HABER

EKPSS sonuçları açıklandı mı? 2020 EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? EKPSS sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS 2020) 15 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Şimdi adaylar tarafından EKPSS sonuçları açıklandı mı sorusunun yanıtı araştırılıyor. Peki, 2020 EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? EKPSS sonuçları saat kaçta açıklanacak?

EKPSS sonuçları açıklandı mı? 2020 EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? EKPSS sonuçları saat kaçta açıklanacak?

ÖSYM Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 15 Kasım 2020 tarihinde, yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerle yapıldı. Şimdi adaylar tarafından EKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı araştırılıyor. Peki, EKPSS sonuçları ne zaman belli olur? EKPSS sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte EKPSS sonuçları 2020 ile ilgili tüm detaylar...

EKPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

15 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen sınavda adayların öğrenim düzeylerine ve engel gruplarına uygun 60 sorudan oluşan, “Genel Yetenek” ve “Genel Kültür” testleri yer aldı. Testler, her öğrenim düzeyi ve engel grubu için ayrı soru kitapçığı şeklinde hazırlandı. Saat 10.15’te başlayan sınavda, soru cevaplama süresi 60 dakika olurken engel gruplarına göre 20, 30 ve 40 dakika olacak şekilde farklı ek süreler de verildi.
Şimdi tüm katılımcılar tarafından EKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı araştırılıyor. ÖSYM tarafından konuyla ilgili beklenen açıklama yapıldı.

EKPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

EKPSS sonuçları ne zaman açıklanıyor sorusuna yanıt olarak sınav sonuçları 17 Aralık 2020 tarihinde açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr resmi internet sitesi üzerinden ve mobil uygulamalardan T.C. kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek, 17 Aralık 2020 Perşembe günü saat 11.00 itibarıyla öğrenebilecekler.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı kuraya katılım başvuruları ise 18-30 Kasım 2020 tarihlerinde yapıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığından yapılan duyuruya göre, kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için adaylardan başvuru alındı. Kuraya ilkokul, ortaokul, ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumdaki engelli adaylar başvurabildi.

Sınav sonuçlarının açıklandığını ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, resmi Twitter hesabından duyurdu. Şimdi adaylar ÖSYM AİS mobil uygulaması ya da sonuc.osym.gov.tr üzerinden EKPSS sonuç sorgulama işlemi yapmaya başladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön