Ekrem İmamoğlu'ndan İBB'de yeni üst düzey atamalar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde, Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığına Orhan Demir, Raylı Sistemler Daire Başkanlığına Doç. Dr. Pelin Alpkökin ve Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığına Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin atandı.

Ekrem İmamoğlu'ndan İBB'de yeni üst düzey atamalar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) üç yeni atama yapıldı. Büyükşehir Belediyesinde yapılan açıklamaya göre, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığına raylı sistem uzmanı Orhan Demir'i, Raylı Sistemler Daire Başkanlığına, ileri seviyede Japonca ve İngilizce bilen Doç. Dr. Pelin Alpkökin'i, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığına da Yüksek Mimar Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin'i atadı.

ORHAN DEMİR KİMDİR?

Demir, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden 1979 yılında mezun oldu. Demir, yüksek lisans eğitimini ODTÜ Mimarlık Fakültesinde tamamladı. 1983-1994 yılları arasında sırasıyla, İmar ve İskan Bakanlığı Büyük İstanbul Nazım Plan Bürosu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi STFA Mühendislik AŞ'de şehir plancısı, müdür yardımcısı ve proje müdürü olarak görev yapan Orhan Demir, 1986 yılından bu yana, başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin farklı kentleri ve bölgeleri için hazırlanan ulaşım ana planları, kara yolu, tramvay, hafif raylı sistem, metro sistemleri talep analizleri, fizibilite etütleri gibi kentsel ve bölgesel ölçeklerdeki ulaştırma projelerinde görev aldı. Demir, 1999 yılından bu yana Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ulaşım planlaması konusunda dersler veriyor, atölye çalışmalarına katılıyor.

PELİN ALPKÖKİN KİMDİR?

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu Alpkökin, 1998 yılında Ulaştırma Mühendisliği Yüksek Lisans programını bitirdi. 2002 yılında Japonya Nagoya Üniversitesinde doktora çalışmasına başlayan Alpkökin, 2005'te doktor unvanı aldı, 2008'de İstanbul Teknik Üniversitesinde öğretim üyesi olarak göreve başladı. Birçok uluslararası yayını bulunan Alpkökin, çok iyi seviyede Japonca ve İngilizce biliyor.

YASİN ÇAĞATAY SEÇKİN KİMDİR?

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olan Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin, sırasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Tarihi Programından Yüksek Mimar ve Kentsel Tasarım Programından da doktor unvanlarını aldı. Doktora sonrasında Louisiana Eyalet Üniversitesinde "Sürdürülebilir Peyzaj Konstrüksiyonu" konusunda doktora sonrası çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Seçkin'in akademik araştırmaları, tasarımda bilişim, mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı ve konstrüksiyonu ile engelsiz tasarım konuları üzerinde yoğunlaştı. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde çeşitli bölümlerde dersler veren Seçkin, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile özellikle üç boyutlu modelleme, bilişim ve drone teknolojileri üzerine bilimsel araştırma projeleri yürütüyor. Uluslararası hakemli dergilerde editörlük ve yayın kurulu üyeliklerini sürdüren Seçkin, mimari, peyzaj mimarisi ve kentsel tasarım alanlarında proje üretim faaliyetlerine devam ediyor.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 71 yorum
Beylikdüzünde 11 Kreş sözü vermiş ve sadece Bir tane Kreş açmış. Verdiği Sözleri Tutma Oranı %11 . Sözünde durmayan ve çok fazla Yalan söyleyen biri. Memlekete gelmiş geçmiş en Yalancı Siyasetçi desek yeridir. Kemal Bunun Çırağı bile olamaz. Tartışmasız ; CHP nin GenelBaşkanı olur
akp nin yalanlarina henuz ulasamaz
@palermo544 İnşallah genel başkanda olur.Hiç olmazsa 30 Ağustos 1922 tarihindeki Dünyaya ders veren Türk halkının başarısını inkar edecek kadar Arap hayranı hain değil.
@palermo544 matematik süper, trol olmak için demekki diploma gerekmiyor.
@palermo544 sende farkı bi değişik arkadaşsın toplum size çözüm bulamadı ama sizi böyle kabul etmeyi öğrendi sana cevap vermeye bile lüzum yok o yüzden, he kardeşim he.
aktrol aklıma gelmişken şu eski İstanbul büyükşehir başkanlarının cemaat lere aktarılan paraları usulsüz yapılan ihaleleri bankamatik memurlarını eleştirebildindemi adama iftira boyutunda yorum yapıyorsun..pardon yoksa sendemi bankamatik memuruydun..17 yıldır sizin zihniyetin ülkeyi nasıl yozlaştirdiğini görüyoruz ha bu arada sayenizde ülke mülteci ülkesine döndü ümmet saftası altında bide vergi cumhuriyeti olduk..eleştiri yaptiğini düşünüyorsan başda bunlari eleştirmelisin bir aylık başkana yalan yanlış yaftalamalarla değil trolcük..
Büyükçekmece uluslararası heykel sempozyumu açıldı bütün chp liler davetlidir hizmette sınır yok...
Sen hala ordamısın? Gelecek ilk seçim sonrasında da aynı saçmalıkları söyleyeceksin ama artık devriniz bitti ne yazık ki.
Aynı sözleri bir gün siyah birgün beyaz diyenler içinde söyleyebilirmisin delikanlıysan
oooo trolcan hoşgeldin seçim yenilgisinden sonra yoktun ortada reisiniz maaşınızı kesti diye kortktuk ya adam koltukta bundan 25sene önce oturan kişiyi örnek alıyor demekki ee bantiki atıp tutan yükseliyor buda aynı yolu secti
bu kadar aptalca bir yorum olamazdi
herşey güzel olmayacak
kılıçtaroğlu,halefleri ve kaftancıoğlu ne derse o olur
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler