Ekrem İmamoğlu'ndan kurban kesimiyle ilgili önemli uyarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Lütfen herkes kurbanlarını, kurban kesim alanlarında kestirmeye gayret etsin. Bu başka türlü alanlar suç işlemek anlamına geliyor. Bu anlamda işlem yapan zabıta ve diğer yetkililere hiç kimsenin laf edecek bir durumu yok" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bayram namazını Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii'nde kıldı. Bayram namazı çıkışı vatandaşlarla bayramlaşan İmamoğlu daha sonra gazetecilere açıklama yaptı. İmamoğlu, "Beylikdüzü'nden tüm İstanbul'a, Türkiye'ye ve İslam alemine iyi bayramlar diliyorum. Umarım herkes gönlünce güzel bir bayram geçirsin. Tabi bayramlarda hep bir tedirgin olduğumuz trafik ile ilgili kazalar. Herkesi Allah korusun. Kurallara uygun bir seyahat yapsın vatandaşlarımız, yuvalarına güzel güzel dönsünler istiyorum. O yüzden bütün İstanbullu hemşerilerime, tüm Türkiye'ye trafik kurallarına uyun ve kazasız sıkıntısız evlerinize dönün diyorum. Büyükleri unutmadan, küçükleri de sevindirerek ve ülkemizde gerçekten bütün acılardan arınmış bir süreç diliyorum. Bayram iyi dileklerin karşılık bulduğu zaman dilimidir. Bugün aynı zamanda Trabzon'da gencecik pırıl pırıl gencimiz Eren Bülbül'ün ölüm yıldönümü. Rahmetle anıyorum onu. Umuyorum ülkemiz hiçbir zaman bu tür olaylar yaşamasın dostluk, barış ve huzur içinde bir ülke olsun. Hatta bütün insanlık için bunu diliyorum. Bu temennilerle herkesin bayramı kutlu olsun" diye konuştu.

fotograflar-imamoglu-lutfen-herkes-kurbanlarini-kurban-kesim-alanlarinda-kesmeye-gayret-etsin_6582_dhaphoto2

"HERKES KURBANLARINI, KURBAN KESİM ALANLARINDA KESMEYE GAYRET ETSİN"

İmamoğlu, "Bu yıl lütfen herkes kurallara uygun hareket etsin. Lütfen herkes, kurbanlarını kurban kesim alanlarında kestirmeye gayret etsin. Bu başka türlü alanlar suç işlemek anlamına geliyor. Bu anlamda işlem yapan zabıta ve diğer yetkililere hiç kimsenin laf edecek bir durumu yok. Gönül istiyor ki hiçbir sıkıntılı görüntü olmasın bayramda. Ama bundan sonraki kurban bayramlarında bu süreci konuşacak ve İstanbul'da kötü görüntülerin olmadığı, gerçekten sıhhi kurallara uygun kurban kesimi ile ilgili bir çalışma yapacağız. Umut ediyorum bunu da başaracağız" şeklinde konuştu.

fotograflar-imamoglu-lutfen-herkes-kurbanlarini-kurban-kesim-alanlarinda-kesmeye-gayret-etsin_6582_dhaphoto4

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
tüm chp'lilere deseydin de kurban bayramında az içki içsinler ekostar
Zoruna mı gitti gardaş hayırdır. Türkiye'mizin ilk önce senin gibi bölücülerden arınması lazım..
@deadpolll_2019 SANANELAN İÇENDEN . SEN DİĞER MÜSLÜMAN GEÇİNENLERE SÖYLEDE NAMAZA GİDİP SONRADA ÇOLUK ÇOCUĞA TECAVÜZ ETMESİNLER HIRSIZLIK YAPMASINLAR .
sanada iyi bayramlar akpartili müslüman kardeşim bayram namazını kacirdin galiba!
Sanane arkadaş benim yerimemi yanacaksın ?
sanane gardaş sen niye dertleniyon.
deatpoll2019 Nasıl bir günaha girdiğini biliyormusun , bunu senin inancın , bence hiç inancın yok. Allah vermiş vereceğini.
@deadpolll_2019 sanane isteyen istediğini yapar islam bekçisimisin sen :/
yaptığım iş ortamında hep çakallar namaz kilan Allah tan çok bahsedenler.ama içen biri asla hakkımı yemedi.allah o içenden razı olsun evime ekmek götürdüm.ama Allah vs diyenden ise hep zarar gördüm.hangisi müslüman hee trol de bana..
alkol alan kül hakkı yiyen farklı yargılanır unutma Allah katında.gel sana içki icireyim sonra sen git kul hakkı ye şunu aklına sok kardeş.hic içki içen biri çocuğa sarkıntılık yaptimi lakin sariklilar bademleme yaptı.bikereden birşey olmaz içki günah değil.fazlasi haramdır.alkoliksen günah tır..aklına sok cahil..
@deadpolll_2019 senin kafan güzel galiba
vayy be kurbanlarınızı kurban kesim alanlarında kesin dedi.. yüzyılın bld başkanı.. :))
@deadpolll_2019 SENİN GİBİ DAVAR GİDER YOLUN ORTASINDA KESER YÜZYILIN BEYİNSİZİ .
Ne büyük laf etmiş.
yol geçen hanı değil bravo baskan
Sokakta kesim yapanlara 100.000 TL ceza verilmeli.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler