklerimiz ve yaşamın tüm zevklerine tutkulu, oldukça derinlikli şekilde bağlanacağımız bir dönem olarak önem taşıyor. Herhangi bir isteğimizi, projemizi, arzumuzu adanmışlık duygusuyla ele alacağımız için, yenilgi sözcüğüne hayatımızda yer vermeyeceğiz. Kendi gücümüze güveneceğiz. Karşımıza çıkan kişinin içini okuyacak sezgiye sahibiz. Cinsel çekicilik aşkta bir hayli etkili olacaktır. Ayrıca maddi açıdan da güçlü partner ilgimizi çekecek. Çocuk sahibi olmanın işaretçisi olan bu dönemde, evlatlarımızın sağlığını, güçlü olmalarını önemseyeceğiz. Onları gücümüzün göstergesi olarak göreceğiz. Kendimizi aşka ve değerlerimize adayacağız. İçgüdüsel olarak arzularımızın peşinde olacağız. Bir şeyi yoğun şekilde istediğimizde, onun üzerine odaklandığımızda her türlü yolu deneyebiliriz. Tabii ki, bu denli yoğunluk zarar verici olabilir. Buna dikkat edelim. Tutku ve ihtiraslarımızın özünü anlamalıyız. Keskin duygularımızı terbiye edersek, dönüştürüp sağlıklı hale getirebiliriz. Ya benimsin ya da benimsin gibi hayli keskin sözcüklerle hayata yaklaşmak, karşımızdaki insanı değişmesi için zorlamak, her şeyi kontrol etmeye çalışmak, güçlü olmada aşırılığa kaçmak bu dönemin gölgeli yönüdür. Bu size çekicilik kazandırsa da, aynı şekilde itici olmanıza yol açabilir. Onun için, sizler bu dönemde neyin nereye varabileceğini iyi düşününüz. Sizin üstünüzde eğer birileri baskın olmaya çalışıyorsa, Jüpiter-Akrep geçişinde güçlenerek bu baskıların üstesinden gelirsiniz. Bu dönemde yeteneklerimiz bize kazanç getiricidir. Zaten biz de, gücün aşığı oluruz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında, yuvanız, ailevi konular, dostluklar, sosyal yaşam ve ilişkiler anlamında etkili olacak Venüs-Terazi burcu geçişi hoş ve ılımlı bir dönemin işaretçisidir. Ev hayatınızı güzelleştirir, konfor duygunuzu yükseltir, güzel bir yerde yaşamak arzunuzu yüceltir. Aile içindeki ilişkilerin düzelmesini sağlayıcıdır. Bir ev satın almayı düşünenlerin bu dönemde mutlaka mali açıdan durumlarını gözden geçirmelerinde yarar vardır.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında merkür akrep burcunda seyrini sürdürecek. Aşk hayatımız, çocuk sahibi olma veya çocuğumuzla ilgili konular yine önemini koruyacak. Düşüncelerimizi çoğu zaman dışa karşı, gizleme gereği duyabiliriz. Bu üzülmemek veya tanımadığımız kişilere karşı bir güvenlik önlemidir. Gayet yararlı buluyorum. Bu süreçte aşk hayatımızla ilgili sorunları mutlaka gerçekçi bir şekilde ele almak gerekir. Denetimde bulunmak, her şeyin bizim istediğimiz şekilde olması için ısrar etmek bu süreçte sakıncalıdır. Bu süreçte canımızı sıkan mevzular olduğunda, sözlerimize dikkat edelim. Bazen elde olmadan sarf edilen sözler, sonradan pişmanlık yaratabilir. Problemleri çözmenin yolu, onlara neden olan şartları, noktaları gözden geçirmekle mümkündür. Bunları tedavi etmek lazım, yoksa kendi kendimizi üzebiliriz.

Sevgili yengeçler 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, ailevi ilişkilerin hakça ve gayet adil biçimde gözetilmesi, bir mal veya mülkün paylaşımı, yeni bir yere taşınmak şeklinde gelişmeleri işaret ettiği gibi, sanatsal becerilerimizi sergileme, kariyer yaşantımıza yeni bir yön verme anlamında da önemli görüyorum. Venüsün güçlü olduğu Terazi burcunda ilerlediğini düşünürsek, bu Yeniay, estetik, güzellik, nezaket gibi olgularını bir hayli etkili kılıyor. Bu açıdan eğer bir sorun varsa, bir şeyler bizi rahatsız ediyorsa, buna mutlaka yeni bir çözüm bulacağız. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerini ele alalım ve etkileri hakkında daha geniş fikre sahip olalım. Evli Yengeçler şu aralar eşleriyle önemli sorunları gözden geçiriyorlar. Huzur ve sevginin tekrar tesis olması için, mutlaka bir değişim ve dönüşümde bulunulması gerekiyor. Biz toplum içinde ilişkimizin saygınlık uyandırmasını istiyoruz. Aynı şekilde saygı, güven, sevgi üçlüsüne önem veriyoruz. Taraflar olarak bir şeyler sorunlu ise, bunun mutlaka halledilmesi adına karar verebiliriz. Maddi konular bu Yeniayda gündem maddemizde yer alıyor. Güzel bir evde yaşamak, kaliteli bir hayat sürmek için neler yapabiliriz bunlar üzerinde duracağız. İş hayatımızda bizi tatmin etmeyen durumlar varsa, bu Yeniayda yepyeni bir karar vererek başka bir tercihte bulunabiliriz. Belki de, iş hayatınızdaki önemli bir gelişme, yeni bir yere taşınmanızı sağlayabilir. Bu saydığımız gelişmelerin sizin için ben ilk başta zorlayıcı gibi dursa da, sonrasında mutlu edici olacağını söyleyebilirim.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Ailevi konular üzerinde bir hayli etkili olup, mesleki durumunuz, aşk hayatınız, çocuklarınız, sanatsal faaliyetlerinizle de birebir alakalıdır. Eğer huzursuz şartlarda ve bir hayli mutsuz yaşam sürüyorsanız, bu dönemde epeyce zorlanabiliriz. Bir yandan aktif, baskın olmaya çalışırken, diğer yandan ortama ve şartlara uyma gerekliliği sizi yorabilir. Ilımlı ve idareci bir kişiliğiniz varsa, ne olursa olsun birçok sıkıntıyı, baskıyı, gerginliği sineye çekebilirsiniz. Evinizi veya ofisinizi güzelleştirmek amaçlı çalışmalar söz konusu olabilir. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarınız varsa onlarla ilgili konular da evin içinde önem taşıyabilir.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Güneş-Akrep burcunda seyrine başladığında aşkta güç, kararlılık, kazanma hırsı, derin kavrayış ve anlayış yükselir. Belli bir amacınız varsa ona ulaşmak için yeniliklerde bulunmanız mümkündür. Sizi motive edecek bir aşk kapınızı çalabilir. İlişkilerinizde kendi gücünüzü gösterebileceğiniz ve karşınızdaki kişi üzerinde güzel etkiler bırakabileceğiniz bir dönemdir. Ancak bu gücü doğru anlamda kullanmak için, tatminsizlik, güvensizlik gibi olumsuz duygulardan uzak durmak gerekir. Değişik zevkler, erotizm, tutkulu paylaşımlar ilgi alanınız içine girerler. Daha baskın tavırlar gösterebilirsiniz. Normaldeki hassasiyet yerini güçlenmeye bırakabilir. Cazibeniz ve çekiciliğiniz yükselir. Bu durum karşı cins üzerinde etkili olmanızı sağlayabilir. İlişkisinde sorun olanların bu tarih sonrası dikkat etmesi gereken en önemli konu, ya hep ya hiç tavırları içinde olmamaları, benim dediğim olacak şeklinde davranmamalarıdır. Tutkularınız ön planda olduğundan kıskançlık duygunuza yenilmeniz ve yok yere sert tepkilerde bulunmanız mümkündür. Dikkatli olmak gerekiyor.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-16-20-21-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-18-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 20-21
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14
Yeniay : 11-12-13
(Ay-yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 25-26-27
(Ay-oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ASLAN

1-8 EKİM ARASI

Sevgili aslanlar 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, eğitim-hukuk-sanat-iletişim-yurtdışı-yolculuklar ve habercilik alanlarında kendinize bir hedef belirleme ve bunu gerçekleştirme arzunuzu işaret ediyor. Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, tabii ki stratejinizi iyi yapmalısınız. Eğer bir tercihte bulunmanız gerekiyorsa, enine boyuna düşünmelisiniz. Bir amacınız ve bir hedefiniz olmalı. Başkaları sizin gibi düşünmeyebilir. Sizin planlarınız, istekleriniz için şartlara bakmak gerekir. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor, Venüs ile kavuşum yapıyor. Mali konuların da analizi iyi yapılmalı. Bir projeniz varsa, bunun size olan artı ve eksilerini iyice gözden geçirmelisiniz. Yerleşim anlamında duruma bakmalısınız. Bürokratik sorunlar yaşanma ihtimalini gözden kaçırmayalım. İş girişimleri, yolculuklar ve kurulacak bağlantıların sözle değil, hakikaten ajanda anlamında düzenlenmiş olması gerekir. Başladığınız işi bitirmekte sıkıntılar olabilir. Onun için, verdiğiniz sözlere dikkat etmeli veya size verilenleri takip etmelisiniz.  İş girişimi, projeler, yurtdışında yapılacak sunum veya akademik yöndeki tercihlerin yüzeysel ve aceleci bir bakış açısıyla değil, her yönüyle ele alınması lazım. Görünen o ki, şu anda dışarıdaki işler için önce buradaki meseleleri halletmek gerekecek.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili aslanlar 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Ailevi ilişkilerde güçlenme, yuva kurmak, mal-mülk sahibi olmak, köklerimizi kuvvetlendirmek bu dönemde hayli etkilidir. Çünkü yarınlarımızı güven altına almak isteriz. Kimsenin mahrem alanımıza müdahalede bulunmasına izin vermeyiz. Sırlarımızı iyi koruruz. Bizi arkamızdan vurmamaları için maddi anlamda gücün ne kadar önemli olduğunu biliriz. Bizi zenginleştirecek yatırımlar yaparız. Eskiyi dönüştürür, yenileştirir kuvvetleniriz. Bir mirastan yararlanır rahatlarız. Bilmediğimiz ancak ailemize ait olan kıymetleri araştırırız, iz süreriz ve elde etmek için gereken mücadeleyi veririz. Eğer mali anlamda sıkıntılı bir süreçten geçiyorsak bu krizi aşabiliriz. Bir büyüğümüzden destek görebiliriz. Bir yuva kurabiliriz. Bir ev satın alabiliriz. Tabii ki dikkat etmemiz gereken konular var. Jüpiter-Akrep geçişinde ailevi konularda veya genel olarak takıntılı, aşırı tutkulu, kin, öfke, baskın davranışlarda bulunmak yanlış olur. Çünkü huzur kalmaz, aile ilişkileri bozulur. Ortaklaşa çıkarları düşünmek gerekir. Ancak ihtiras, aşırı tutku, kıskançlık bunun önüne geçebilir. Buna dikkat edelim. Benim istediğim olacak diye diretmeyelim. Aşırılıktan kaçınalım. Paramızı, gücümüzü nasıl kullanmamız gerektiğini bilelim. Bu dönemde mal-mülkle ilgili bir davayı kazanmak için mücadele verebiliriz. Bizden gizlenen bir sırrı öğrenebiliriz. Toprağa yatırım yapabiliriz. Zorlukları aşarak yeniden ayağa kalkabiliriz. Kiraladığımız bir evin sahibi olabiliriz. Maddi durumu güçlü biriyle yuva kurabiliriz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Sosyal ilişkilerin canlanmasını, güzellik ve seçkinlik olgularının yükselişini sağlar. İnsanlarla uyumlu ve hoş bağlantılarda bulunuruz. Kısa bir seyahat, sevdiklerimizle beraber olmak için, bu dönemi tercih etmenizde yarar var. Hem gittiğiniz yerden hem birlikte olduğunuz kişilerden memnun kalırsınız. Venüs burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için, fiziksel ve ruhsal anlamda sizi ışıklandırır. Bu geçişin, mesleki konularda da etkisi çok önemlidir. Eğer işinizde başarı, huzur ve rahatlık hissediyorsanız bu dönemde verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. İş girişimi düşünüyorsanız hem yeteneklerinize göre hem de maddi açıdan doyurucu olmasına önem vereceksiniz.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Akrep burcunda seyrini sürdürecek  Merkür, aile hayatı ve evinizle alakalı evi konularda, yerleşim alanıyla ilgili mali konuların yine önemli olduğunu işaret ediyor. Eğer ailede bir sorun yaşanıyorsa bu dönemde Aslanlar, düşüncelerini, hislerini pek belli etmezler. İçe yönelerek muhasebede bulunurlar. Güçlü olmak, kontrolü elde tutmak arzunuz ön plandadır. Eğer üzerinizde baskı uygulayan bir eş, anne-baba-kardeş-evlat varsa bu kişilerle aranızda inatlaşmalar devam edebilir. Oysaki her türlü paylaşımın, meselenin mutlaka birlikte ele alınması gereken zamandır. Akıllıca hareket etmek ve ileriye dönük düşünmek gerekiyor.

Sevgili Aslanlar 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, çevremizde güzellik, değişim, yeniliklere verdiğimiz önemi bir hayli vurguluyor. Kaliteli yaşam, saygın iletişim, nazik paylaşımlar ve güzelliklere olan düşkünlüğümüz yükseliyor. Bu Yeniayın yöneticisi Venüs güçlü olduğu Terazi burcunda ilerlediği için, bu bahsi geçen olgular çok daha kıymetli hale geliyor. Biz bir yenilikte bulunmak istiyoruz. Eğer bir şeyler bizi çevresel anlamda tatmin etmiyorsa, yenilik yapmaktan çekinmeyeceğiz. Şimdi birlikte görünümlere bir bakalım ve etkileri daha net görelim. Bu Yeniay iş veya farklı konularda, prensiplerimizi gözden geçirmek, iş ortamındaki ilişkileri mercek altına almak ve duruma ciddi şekilde bakmak anlamı taşıyor. Eskisi gibi düşünmüyoruz artık. Yenilik ve değişim arzumuz yoğun. Duruma göre yeni bir karar verebiliriz. Kendimizden emin bir şekilde girişimde bulunmamız halinde insanların dikkatini çekebiliriz. Bu bize hem aşkta hem iş hayatında hem de farklı bir çevreye girmekte başarı sağlar. Bu Yeniayda zaten, biz yolculuk, fikir paylaşımı, toplantılar, görüşmelerde bulunarak kendimizi ifade edeceğiz. Başkalarıyla kurulan iletişim ve bağlantılar yeni gelişmelerin müjdecisi olarak öne çıkıyor. Gelişim, keşifte bulunma, yeni deneyimler, hızlı verilecek kararların işaretçisi oluyor. Bir şeylere öncülük ediyoruz. Eğitim, iş, ticaret, sanat, estetik, sportif konularda kendimizi gösterme olanağı buluyoruz.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Çevrenizle, ailenizle, yeni tanışacağınız insanlarla hem zihinsel hem de fiziksel anlamda bağlantılar kurmak, sanatsal konulara eğilmek,  uyumlu, nazik ve içten davranmak, uzlaşıdan yana olmak, küslükleri ortadan kaldırmak isteyeceğiz. Çevremizde birileri zor durumda kaldığında veya bir yanlışlık olduğunda hemen devreye girerek adaleti sağlamaya çalışacağız. İyi ilişkiler kurmaya açığız. Fakat şunu unutmayalım. Marsın doğasına pek uygun bir geçiş değil bu. Onun için bazen kibar davranmakta zorlanırız. Sözgelimi hakkımız yendiğinde veya biri bize kabalık ettiğinde affetmeyiz. Problem sevmeyiz bu dönemde. İlişkilere açık olacağız. Ancak kısa süreli flörtler için uygun olan bu dönem, uzun süreli ilişkiler için pek etkin değildir. Bir anda aşık oluruz ancak sonrasında sıkılabiliriz.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerlemesini sürdürecek Güneş eviniz, ailenizle ilgili konularda iç gözlemde bulunma süreci anlamı taşır. Çocukluğunuzda sizi etkileyen ve ailenizle olan ilişkilerinizden kaynaklanan tüm geçmişinizi tekrar gözden geçireceksiniz. Hangi meseleler bilinçaltınızda yer etmişti ve hangi olayların etkisi altındasınız. İçinden bir türlü çıkamadığınız hangi psikolojik sıkıntılara sahipsiniz. Evinizi birlikte paylaştığınız insanlarla bir arada olmaktan gerçekten mutlu musunuz? Yaşamınızı yeniden yönlendirmek adına hangi güçlü mücadeleyi vermek zorundasınız. Benliğinizin derinliklerinde sizi rahatsız eden durumlar nedir? İşte bu ve buna benzer soruların cevap bulduğu bir dönem geçirebilirsiniz. Kimileri yeni bir kararla işi bırakarak ev yaşamını tercih edebilir, yeni bir eve taşınabilir. Her ne olursa olsun, bu değişimler çoktandır düşündüğünüz planladığınız şeylerdir.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-9-10-13-14-18-19-23-24
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-20-21-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 23-24
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16
Yeniay : 13-14-15
(Ay-aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 1-2-27-28-29-30
(Ay-kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BAŞAK

1-8 EKİM ARASI

Sevgili Başaklar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, mal, mülk paylaşımı, hisse payı, kredi gibi konular üzerinde duracağız. Titiz bir şekilde hesabımızı yapacağız. Aynı hesabı eşimiz, iş ortağımız veya kimlerle parasal ilişkimiz varsa o kişiler de yapabilirler. Sizin isteğiniz, her şeyin hak ve hukuk gözetilerek hesaplanması, kimsenin sizi hafife almamasıdır. Dolunayın yöneticisi Mars burcunuzda ilerliyor ve Venüs ile kavuşum yapıyor. Demek ki, olumsuz bir durum söz konusu değil. Bilakis endişeli davranmak yerine, soğukkanlı düşünürseniz bu Dolunayda bir sorun çıkmaz. Ancak şunu belirteyim. Siz başkalarıyla ilişkinizi mutlaka gözden geçiriniz. Nasıl bir ortaklığınız var, neleri bölüşüyor nelerde sorun yaşıyorsunuz. Çünkü temeli güçlü olmayan ilişkiler, bir nedenle kopar, bölünür. Merkür-Terazi burcunda olduğu için, paranızı harcarken veya bölüşürken, daha dikkatli hesabınızı yapınız. O zaman aklınız bir şeye takılmaz. Şuradan şu gelir, bu kişiden şunu alırım diye düşünmek riskli olabilir. Ayrıca bir ortaklık sona eriyorsa, evlilik bitiyorsa, nafaka, veraset, miras gibi davalarınız varsa takibini iyi yapınız. Sizi mutsuz eden veya zorlayan bir ilişkiyi bitirmede kararsızlık yaşıyorsanız biraz daha iyi düşünün. Bu Dolunayda çok eskiden beri devam eden bir dava, tarafların bir araya gelerek görüşmelerini işaret ediyor. Ancak bunun için 19 Ekim tarihindeki Yeniayı daha etkili bulduğumu söylemek isterim.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili Başaklar 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu dönemde, çevremizle ilişkimiz, iletişim, gelişim, büyüme, eğitim, zihnimiz, düşüncelerimiz, kendimizi ifade ediş biçimimiz, yakınlarımızla ilgili konuları derinli analiz ederek, bakış açımızı düzenleyerek güçleneceğiz. Bir proje üzerinde çalışabiliriz. Araştırmada bulunabiliriz. Hangi konu ilgimizi çekiyorsa onun üzerinde odaklandığımızda başarılı oluruz.  Sezgilerimiz rehberimiz olur. Hissederiz. Kazanmak, zenginleşmek yolunda fırsatlarla karşılaşabiliriz. İnsanları etkileme ve ikna gücümüzle kendi tarafımıza çekebiliriz. Gizlilikleri hisseden zihnimiz ve şifa gücümüzle başkalarına yardımcı olabiliriz. Çekiciliğimiz insanları etkileyebilir. Bilinmeyenleri araştırır, soruşturur bundan yarar sağlayabiliriz. Başkalarına bu yönde destek verebilir, rehberlik edebiliriz. Bir projede önemli bir görev üstlenebiliriz. İyi iz süreriz. Bir karar verdiğimizde, dönmeyiz. İnandığımız bir davadan vazgeçmeyiz. Kazanmak adına yola çıkarız. Aileye ait mal ve mülkün paylaşılması, bir davanın sonuca bağlanması gibi işler gündeme gelir. Kardeşlerimizle aramızda bu konular bir hayli etkili olur. Çevremizdeki insanlarla iletişimde duygularınızı, sırlarınızı ortam şartlarına göre gizleme gereği duyarsınız. Biraz şüpheci yaklaşımınız olabilir. Size söylenenleri çok dikkatli dinlersiniz. Söz nereye varacak çok iyi kestirirsiniz. Karda yürür izini belli etmez derler ya. Siz de bu söze uygun şekilde hareket edersiniz. Size tavsiyem, öğrendiğiniz önemli bir sırrı veya bilgiyi, başkalarının aleyhine kullanmayınız. Her ne olursa olsun, gücünüzü iyi kontrol ediniz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında etkili olacak Venüs Terazi burcu geçişinde, ilişkilerimizde maddi ve manevi anlamda seçkinliğe önem veririz. Partnerimizin durumuna bir bakarız. Olanaklarını da göz önüne alırız. Parasal anlamda kazanç konuları başta olmak üzere, maddi ve manevi anlamda kaliteli yaşamak arzunuzun da göstergesidir. Kişi böyle bir dönemde, uyum, huzur, seçkinlik ilkesi çerçevesinde ilişkiler kurmak ister. Bu ilişkiler hem kazandırıcı olmalı  hem de gönlünüzü hoşnut etmelidir. Girdiğimiz ortamların, birlikte olduğumuz insanların nazik, paylaşımcı kişiler olmasına dikkat ederiz.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Yakın çevremizle olan ilişkilerimiz, eğitim ve iş hayatımız, kariyer yaşantımız ve toplum içindeki yerimizle alakalı her durumu yine derinlikli bir şekilde gözden geçireceğiz.  İşimizde güçlü olmak, girişimlerimizde başarılı olmak, birilerinin önüne geçmek, güçlü olmak arzusu ön planda olacaktır.  Zihin gayet keskin, hızlı ve güçlü çalıştığı için, görünenle, sahip olunanla yetinmek kolay değildir. Bazen sözlerimiz bir iğne gibi batıcı olabilir. Ancak bu dostluğundan, size olan davranışlarından arkadan dolap çevirdiğini düşündüğünüz kişilere yöneliktir. Ser verip sır vermezsiniz.

Sevgili başaklar 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda Yeniay, maddi açıdan rahat, konforlu, elit, seçkin bir yaşam sürmek isteğimizi vurguluyor. Venüs Terazi burcunda ilerleyerek, bu Yeniayı çok güçlü şekilde yönetiyor. Bu durum, bizim de ilişkilerde özellikle paylaşıma önem vermemizi, kendimizi güzel hissetmek istediğimizi, bize iyi gelen her şeye meylimizin yükseleceğini işaret ediyor. Ancak harcamalar artabilir. Bunların mutlaka dengeli ve ölçülü olmasına özen gösterelim. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerine bakalım ve gelişmeleri daha yakından görelim. Rahat bir yaşam arzusunun yükseldiği bu Yeniayda, bütçeyi aşmamak gerekiyor. Güzel şeylere yöneleceğiz ama dikkat etmeyi bilmeliyiz. Bu dikkat veya standart yaşamak sizi biraz rahatsız edebilir. Cebinizdeki paraya göre moraliniz yükselir veya düşebilir. Fakat dışa karşı bu durumu belli etmezsiniz. Güçlü gözükmeye çalışırsınız. Bu Yeniayda, aileniz, yuvanız ve geleceğin güvencede olması sizin için son derece önemlidir. Para kazanmak amaçlı işlere yönelirsiniz. Eviniz sizin için güçlü bir limandır. Orada mutlu olursunuz, kendinizi iyi hissedersiniz. Bir kısım Başaklar kredi çekerek kira öder gibi ev sahibi olmayı düşünürler. Aileden uzakta olanlar, yuva özlemi duyarlar. Bu Yeniay size yeni kazanç kapıları açabilir, bir borç kapatılabilir, bir alacak tahsil edilebilir. Ancak bir tavsiyem var, riskli yatırım ve harcamalardan kaçınınız.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Bir yanıyla maddi anlamda desteklenme arzumuzun işaretçisi olan bu dönem, diğer taraftan kendi bildiğimiz gibi hareket etme isteğimizi de işaret etmektedir. Bazen tutumlu davranırız çoğu zaman orta karar düşünürüz kimi zaman da her şey yolundaymış gibi bol keseden harcarız. Bize mali açıdan yardımcı olan insanlara ölçülü ve nazik davranmaya çalışırız, ancak bize akıl verdiler mi tepkimizi koyarız. Borçlarımızın ödenmesi, finansal ortaklıkların düzenlenmesi, çevresel ilişkilerden yararlanarak para kazanılması gibi konular da, bu dönemde bir hayli etkili olur.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında akrep burcunda ilerlemesini sürdürecek olan Güneş genel olarak, yakın çevrenizle olan ilişkinizi düzenlemek, bencil davranmamak, paylaşımda bulunmak ve fırsatlardan yararlanmaktır. Bu dönemde güçlü görünmek ve kendinizi kanıtlamak istersiniz. Emin olmadığınız bir şeyden daha fazla şüphelenirsiniz. Ancak kontrolünüz gayet yerinde olacaktır. Sizi yanıltabilecek veya yolunuzdan çevirebilecek bir güç yok. Yolculuklar önemli hale gelecek, iletişimde dikkatlisiniz. Sahip olduğunuz her şeyin kıymetini bileceksiniz. Doğal çekiciliğinizle hayranlık uyandıracaksınız. Maddi yönden desteklenirsiniz. İşlerinizde başarılı olursunuz. Bu süreçte, başkaları üstünde baskı kurmayınız, gereksiz inatlaşmalardan uzak durunuz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-11-12-16-20-21-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-9-10-23-24-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19
Yeniay : 15-16-17
(Ay-başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 2-3-4-30-31
(Ay-balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TERAZİ

1-8 EKİM ARASI

Sevgili teraziler 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak dolunay, partnerin baskın taraf olması veya sizin ilişkideki kararsızlığınız anlamına gelir ki, şu aralar bunu kaldıracak gücünüz yoktur. Gerekirse bir çizgi çekip kendinizi koruma altına almayı da tercih edebilirsiniz. Fazla titizleniyor da olabilirsiniz. Yıllardır sorun yaşayan bir çiftseniz dolunayda böyle bir halin ortaya çıkması doğaldır. Sonuçta bir şeyler tetiklenmiştir. Kimi çiftler açısından durum farklı gelişebilir. Siz yorulmuşsunuzdur ve bu ilişki sizi bir hayli yıpratmıştır. Bitirmeyi istersiniz fakat karşı tarafın vereceği tepkiden çekinirsiniz. Hani bırakmaz, üstümde hakimiyet kurar, zorlar gibi. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor. Bu gösteriyor ki, partnerinizin bir sağlık problemi olabilir veya bir sıkıntı içindedir. Bu nedenle zor bir dönem geçiriliyordur. Hangi durum olursa olsun, bu Dolunayda Merkür, burcunuzda ilerliyor ve bu ilişkide nasıl bir yol, yöntem izleyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Endişeler, kuşkular, saklanmalar, korkmalar, gelgitler çözüm olmayabilir. Elinizi kolunuzu bağlayan nedenler varsa, bunların mantıklı, vicdani veya hukuki anlamda ele alınması gerekiyor. Çünkü sorunlar çözülmedikçe kendini hatırlatmaya devam edecektir. Önümüzdeki 19 Ekim tarihinde burcunuzda oluşacak Yeniay, bu ilişki hakkında bir karar verilmesinde etkilidir.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili teraziler 10 Ekim 2017(saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Siz bu süreçte önceliklerinizi, ihtiyaçlarınızı, arzularınızı derinlikli bir şekilde gözden geçireceksiniz. Sahip olduğunuz neler var ve siz neleri önemsiyorsunuz. Bunları nasıl elde edebilirsiniz. Tabii ki paranın büyük bir güç olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu gücü ele geçirmek adına evlilikler, iş ortaklıkları yapılabilir, güçlü insanlarla görüşmeler, bağlantılar kurulabilir. Miras paylaşımı veya hissenize düşen pay, mal, mülkle alakalı konularla ilgilenirsiniz. Bu dönem inandığımız bir şeyi savunmak, taviz vermemek, kararlı bir şekilde ilerlemek, kendinizi tanımlamaktır. Paranın, arzuların, önceliklerin, değerlerin yapılandırıldığı, güvence altına alınacağı zamandır. Tabii ki aşırı hırs bazen gözümüzü karartır. Daha fazla kazanmak, kazandığımızla insanlar üzerinde etkili olmak için oyunlara girişmek yanlış olur. Bir hedef belirleyin, alın teri dökün, mücadele edin ancak kendinizle ve diğerleriyle aranızda uçurum oluşturmayın. Önceliğiniz ekmeğiniz olsun fakat para ve güç sarhoşu olmayın. Elinize geçen paranın vergisini zamanında ödeyin. Kimlerle para alışverişi yaptığınıza, bağlantı kurduğunuza dikkat edin. Bedeli ağır olabilecek ortaklıklara dikkat edin. Zaten Jüpiter-Akrep geçişi size fırsatlar getiricidir. Güçlenmenizi sağlayıcıdır. Hayatınızı garanti altına alacak şekilde yatırıma yönelin. Kazandığınızın şükrünü bilin. İnsanlara karşı böbürlenmeyin, paylaşmayı da bilin. Hayattan zevk alın. Bir lokma ekmeği yerken huzurlu iseniz, vicdanınız rahat ise,  bunun en büyük zenginlik olduğunu biliniz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında venüs, burcunuz üzerinde ilerleyecek. Bu tabii ki gayet olumlu, keyifli ve özlenen dönemdir. İhtiyacımız olan huzuru, uyumu, seçkinliği ve arzularımızı tatmin edici gelişmeleri beraberinde müjdeliyor. Her yıl olduğu gibi, venüs burcumuzda ilerlediğinde, hayatı güzel yönleriyle görmek, yaşamak isteriz. Bu enerji etkili olmaya başladığı andan itibaren, günlük aktivitemizde onun parlak ve güçlü ışığını üzerimizde hissederiz. İlişkilerimizde nezaket, çevremizde uyumluluk,  fiziksel görüntümüzde güzellik oluşur. Sorunlarımızı mantıklı bir şekilde ve tabii ki kendimizi merkezde görerek çözebilmemiz kolaylaşır. Ancak uzlaşmaya da bir o kadar açık oluruz. Bizi güzel görmelerini, değerli bulmalarını isteriz. Göz önünde olmaktan hoşlanırız. Dengemizi bozabilecek kişi ve olaylardan otomatik olarak uzaklaşırız. Sanki bir kalkan bizi tuhaflıklardan koruyor gibidir. Bize yarar sağlayan ilişkilere yöneliriz.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında akrep burcunda ilerleyecek merkür, parasal konuları derinlikli bir şekilde gözden geçirmemizi sağlıyor. Çıkarlarınızı öne alabilirsiniz. İnsanları nasıl etkileyeceğinizi, kimden ne gibi yararlar elde edebileceğinizi, doğru yatırımlarda bulunacağınızı hesap edersiniz. Kaynaklarımızı değerlendirme biçimimiz, fiziksel ve ruhsal sağlığımız, yeniliklere olan bakış açımız, eğitimden iş hayatına kadar olan meseleler bu süreçte önemli olacak. Öyle pek ılımlı düşünmemiz mümkün değil. Hesabımızı iyi biliriz. Risk altına girmekten çekiniriz. Çünkü kaybetmek istemeyiz. Ne kazanıyorum, ne kaybediyorum diyerek ilişkilerimizi gözden geçiririz. Bir adım atmadan önce, bu adımın her anlamda analizini yaparız. Hele değerlerimize biri laf etsin veya bizi zor duruma düşürsün, hemen gardımızı alır, gerekeni yaparız.

Sevgili teraziler 19 Ekim saat 22:12 burcunuzda doğacak yeniay, yöneticiniz venüsün de terazi burcunda ilerlemesiyle sizlere yenilenme, değişiklikte bulunma yönünde kuvvet veriyor. Özellikle ilişkiler, plan ve projeler, çevre değişimi, evlilik gibi konuların gündem maddemizde yer alacağını söyleyebiliriz. Şimdi bir de görünümlerini birlikte inceleyelim. Bu Yeniay, bizim bir ilişkide uyum ve paylaşıma verdiğimiz önemi yükselticidir. Evimizdeki huzur, ailemizin varlığı, partnerimizin ilgisi, bizi endişelerimizden sıyıran bir kuvvettir. Bu nedenle ilişkilerimizi bu Yeniayda her yönüyle gözden geçireceğiz. Zoraki yürüyen, saygının, sevginin olmadığı bir yuvada, ilişkide yaşamamız mümkün değil. Yaşamı güzelleştiren, heyecan getiren farklı olana yöneleceğiz. Sosyal çevremizi önemseyeceğiz. Fikir alışverişinde, aynı dünya görüşünde olduğumuz kişilerle arkadaşlık kuracağız. Özel ilişkimizde de aynı tavrı önemseyeceğiz. Bu Yeniay kimi Teraziler için yeni bir aşka yelken açışın işaretçisi. Bir kısmınız için, yürümeyen bir ilişkiyi sonlandırma veya ilişkideki dengesiz durumları dengeye kavuşturmak amaçlı yeni gelişmelerin işaretçisidir. Ben bu Yeniayın hem ailevi hem sosyal hem de özel hayatınızla ilgili konularda eski düzen yerine, yepyeni bir sayfanın açılması yönünde olumlu buluyorum. Her ne olursa olsun, bir şeyler değişecek ve yerli yerine oturacaktır.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars, iki yıl sonra burcunuzda seyrine başlıyor. Bu dönem yeni girişim, planlama, mücadele, adım atma, uygulama gibi etkin performans süreci olarak önemlidir. Ancak dışarıyla olan temasta, özellikle insanlarla ilişkide iki yönlü durum söz konusu olabilir. Bazen de oldukça kibarızdır ancak canımızı sıkan olursa,  kibarlık pek kalmayabilir. Hakkımız olanı kimseye bırakmayız. Tabii ki kabaca kimsenin üzerine gitmeyeceğiz. Savaşma tarzımız karşımızdaki kişinin davranışına bağlı olarak gelişecek. Öne çıkma isteğimiz bu dönemde gayet yüksek. Rakiplerimizle nasıl baş edeceğimizi biliriz. İlişkilerde dikkatli olmak gerekebilir. Her şeyde ben demek yerine, gerektiğinde biz olmayı bilmemizde yarar var.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında akrep burcunda seyrini sürdürecek güneş, maddi-manevi anlamda güçlenmek arzunuzun ve isteklerinizi elde etme azminizin işaretçisidir. İdeallerinizden ödün vermezsiniz. Eğer bir yatırım yapmışsanız, ancak ilerleyen zamanda bir şey kazandırmamışsa vazgeçersiniz. Piyasanın durumuna göre paranızı değerlendirirsiniz. Bu dönemde önemli olan işe yarar ortaklıklar, kazanımlar yoluyla büyümektir. Mars ve Venüs bu süreçte burcunuzda ilerleyeceğinden Güneş-Akrep geçişinde elinize parasal açıdan tatmin edici bir kazanç geçecektir. Hatta bunun için çok fazla yorulmanıza bile gerek kalmayabilir. Şanslı bir dönem olarak görüyorum. Yeteneklerinizi, doğal çekiciliğinizle birleştirerek insanlar üzerinde etkili olabilirsiniz.  Bu size maddi-manevi anlamda güç kazandırabilir.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-13-14-18-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-11-12-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20-21
Yeniay : 17-18-19-20
(Ay-terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 4-5-6-7
(Ay-koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AKREP

1-8 EKİM ARASI

Sevgili akrepler, 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, günlük işlerin derlenip toparlanması yönünde önem taşıyor. Dışa sunacağınız çalışmaların beğenilmesi, yarım kalanların bitirilmesi, bir işin başarılı şekilde halledilmesi sizin için çok önemli. Tabii ki sizin arzunuz takdir edilmek, başarılı bulunmak. Aslında kuşkularınız var ve bir hayli tedirgin olabilirsiniz. Kimi akrepler için bu dolunay, iş konularında bir analiz, bir karar anlamına gelebilir. Ancak henüz bir şeyler belli değildir. Kararsızlık veya yaptığınızdan emin olmamak sizi yoruyordur. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor. Venüs ile kavuşum yapacak. Bu durumda, işlerinizi şöyle bir gözden geçirmeniz gerekecek. Hazır değilse, biraz daha üzerinde çalışmanız iyi olur. Belki de size söylenecek olan da budur. Bu yeterli değil, biraz daha üzerinde durun gibi. Bu sizi rahatsız etmesin. Daha iyi olacaksa neden üzülesiniz ki. Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, plan dışı gelişmeler, beklenmeyen durumlar yaşanma ihtimalini unutmadan, bilinçli ve sabırlı olmakta yarar var. Sağlığınız önemli. Bu kadar endişeli olmayınız. Dağılmak yerine, kendinizi toparlamak için bu dolunayda sevdiğiniz kişilerden destek alınız, konuşunuz.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili akrepler 10 Ekim 2017(saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter burcunuzda yükseliyor. Bu dönem sizin için dönüşüm, yenilenme, yapılanma, farkındalık ve kendinizi yeniden keşiftir. Öncelikle hayata karşı güven duygunuzun yükselmesiyle geçmişin izlerini silerek, yeni bir sayfa açmak mümkündür. Krizleri fırsatlara dönüştürme yılı diyebiliriz. Bu çok önemli. Maddi anlamda güçlenmek, kazanç sağlayan işlere yönelmek, ortaklık, evlilik ve ilişkiler yoluyla büyümek, gelişmek zamanıdır. Ayrıca eğitim, iş hayatı, çevrenizde güçlü insanlardan destek görmenizi sağlayıcıdır. Dayanıklı ve hayatın farkında, fırsatları yetenekleri doğrultusunda değerlendirerek kazanca dönüştürebilecek kişisiniz. Hırslı olmanız doğaldır. Ancak bu hırs olumsuz manada değildir. Bilakis bilinçli şekilde atılan adımların, doğru tercihlerin işaretçisi olarak olumludur. Tabii ki güç arzusu bu sürecin özünde yer alır. İnsan maddi-manevi konularda ve yaşamıyla ilgili her hususta özlediği, istediği hayatı kurabilmek ve yaşayabilmek için kuvvetli olması gerektiğini bilerek kararlar alır. Başkalarıyla olan ilişkisini nasıl yönlendireceğini bilir. Hesabını bilir. Fiziki görünüm olarak da güçlü bir bedene sahip olur. Kendi yanlışlarıyla yüzleşmesi kişiye doğru kararlar vermesinde rehber olur. Geçmişi geride bırakıp, geleceğe yol alır. Kendine inanır, bu inançla ilerler. Bir şeyler biter, ancak yeni bir şeyler başlar. Bu yenilikler potansiyel anlamda gücünüzü keşfetmenizi, fırsatları ganimete dönüştürmenizi sağlar. İyileştirici, enerjik, güçlü sezgiler ışığınız olur. Dikkat edilecek husus, dünya ile barışçıl, destekleyici, kendinize ve başkalarına karşı iyileştirici olabilmektir. Koşulların farkında olarak, aşırılıktan uzak durarak, dünyaya eşlik etmektir.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu süre içinde, ilişkimizi gözden geçireceğiz. Hayatımızı, sorunlarımızı, arzularımızı, isteklerimizi ve isteyip de henüz ulaşamadıklarımızı gözden geçireceğiz. Kendimize göre düşüneceğiz, durumları ele alacağız ve problemlerimizle yüzleşeceğiz. Bize göre bir ilişkide olması gerekenleri, seçimlerimizi, devam eden beraberliğimizi ele alacağız. Her anlamda hem dünü hem bugünkü durumu ele alacağız ve dengeli ve sağlıklı bir paylaşım için biz de elimizden geleni yapacağız.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında, burcunuzda ilerleyecek Merkür,  çevre ilişkilerinin, iş meselelerinin, eğitim ve ticaret konularının gözden geçirilmesi yönünden değer taşıyor. Kişisel tercihlerimize, ilişkilerimiz, maddi ve manevi ortaklıklarımıza bakacağız. Bütün bunlar üzerinde bir hayli dikkatli, derinlikli, konulara hakim ve odaklanmış bir şekilde gözlemde bulunacağız. İlişkilerimize bir bakacağız. Bizim üzerimizde kimler tesirli, biz hayatta neleri önemsiyoruz, kimlerle iş birliğine yatkınız ve kimlerle birlik ve bütünlük anlamında sorunlar yaşıyoruz? Bunları gözden geçireceğiz. Öyle alttan almaya pek niyetimiz olmayacak ancak çıkarlarımız söz konusuysa, kaybetmeyi de göze almayacağız.

