Ekrem İmamoğlu: İBB olarak 'çılgın' projelerle ilgilenmeyeceğiz!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir dönem 'çılgın proje' olarak nitelediği Kanal İstanbul projesine atıfta bulunarak, "İBB olarak 'çılgın' projelerle değil İstanbulluların gerçek sorunlarıyla ilgileneceğiz" ifadelerine yer verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kişisel Twitter hesabında paylaşımlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir dönem Kanal İstanbul için kullandığı 'çılgın proje' nitelemesine atıfta bulunan ve "İBB olarak 'çılgın' projelerle değil İstanbulluların gerçek sorunlarıyla ilgileneceğiz" diyen İmamoğlu, devamında "Kariyer sayfamıza gelen iş başvurusu sayısı 300 bini geçti. Adil ve şeffaf bir şekilde iş olanakları yaratmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

ımamoglu

PROTOKOL TARTIŞMASI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün 6 aylık dönemini değerlendirdiği programda, 'Bizden önceki yönetimin imzası bulunan Kanal İstanbul İşbirliği Protokolün'den çekiliyoruz' demişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise, bugünkü açıklamasında, 'İBB’nin tek taraflı protokolden çekilme hakkı yok' yanıtını vermişti.