Sevgili akrepler 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, ilişki meselelerini kendi içimize dönerek gayet adil bir şekilde inceleyeceğiz. Kimlerle ne gibi paylaşımda bulunduğumuzu, bizim hayatımızda aşka ne kadar önem verdiğimizi, bir ilişkiden neler beklediğimizi düşüneceğiz. Yeniayın yöneticisi Venüs güçlü olduğu Terazide ilerlediği için, bizim arzumuz yorucu, zorlayıcı, kaba ve huzursuz insanlardan uzak durmak. Elit bir zevk anlayışımız var. Yeniayın doğduğu bugünkü görünümlere baktığımızda bizim isteğimiz, biz ne kadar düşünceli davranıyorsak, çevremizin de,  buna uygun hareket etmesi.  Zorla nezaketten yana değiliz. Bir şeyler ya hakça olmalı, olmuyorsa buna daha fazla tahammül etmemiz mümkün değil. Çünkü birilerini düşünmekten, onlar adına iyi niyet göstermekten yorulduk. İş hayatımız ve bulunduğumuz ortamdaki insanlardan da beklediğimiz bu. O zaman bu Yeniayda size tavsiyem. Önce kendinizi gözden geçirmenizdir. Tabii ki başkalarını düşüneceğiz, anlamaya çalışacağız. Bunu yapmıyorsak yanlış olur. Fakat sürekli nezaket, kaybetme korkusu, içinize kapanma veyahut hislerinizi belli etmemek nedeniyle zorlanıyorsanız, bu Yeniayı fırsat bilip kendinize özen gösterin. Siz önemlisiniz. Hiç kimse ve hiçbir şeyi idare etmek zorunda değilsiniz. Bu Yeniay sizin için sağlıklı olmayan, verimsiz ve sürekli idare ettiğiniz için zorlandığınız ne varsa geride bırakmanızda yardımcıdır. Ekip çalışmaları yerine özgürce kendinizi ifade edeceğiniz, önderlik edeceğiniz serbest işlere yönelmenizi destekleyicidir. Cesaretle öne atılarak, yeni kararlar vermenizi sağlayıcıdır. Sakın çekinmeyin. Başarılı olmak için kendinize güvenin. Sorunlarınız varsa bunları geriye çekilerek değil, bilakis çözüm yolları bularak geride bırakabilirsiniz. Bunu unutmayın. Güzellik, bakım, estetik, bedensel ve ruhsal sağlık gibi konulara ilgi duyabilir, faaliyette bulunabilirsiniz. Bunlar hem enerjinizi doğru kullanmanızı hem de dengeli bir yaşam sürmenizi sağlayıcıdır.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Güzellik, bakım, estetik anlamda ne gibi değişimler düşünüyorsunuz bunları gözden geçirin. İş hayatınız, günlük uğraşılarınızı bir ele almak lazım. Belki sanata meyillisiniz. O zaman yazınız, okuyunuz, bu alanda bilgi sahibi olunuz. Sağlık, güzellikle ilgileniyorsanız, bu alan hakkında bilgileniniz. Bir de ilişkilerinizde lütfen dikkatli olun. Özellikle bazı insanların tuhaf ve gizli saklı hareket etmeleri sizi çileden çıkarabilir. Sözgelimi güvendiğiniz bir kişinin yanlış davranışına şahit olabilirsiniz.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında dünyamızın ısı ve ışık kaynağı olan güneş burcunuzda ilerlemeye başlıyor. Bunun anlamı bir yaş daha olgunlaşmak ve fiziksel açıdan canlanmak, tazelenmek demektir. Sizler değişim, yenilenme ve dönüşüm konularında etkin hale gelerek yaşamınızla ilgili kararlar alabileceksiniz. Fiziksel açıdan yeniliklerde bulunacak, bayan akrepler çekicilikleriyle, bay akrepler karizmatik duruşlarıyla daha bir fazla dikkat çekeceklerdir. Herkes size baktığında bir parıldama ve ışık görecek, gerek ilişkiler konusunda gerekse girişimler açısından yoğunluk kazanacaksınız. Bu dönemde kontrol ve gücü elinizde tutmaktan, güçlü görünmekten hoşlanacak, liderlik gücünüzle göz dolduracaksınız. Her alanda kuruntu ve kuşkulardan uzak kalmanızı sağlayan fırsatlarla karşılaştığınız gibi, siz de birebir insan ilişkilerindeki başarınızla diğer kişilere örnek olabileceksiniz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-11-12-16-20-21-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-13-14-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 3-4-30-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24
Yeniay : 20-21-22
(Ay-akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 7-8-9
(Ay-boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YAY

1-8 EKİM ARASI

Sevgili yaylar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, aşkta-iş hayatınızda-sosyal ilişkilerde-yetenekli olduğunuz konularda ispat etme çabanızdır. İki şey sizi bir hayli düşündürür. Sosyal ilişkilerimi güçlendirip, grup-ekip çalışmalarına yönelerek mi kendimi göstereyim, yoksa bir yerde maaşlı çalışıp rutin bir işi mi tercih edeyim? Bu sorular kafanızı bir hayli kurcalar. Aslında her ikisi de yapılabilir. Fakat güvence söz konusu olduğunda, bir yere girip çalışmak daha sağlam gelebilir. Bir kısım Yaylar bu Dolunayda bu türden çelişkiler yaşayabilirler. Mevcut yaşam stiliniz veya işinizin durumu bunda belirleyici faktördür. Bir kısım Yaylar için daha farklı bir durum söz konusu olabilir. Bir proje hazırlanmıştır. Bunun için haber bekleniyordur. Fakat şu anda belirsizlikler nedeniyle sabırlı olmanız gerekebilir. Aşk hayatında bu Dolunayda kafamız bir şeylere takılı olduğu için, iki yönlü düşünebilirsiniz. Bekarsanız, işi gücü, sosyal yaşamı olan birini tercih edersiniz. İlişkiniz varsa, partnerinizin size işinizde destek olmasını, sorumluluk almasını ancak üstünüzde baskı kurmamasını beklersiniz. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor, Venüs ile kavuşum yapacak. Bu durumda iş, hedef, aşk anlamında hem titiziz hem de sorun kaldıracak halimiz yok. Eleştiriye gelemeyiz. Her şey tıkır tıkır yolunda gitsin diye bekleriz. Oysaki bizim de planlı ve programlı çalışmamız gerekiyor. Dışarıdan beklerken, sizin ne yaptığınızı bilmenizde yarar var.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili yaylar 10 Ekim 2017(saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç insanın kendi kendini onarması dönüştürmesi, arındırması, bağımlılık, kaygı ve endişelerin özünde yatan nedenleri keşfederek yeniden doğabilmek adına inançla hayata tutunmasıdır. Bunlar sürecin içinde yer alır. Görünenle yetinmeyen kişi, ardındaki gerçeklere ulaşmak için bilgilenir, araştırır, keşfeder ve büyür. Hayatın gerçek özüne ulaşır. Dış dünyanın insana yüklediği güçlü olma, hırs, ego, başkalarını sömürme, gücüyle insanları baskı altına almak gibi dayatmalarının boş olduğunu fark eder. Saplantılarının, kaygılarının, kendinin farkına varır. Kendini tanır, tanımak için derinlikli düşünür, hatalarını görür, zayıflıklarının bilincine varır ve bütün bunları temizleyerek, onararak, arınarak gerçek kimliğine ulaşır. Kaldı ki, birkaç ay sonra Satürn-Oğlak burcunda ilerlediğinde, maddi açıdan geleceğinizi garanti altına alacak fırsatlar, işler karşınıza çıkacak. Böylece sağlam ve uzun vadeli bir geleceği idealleriniz doğrultusunda tasarlıyorsunuz. Bazen içinizde birikmiş kin, öfke veya hırs geçmişi unutmamaya, bunun intikamını almaya dönük sizi düşündürebilir. Hatta zaman zaman korku duyabilir, güvensizlik hissedebilirsiniz. Ancak bunlar sağlıksız ve geçici duygulardır. Tam tersine, siz potansiyel gücünüzü keşfetmektesiniz. Ne intikam ne öfke, insanın kendine karşı dürüstlüğü ve samimiyetidir önemli olan. Zayıflıklarımızın kölesi, hırslarımızın kurbanı olmayalım. Kendimizi tanıyalım, ihtiraslarımızın farkında olalım, ayrılıkların, kayıpların da hayata dair olduğu bilinciyle, olumsuz niyet ve düşüncelerin ağır yükünden kurtulalım. İşte bütün bunlar, rehberinizi başka bir yerde aramak yerine, kendi kendinizin rehberi olup inançla yol almanızı sağlayıcı olacaktır.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu dönem, gerek sosyal ilişkilerin canlanması gerek hedefimize göre bir yolun belirlenmesi gerekse çalışma hayatımızla ilgili meseleler üzerinde tespitte bulunulması yönünde önem taşıyor. Venüs terazide yönetici ve burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için gayet olumludur. Yılın faydalı enerji geçişlerinden biridir. Bu sayede ilişkilerimiz güçlenir, yeni sürpriz tanışmalar gündeme gelir.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Mali konular, bütçeyle alakalı meseleler yine önemini koruyor. Dostu ve düşmanı bilmek isteyeceğiz. İster özel hayatımız ister iş ortaklığımız veya mesleki konularda olsun fark etmez, düşüncelerimizi, planlarımızı kimseyle paylaşmaya, konuşmak istemeyebiliriz. Çıkarlarımızı önemseriz. Bir takım sıkıntılarımıza nasıl bir çözüm bulacağım diye endişeleniriz. Bu hallerin tümü aslında psikolojik ve fiziksel anlamda bizi yorar, kimi zaman sırf bu yüzden gözlerden uzak kalırız. Bu gözden uzak halimiz, bir iş üzerinde araştırma, çalışma, kafayı yorma, odaklanma anlamında yararlıdır aslında. Böylece dağılmadan çalışabiliriz.

Sevgili yaylar 19 Ekim saat 22:12 terazi burcunda doğacak yeniay, sosyal çevremizde bizi ilgi odağı yapıyor. Yenilikleri, değişimi, sürpriz aşkları, yeni arkadaşlıkları, projeleri, güzellik ve estetik olgularıyla süsleyerek bizi canlandırıyor, mutlu ediyor. Bağlantılar, kurulan ilişkiler, girilen ortamlarda karşı cins üzerinde etkinliğimiz bir hayli yükseliyor. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerine bir bakalım. Ne gibi gelişmeler yaşanabilir gözden geçirelim. Bu yeniay, sosyal çevremizle bağımızı güçlendiricidir. Kurulan dostlukların temelinde nezaket ve uyumluluk vardır. Güzellik, bakım, estetik gibi kişinin kendini iyi hissetmesini sağlayacak aktivitelerde bulunabilirsiniz. Hatta bundan para kazanabilirsiniz. Sosyal medya, halkla ilişkiler, yöneticilik, iletişim, insanların ilgisini çekebilecek konular sizin için kazandırıcı olabilir. Bu yönde bir karar verebilirsiniz. Bu Yeniay, hedef belirlemenin, hedefinize varmanın, insanları etkilemenin göstergesidir. Kişisel farklılığınızla göz doldurursunuz. İnsanlar sizin söylediklerinizi dikkatle dinlerler. Aşkta şanslı bir dönem. Bir yerde, bir aktivitede karşınıza çıkabilecek kişinin göstergesidir. Sevgiliniz varsa onunla birlikte güzel bir zaman geçirmenizi sağlayıcıdır. Aşka açık olmanızı, hayatı farklı açıdan görmenizi, gelişim, seyahat, iletişim gibi yollarla canlanmanızı destekleyicidir. Karşınıza fırsatlar çıkabilir. Bunlar hem kalitelidir hem de enerjinizi güçlendiricidir. Bu Yeniayda verilen kararların özünde, sıradanlıktan uzaklaşarak heyecan verici olana yönelme dürtüsü gayet belirgindir.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Sosyal ilişkiler, aşk hayatınızla ilgili konularda ortaklaşa hareket edebilmenizi sağlayan görünümler, size yeni arkadaşlıklar kazandırabilir. Genelde karşınızdaki kişinin tavrı, size olan yaklaşımı önemlidir. Popüler yönleriniz, gerektiğinde nazik davranışlarınızla karşı cins üzerinde bir hayli etkili olursunuz. Bu geçiş, işbirliğinde bulunma yönünde de faydalıdır. Ancak bu bizim hedefimizden vazgeçmemiz, başkalarına uymamız anlamına gelmiyor. Enerjinizi doğru biçimde yönlendirmek için, sizin nasıl bir yol izlemek istediğinize bağlıdır. Gruplarla olan ilişki, organize faaliyetler, ekip çalışmaları yönünde gayet olumlu bir enerjidir.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında devam edecek, yenilenme, dönüşüm ve bütünleşmeyle alakalı konularda geri planda kalarak gözden geçirmelerde bulunacağınız Güneş-Akrep burcu seyri, yaşamınızı yakından ilgilendiren ve gelişiminiz önünde engeller oluşturan her türlü konuyu derinden derine inceleyeceğiniz bir süreçtir. Sizler için bir arınma kendinizi yeniden toparlama dönemi diyebiliriz. Yüzleşmelerde bulunabilir, görünenle yetinmek yerine asıl gerçeğin peşinden koşabilirsiniz. Problemleri  geride bırakabilecek güce sahipsiniz. Her ne kadar kendiniz pek göstermek istemeniz de, bu süreçte venüs ve mars geçişleri size destektir. Sosyal ilişkileriniz gayet canlı olacaktır bu dönemde.  Geçmişle alakalı meselelerin sizi etkilemesine izin vermeyiniz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-13-14-18-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-9-10-16-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 5-6
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25-26
Yeniay : 22-23-24-25
(Ay-yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 9-10-11
(Ay-ikizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

OĞLAK

1-8 EKİM ARASI

Sevgili Oğlaklar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, aile-ev-güvence anlamında yeni çıkış yolları aramaktasınız. Hani bıraksalar, imkanlar elverse başka bir yer bile düşünebilirsiniz. Bazen sorumluluklar ağır gelir ya insana, bir çıkış yolu arar insan. Öyle bir şey olmalıdır ki, hem iş hem aile konuları bir arada halledilsin. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ve Venüs ile kavuşuyor. İş, eğitim veya yerleşim yerinizle ilgili bir karar vermeye çalışabilirsiniz. Ancak şartların çok iyi gözden geçirilmesi gerekir. Nitekim Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, dengeli ve her şeyin yerli yerine oturması önemli. Bir kısım Oğlaklar, iş yolculuğu, bir projenin sunumu, bir işin derlenip toparlanmasıyla ilgili yoğun bir çalışma dönemindeler. Doğaldır ki, şu aralar evde gerginlik olabilir. Bu sinirli olup ona buna çatmak tarzında değil de, bir şeylere odaklanmanız, bitirmeniz, başvurmanız, halletmeniz yönündeki endişenin göstergesi de olabilir. Başarı odaklı Oğlaklar için ben bu hali, gayet doğal buluyorum. Bir kısım Oğlaklar için bu Dolunayın anlamı, ailenizden bir müddetliğine bazı işlerinizi halletmek için uzaklaşmanın işaretçisidir. Alıştığınız düzeni ararsınız. Görüşmelerde bulunursunuz. Tayin veya atama gibi durumlar, yabancı ülke veya başka şehirdeki görüşmelerde sabırlı olmanız gerekir. Neyi isteyip istemediğinizi belirleyiniz. Sağlığınıza da mutlaka özen gösteriniz. Bir ev arıyorsanız, önce işinizi belirleyip ondan sonra karar vermenizde yarar var.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili Oğlaklar 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç ve birkaç ay sonra burcunuzda ilerleyecek Satürn geçişini düşünürsek, Oğlaklar için bundan sonrası başarılı işlerin, hedeflerin, girişimlerin, hayata güçlü bir cevabın, ilerlemenin göstergesidir. Jüpiter-Akrepte, yüzeysel bilgiden ziyade, derinlemesine öğrenmenin işaretçisidir. Eğer bir hedefimiz varsa, bizi o hedefe ulaştıracak ham bilgiyi ediniriz. Araştırırız, keşfederiz, özüne varırız ve hakim oluruz. Karşımıza çıktı diye, birilerinden duyduk diye, şu kişi bu kişi söyledi diye değil kabul etmeyiz. Gerçeği bilmek isteriz. Bu durum, sosyal hayattaki ilişkilerimizden, ulaşmak istediğimiz hedef ve konulara kadar bu şekilde gelişir. Alanında güçlü insanlarla temas ederiz ve onlardan destek görürüz. Bilinmeyenleri merak ederiz ve ardındaki gerçekler nedir diye sorgularız, sondajlarız ve işimize yaradığına inandığımızda onu kullanırız. Bu denli dikkatli olunca doğal olarak başarılı olmak kolaylaşır. Önümüze çıkan engeller bizi yıldırmaz. Biz bunları zirveye giden yolda merdiven basamaklarını atlamak olarak görürüz. Körü körüne insanlara inanmayız. Kimdir, neyin nesidir bilmek isteriz. Sezgilerimiz hem başkaları hem de bizim için ışıktır. Mistizm ilgilendiğimiz bir alan olabilir. Bu yönde kendimizi geliştirebiliriz. Güvenilir kimliğimiz, liderlik özelliğimizle toplumda beğeniliriz. İnsanlar bizim güçlü bir profil ve özel yetileri olan bir kişi olarak tanımlayabilirler. Biz bu dönemde dostlarımıza sırdaşız ayrıca rehberiz. Şimdi böylesi güçlü bir dönemde sizlere tavsiyem, kendinize ve diğerlerine karşı büyüklük taslamadan, insanları çıkarlarınız söz konusu bile olsa, kötü anlamda manipüle etmeden bu süreci değerlendirip zirveye ulaşabilirsiniz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Yönettiği burç Terazide ilerleyecek Venüs dönemi sizler açısından hem mesleki ve toplumsal hem de aşk hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Mesleki konularda en önemli yansıması, kişinin kendi yeteneklerini değerlendireceği bir alanda sorumluluk alması halidir. İnsan, çalıştığı yerde ve otoritelerle olan ilişkisinde huzur, uyum, hakkaniyet ve paylaşım isteyecektir. Eğer böyle bir işe sahipse, bu süreçte tatmin olur, kendini mutlu hisseder. Çünkü bir işten, beklentisi olanları elde ettiği için, geleceğine de umutla bakar. Tam tersi durumda, hayatın sadece iş ve sorumluluklar üzerine kurulduğu düşünerek sıkılır. Bu süreçte sanatsal,  sosyal paylaşım, ortaklaşa işbirliği gibi alanlarda çalışabilir. Toplumsal açıdan bu süreçte, kişiler arası ilişkilerde eşitlik ilkesi gözetilir.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Sosyal ilişkiler, hedeflerimiz, eğitim ve ticari konular, çalışma hayatımızla ilgili meseleleri yine derinlikli bir şekilde gözden geçireceğiz. Etrafımızdaki her şeyi gözlem altına alacağız. Bilinenle, görünenle yetinmeyeceğiz. Öyle pek ılımlı bir iletişimde bulunmayız. İnceleriz, işimize gelirse uygularız. Maddi ve manevi anlamdaki değerlerimizi muhafaza ederiz ve kaybetmek istemeyiz. Genelde bu süreçte sorumluluklar ağır basabilir. Hem dışarıda hem günlük tempoda hem de yenilik içeren işlere, soru işaretiyle yaklaşıp, netleşmesini bekleyeceğiz.

Sevgili oğlaklar 19 Ekim saat 22:12 terazi burcunda doğacak yeniay, mesleki ve toplumsal yaşamda adil ve hakça olanı belirleme ve buna göre ayarlamada bulunmamızı sağlıyor. İşimizde uyum, nezaket, kalite gayet kıymetli. Biz bu kriterler çerçevesinde duruma bakıyoruz. Bu Yeniayın yöneticisi Venüs güçlü olduğu Terazi burcunda ilerliyor. Bu bizler için güçlü ve kendi alanında etkin isimlerle çalışmak, bağlantı kurmak anlamı taşıyor. Şimdi bir de görünümlere bakalım. Böylece daha net bir görüş sahibi olalım. Öncelikle bu Yeniay, iş hayatımızda ilişkileri güçlü tutmanın önemli olduğunu gösteriyor. Nazik, uyumlu, diplomatik davranmak zamanıdır. Çünkü bu çıkarlarınız için gerekli olabilir. Kolay mı, hayır değil. Ancak aklımız başımızda düşünürsek, ben doğrucuyum, ben çalışkanım, bunlar ne yapıyor, yanlışlar gibi bakış açısıyla köprüleri atarsak, sonuçta biz zararlı çıkarız. Bu Yeniayda bir kısım oğlakların karşısına iyi bir teklif, değişik bir iş, farklı bir görev çıkabilir. Bu alıştığımızın dışında bir şey olabilir. Ancak yenilikleri elimizin tersiyle itmek yerine, bize ne kazandırır, nasıl bir çevre ve getirisi vardır diye bakalım. Bazen hayat farklı bir yönde bizi geliştirecek fırsatları karşımıza çıkarır. Bunları incelemek ona göre karar vermek yararlıdır. iş-ev arasındaki dengenin sağlanması için, her yönüyle meseleleri tartmak faydalı olur.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. İş hayatı açısından en önemli husus, kafanıza koyduğunuz bir işi, planı, aktiviteyi ortaya koyma arzunuzdur. İş ortamında, toplumsal ilişkilerde gerektiğinde uyumlu, uzlaşıya açık davranmak işe yarayabilir. Ancak rekabet bu süreçte etkilidir. Öne çıkmak için azminiz, mücadele gücünüz yükselecektir. Tabii ki, olur olmazları tartmadan, artısını eksisini hesap etmeden hareket etmeyeceğiniz de açıktır. Bu süreçte sorumluluklar yine ağırdır. Ekip çalışmaları, performans gerektiren işler bazen sinirlerinizi gerebilir. İşbirliğinden uzaklaşabilir, tepkinizi ortaya koyabilirsiniz. Böyle durumlarda lütfen biraz daha sakin olunuz.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Akrep burcu seyri, hedeflerinizi gözden geçirme, güç elde etme ve fırsatlardan yararlanma dönemidir. Hakikaten oldukça güzel bir döneme adım atmış durumdasınız. Şimdi yapmanız gereken bu enerjiden yararlanarak liderlik gücünüzü ve bugüne kadar oluşturduğunuz tüm değerleri ortaya koymak ve yenilikte bulunmak olmalıdır. Gerektiği yerde başkalarıyla işbirliğinde bulunmanızı sağlayacak destekler göreceğiniz bu süreçte, çevrenizi genişletmenin ve insan kazanmanın aslında ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Artık hedeflerinizi belirli bir sınır içinde tutarak hareket etmek yerine, uzun vadeli düşünebilir ve hiç korkmadan geleceğinizi yönlendirebilirsiniz. Bu süreçte tanıdığınız bazı insanların ileride size ne kadar büyük yardımlar ve faydalar getireceğini bir gün anlayacak ve bu altın dönemin ışıltısı içinde birçok güzellikler yaşayabileceksiniz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-16-20-21-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-11-12-18-19
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-28-29
Yeniay : 25-26-27
(Ay-oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 11-12-13
(Ay-yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KOVA

1-8 EKİM ARASI

Sevgili kovalar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak dolunay, sağlıkla ilgili işler,  çalışma hayatınız, ilişkiniz ve finansal konularda önemlidir. Birbiriyle ilintili olan bu işlerin hem dikkatli takibi hem de iyice analiz edilmesi gerekecek. Bazı belgeler sizden istenebilir, bir yerden bir yere nakil gerekebilir, kurs veya eğitimle alakalı sağlık raporu, nüfus işlemleri, kredi için evrakların tanzimi gibi, yerine ulaştırılması, evlilik veya iş ortaklığıyla alakalı dosyaları bunların arasında sayabiliriz. Bu nedenle koşturabilirsiniz. Eğer önemli bir konuda karar vermeniz gerekiyorsa ben tekrar bir düşünmenizden yanayım. Kararsız kaldığınız bir nokta var mı diye bakınız. Özellikle iş sözleşmenizi, parasal konuları, kimlerle görüşeceğinize dikkat edin. Son anda bir sorun çıkmaması için bu dikkat önemlidir. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor, venüs ile kavuşum yapacak. Mantıklı düşünmek, tutarlı ve üretime dönük şekilde parasal meseleleri ele almak lazım. İşimiz görülsün diye, birileri bizden istifade etmeye kalkışmasın. Hangi işiniz olursa olsun bir uyum süreci gerekebilir. Aceleci olmayın. Kendinize güvenin. Çok yorulacaksınız ancak başarılı bir sonuç alınacaktır. Önümüzdeki 19 Ekim tarihindeki yeniayda, kendinizi iyi hissedersiniz. Bugünkü yorgunluğunuza değer olduğunu görürsünüz. Uzak şehir, yurtdışı, hukuki, iş veya eğitim amaçlı görüşmelerde sizin kararlı duruşunuz önemli. Söyledikleriniz tutarlı olmalı, çelişkiler taşımamalı. Belki de iki hafta içinde hallolacaktır bu işler. Duruma göre işlerinizi planlayın, takip edin.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili kovalar 10 Ekim 2017(saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç, hırslı, kararlı ve amaca yönelik şekilde çalışmanın işaretçisidir. Kişi hem zirveyi hedefler hem de maddi anlamda tatmin olmak adına tercihte bulunur. Alanında lider olmak için çabalar ve bunun için ne gerekiyorsa yapabilir. Analiz yeteneği, derinlikli düşünme, odaklanma gücüyle, fırsatları doğru şekilde kullanabilir. Sorumluluk bilinci ve dayanıklılık hiçbir şeyden yılmadan ilerleme bu sürecin olumlu etkileri arasında yer alır. Bazen aşırı hırs, insanın gözünü karartabilir. Rakiplerinizi saf dışı bırakmak için başka insanları etkilemeye, manipüle etmeye çalışmak, sonrasında yaşanması muhtemel sorunlara yol açar ki, buna lütfen dikkat ediniz. Bu dönem güçlü bir projede yer almak, önemli işleri organize etmek, araştırma yapmak, liderlik etmek, krizleri aşıp yeniden zirveye çıkmak gibi olumlu gelişmelerin göstergesidir. Bu zamana kadar sıradan bir konumda görev yaparken, karşınıza çıkan önemli bir fırsat sizi üst noktaya, konuma yükseltebilir. Dikkat edilecek önemli bir noktayı belirtmek isterim. Aşırı hırstan söz etmiştik. Hani insanın gözünün bir şeyi görmemesi halinden. İşte bu dönemde öyle büyük bir tutkuyla hedefe odaklanırsınız ki, aslında kendinize ne kadar yüklendiğinizin, hayatınızı ne kadar zorladığınızın farkına varmazsınız. İllaki sahip olmalıyım, illaki orada olmam, o konumda, o alanda yer almam gerekir diye düşünürken ailevi, ilişki ve sosyal yaşamınızı ihmal edersiniz. Bu belki size muazzam bir kariyer getirir ama zirvedeki yalnızlık pek de güzel değildir. Jüpiter  astrolojik olarak maddi anlamda zenginliği ve şansı yönettiği için, Akrep burcunda başkalarının gücünden yararlanarak yükselmeyi, kazançlı çıkmayı işaret edebilir. Fakat bu kazanç bir o kadar da sorumluluk yükleyicidir. Onun için, iş hayatıyla özel yaşamı iyi dengelemek mutlaka şarttır. İş ilişkilerinize bu dönemde dikkat ediniz. Gücünüzü başkalarının yararına veya bütünün hayrına yönlendirmeyi biliniz. Yaratıcı ve doğru çözümler, dürüstlük, ve güvenilirlik ilkelerinin iş hayatında huzurlu, başarılı, sevilen ve örnek alınan bir kişi olarak görülmenizde kıymetli olacağını biliniz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında terazi burcunda seyrini sürdürecek venüs, görüşleri, dili, inancı bizden farklı olsa da, nezaket ve uzlaşıya açık  bir bakış açısıyla ilişki kurduğumuz  zaman dilimidir. Bu bakış açısı sizin gibi hümanist özellikte olan burç mensupları için daima kolay olmuştur. İşte bu dönemde, hem kültürel hem özel anlamda yakınlaşmalar meydana gelir. Yeni insanlarla tanışmak, onlarla paylaşımda bulunmak, birbirimizi tanımak hoşumuza gider ve bizi mutlu eder. Bazen karşımıza çıkan kişi özel bir yakınlaşmanın işaretçisi olurken bazen de sürpriz bir aşkın kahramanıdır.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Mesleki konular üzerinde yine düşüneceğiz. Eğer, çıkarlarımız başkalarıyla işbirliğini gerektiriyorsa bu süreçte iyice düşünmeden riskli kararlar vermemek lazım. Suyun akışına gitmek iyidir. Ben bu dönemde hedeflerinizi tekrar gözden geçirmenizden yanayım. Ayrıca aşk hayatınızla ilgili olarak da düşünmekte yarar var. Bu süreçte bazı kişilerle aranıza mesafe koymayı tercih edersiniz. İş hayatınızla ilgili konularda bazı sorulara cevap ararsınız. Benim hedefim ne, işimden memnun muyum, beklentilerim nedir, şu andaki mevcut durum beni tatmin ediyor mu diye düşünürüz. Yapıcı olmayan eleştiriler bizi çileden çıkarabilir.

Sevgili kovalar 19 Ekim saat 22:12 terazi burcunda doğacak yeniay ve yöneticisi venüsün terazi burcundaki seyrini göz önüne aldığımızda görüyoruz ki, kişisel tüm özel yönlerinizle ön planda ve gayet dikkat çekici olacaksınız. Bir değişiklik, yenilik arzusu hayatınızda belirgin şekilde yükseliyor. İletişim, bilginin sunumu, görüşmeler, yeni ve güçlü bağlantılar sizin gelişiminizde olumlu bir anlam taşıyacak. Şimdi birlikte görünümleri gözden geçirelim ve Yeniayın etkilerini detaylarıyla görelim. Öncelikle bu Yeniayda sizin geleceğiniz adına bir hedef belirlemeniz çok önemli. Siz bu hedefi gerçekleştirmek için mücadele etmelisiniz. Sorumluluk almalısınız. Bu benim için doğru bir hedef ve ben bunu gerçekleştirmek için azimliyim, kararlıyım, hazırım demelisiniz. Bu yeniayın önemli ve olumlu görünümleri size bu anlamda destektir. Yeniliklere, değişime açık olmanız halinde, karşınıza olumlu fırsatlar çıkacaktır. Dünyadaki trendleri, gelişimleri, kültürel faaliyetleri takip ediniz. Sosyal ilişkiler ağınızı mutlaka kurunuz. Çünkü insanlar sizi ancak böyle tanırlar ve yaptığınız işten haberdar olurlar. Bu Yeniay sizi geliştirici, sürpriz değişimlerin, kararların işaretçisidir. Sizi canlandırıcı ve teşvik edicidir. Yeter ki siz, bir hedef belirleyin ve onun üzerine gidin. Başarılı olacaksınızdır.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek.  Bu dönemde Popülerlik gücünüz yükselecektir. Toplumsal aktivitelerde birçok insanla tanışabilir, ortak amaçlar için hedefler belirleyebilirsiniz. Burada önemli olan, kişisel çıkışlarda bulunmak yerine, herkesin yararına olacak şekilde hareket etmektir. Bu güç birliği size çok kazanç getirebilir. Adil davranmalı, ancak sizi kimsenin kullanmasına da izin vermemelisiniz. Tartışmacı olmanıza neden olan durumlarda nezaketle bunu bertaraf edebilmelisiniz. Böylece hedefinize varırken çok zorlanmazsınız. Bu süreçte bir başka şehir veya ülke ile bağlantısı olan kişilerle tanışabilirsiniz.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Akrep burcu seyri olumlu kararlar, girişim, yeniliklerin uygulanması, diğer planların gözden geçirilmesi yönünde olumludur.  Eskiye boş ver, yeniye yer aç deme vaktidir. Değişmeliyim ve dönüşmeliyim sözlerini sürekli tekrarlayabilirsiniz. Tabi ki dışarıdan yine müdahalede bulunmak isteyen güçler karşınıza geçerek, -Yapamazsın dur, beceremezsin diyerek yıldırmaya çalışabilirler. Sizler ise bu dünyaya geliş hedefinizin olan kova burcu sürecini gerçekleştirmek zorunda olduğunuz bilincinden bir an bile uzaklaşmadan hedeflerinize kilitleneceksiniz. Kapıları zorlayacak ve ne olursa olsun hiç çekinmeden defalarca çalacaksınız. Mars ve venüs-terazi geçişleri size oldukça yarayacaktır. O yüksek zekanız ve yeniliklere açık ruhunuzla bu dönemi olumlu geçirecek burçların başında geliyorsunuz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-9-10-18-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-13-14-20-21
Aşkta En Şanslı Günler : 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4-30-31
Yeniay : 1-2-27-28-29-30
(Ay-kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 13-14-15
(Ay-aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BALIK

1-8 EKİM ARASI

Sevgili balıklar, 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak Dolunay, aşk, iş, finans, evlilikle alakalı konularda etkili olup, bütün bu işleri dengeli olacak şekilde hesap etmenin, analizde bulunmanın işaretçisidir. Sözgelimi hayatın keyfini çıkarmak için, sağlıklı yaşam için paraya ihtiyacımız var. Bizim de buna göre kazanç konularına bakmamız, mantıklı olmamız gerekiyor. Çocuklarımız varsa onların geleceğini düşüneceğiz. Evlilikte eleştirel yaklaşımlar yerine, ortaklaşa düşünebilmek önemli. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda, venüs ile kavuşum yapacak. Eğer boşanma davamız varsa, nafaka meseleleri bu Dolunayda önemlidir. Evlilik yapılacaksa, eşin mali ve iş durumuna mutlaka bakılmalıdır. Bir iş kurmayı düşünüyorsak, bir ortakla yola devam edeceksek, hukuki bir sözleşmenin yapılması şarttır. Evet ince eleyip sık dokuyoruz fakat bunun ilerisi adına önemli olduğunun farkındayız. Farkında olmamız gerekiyor. Kredi çekmek, borç altına girmek için uygun bir zaman değil. Fakat geri ödemelerin ne olacağını tespit etmek, araştırmak önemlidir. Acil bir paraya ihtiyaç duyabilirsiniz veya başkaları için gerekiyordur. Bunlar bu Dolunayda karşımıza çıkabilecek konu başlıkları olarak görülüyor. Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, evdeki hesabın çarşıya uymaması mümkündür.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili balıklar, 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç, hayatın anlamını yakından keşfetmenin, özünü ve derinliğini anlamak adına yolculuğun, maddi-manevi anlamda başkalarıyla kurulan güçlü bağların işaretçisidir. Öyle insanlar ve öyle fırsatlar karşınıza çıkar ki, yaşam felsefeniz, inancınız, bakış açınız değişir. Bu olumlu yöndedir. Yolunuzda ilerlerken, bir bakarsınız farklı ancak sizin için tatmin edici bir başka ideale kendinizi adamışsınız. Bu adanmışlık duygusu, dağılmanın, kararsızlığın sonudur. Yolum bu, hedefim bu diyerek ilerlersiniz. Zihniniz en yüksek seviyede rehberiniz olur. Sezgileriniz ışığınız olur. Bir ilişki hayatınızda çok önemli bir dönüşümün, değişimin başlangıcı olur.  Birbirinize özel anlamda değer katarak, hem kendinizde hem de ona var olan gizli güzellikleri tutkuyla buluşturarak farklı bir aşkla buluşabilirsiniz. Eğitim, ticaret, uluslar arası, yabancı ülke, felsefe, din, yayıncılık, akademik alanda başarılı tercihlerde bulunabilir, başkalarına rehberlik yapabilirsiniz. Bir yolculuk, proje, organizasyon kanalıyla kendinizi tanıtabilirsiniz. Hayatın anlamını derinlikli keşfederek ben kimim sorusuna cevap bulmak ve bu keşif yolculuğunda güçlü ve zayıf yanlarınızın farkına varıp, yeniden doğmak, yeni bir sayfadan hayata bakmak mümkündür. Değer verdiğiniz ne varsa bu dönemde ona sahip çıkarsınız. Hiçbir şeyin hafife alınmaması gerektiğini bilirsiniz. Kazanmak kadar kaybetmenin, dibe vurmak gibi yükseğe çıkmanın da insana kattığı derslerin, ödüllerin bilinciyle hırslı ve kararlı şekilde yaşama tutunursunuz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu süreç, maddi gelirlerin genelde eş kanalıyla olabileceğini işaret ediyor. Bekar balıklar için hoş bir etki diyebiliriz. Finansal açıdan beklediğiniz destekleri görürsünüz. Ancak küçük bir uyarıda bulunayım. Bu geçiş ilişkilerinizi parasal yönüyle ele alarak değerlendirmenize neden olabilir. Bir de kredi kartlarımıza yine de yüklenmemeye çalışalım. Sanatsal aktiviteler gelir getirici olabilir.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Öncelikle çalıştığımız yerle ilgili meselelerin ve durumumuzun gözden geçirilmesinde yarar var. Eğitim ve uzmanlık, ticaret, maddi ve manevi değerlerimiz ve inancımız gayet önemli. Bunlara özel bir şekilde odaklanacağız. Kendimizi, ailemizi, ilişkilerimizi gözden geçireceğiz. Bunca sene elde ettiğimiz tecrübeleri, öğrenmemiz ve geliştirmemiz gerekenleri tespit edeceğiz. Biz kimiz, kimlerle bağımız var, ailemizle aramızdaki sorunlar, ilişki ve iş ortaklıklarında özlediğimiz nedir bütün bunlar üzerinde düşüneceğiz. Karşılaştığımız kişilerin bizden farklı olan yönlerine odaklanacağız. Bu insanlarla nasıl bir iletişimde bulunmak gerekiyor, bunları çözmeye çalışacağız. Eğitimden geçebiliriz, biz eğitim verebiliriz. Bize danışılabilir, biz başkasına danışabiliriz.

Sevgili balıklar, 19 Ekim saat 22:12 terazi burcunda doğacak yeniay ve yöneticisi venüsün terazi burcunda ilerlemesiyle, hakça ve adil paylaşımlara önem vereceğiz. Bu hem finansal konularda hem de özel paylaşımlarda öne çıkacak. Bu şekilde olmayan her şeyin gözden geçirildiği, ona göre bir yön belirlendiği bu yeniayda görünümler bir hayli önem taşıyor. Şimdi birlikte bunları gözden geçirelim. Finansal konuları geleceğe dönük şekilde ele almakta kesinlikle yarar görüyorum. Günlük düşünmemek lazım. Tabii ki eşimiz, iş ortağımız veya birilerinin bize sunduğu fırsatlara gerçekçi ve tarafsız şekilde bakacağız. Sadece kendimizden yana düşünmeyeceğiz. Bu önemli. Fakat bir başka önemli durum, gelecek vaat etmesi. Her şeyde bu önemli. Venüs zaten gerekli desteği sunacaktır. Bize hakikaten gerekli olan kişileri, olanakları getirebilir. Biz de, ona göre doğru bir karar verebiliriz. Kazanç kayıp ilişkisini doğru kurduğumuzda, zaten yaş tahtaya ayak basmayız. Yapacağımız anlaşmalara, gelen tekliflere, sunulan önerilere dikkat ederiz. Genel yapısında balıkların, iyi niyetli düşünme hali vardır. Bu halimiz birilerinin iyi niyetimizi kullanmasına izin vermeyecek şekilde ayarlanırsa gayet iyi olur. Ben bu Yeniayın yeni kazanç yolları, ortaklığı, yoldaşlığı konularında destekleyici olacağını düşünüyorum. Eğer sizi güç duruma düşüren birileri veya bir şeyler varsa onlardan kurtulmanız mümkün olacak.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Maddi yöndeki tüm ortaklıklar, finansal ve kişisel anlamdaki gelişim anlamında önemlidir. Mars, isteklerimizi elde etmemizi sağlayan fiziksel gücümüzdür. Terazi ise, başkalarıyla ortaklık, ilişki, uyum ve denge demektir. İkisi yan yana gelince, kişi isteklerini elde etmek için başkasıyla ortaklık kurabilir veya bu ortaklık nedeniyle zarar görebilir. Demek oluyor ki, önce kimlerle işbirliği yaptığımızı, parasal bağlantımız olduğunu, özel paylaşım anlamındaki ilişkimizi akıllıca ele almak zorundayız. Yarar-zarar hesabımızı ortaya koymalı, sorunların üstünü kapatmadan çözümlemeliyiz.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında akrep burcunda ilerleyecek güneş her yıl olduğu gibi genel anlamıyla sizler için yenilenme, yaşamınız için yeni adımlar atabilme ve eskiyle olan tüm bağlarınızın yarattığı sıkıntı ve çaresizliği bir kenara koyabilme anlamı taşır. Yolculuklar,  eğitim hayatınız, vizyonunuz, inancınız, yeni çevreler edinmeniz, yabancı dil ve araştırma işleriniz, akademik kariyer ve mesleki olarak kendinizi geliştirmeniz, inancınızı ayakta tutarak her şeyin altından kalkabilmenizi sağlayan içsel motivasyonunuz yüksek olacaktır. Girişimde bulunmak, finansal anlamda desteklenmek, ortaklık kurmak, miras, hukuki işleri yoluna koymak mümkün olacaktır.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-20-21-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-23-24
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6
Yeniay : 2-3-4-30-31
(Ay-balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 15-16-17
(Ay-başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler