HABER

Ekrem İmamoğlu'ndan son dakika açıklaması! Saat ve tarih vererek duyurdu

23 Haziran İstanbul seçimlerini kazanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla devir teslim töreni için vatandaşları Saraçhane'deki belediye binasına çağırdı.

Kişisel sosyal medya üzerinden açıklama yapan İmamoğlu "Değerli hemşehrilerim; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı devir teslim töreni, 27 Haziran 2019 Perşembe saat 18:30'da Saraçhane'deki İBB Başkanlığı makamında yapılacaktır. Tüm hemşehrilerimi yarın saat 18:30’da Saraçhane’deki İBB binası önüne bekliyorum. " ifadelerini kullandı.

ımamoglu

Beylikdüzü Kültür Kültür Merkezi’nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, “Son durum şu anda İl seçim kurulu il başkanlığımıza yarın mazbata ile ilgili süreci belirtti. Dolayısı ile biz yarın 18.30’da Saraçhane’de devir teslimi yapmayı planlıyoruz. Sayın Valimizle de konuştuk. Yarın 18.30’da sizleri de bekliyoruz, halkımızı da bekliyoruz. Görevimizi teslim alacağız. Biz bir yandan çalışıyoruz, günümüzü dolu dolu geçiyoruz. Teknik çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah her şey çok güzel olmaya devam edecek.” dedi.

'DUYUM AMA EMİN DEĞİLİM'

İmamoğlu mazbatanın bugün verilmemesi ile ilgili de, “Bilgim yok. sanırım rutine dair bir şeyler. Çok sorgulamadım da doğrusu. Belki itiraz olabilir. İlde olduğunu zannetmiyorum ama bazı bağımsız adayların ilçelerde yaptığı başvurulardan bahsettiler. Duyum ama emin değilim. Dolayısı ile gerekçe ile ilgili bir bilgim yok. Yarınla ilgili bir planlama yapılmış, saygı duyuyoruz. İnşallah yarın 18.30’da Saraçhane’deyiz” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Bu arada, İstanbul Valiliği de devir teslimle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, " İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi devir teslim töreni, İBB Başkanlığı Saraçhane binasında 27 Haziran 2019 Perşembe günü saat 18.30'da gerçekleştirilecektir." denildi.

İBB DE DUYURDU!

İBB'nin resmi sosyal medya hesabı da 23 Haziran seçimleri sonrası ilk paylaşımını yaptı. Twitter'den yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı;

IBB


Geri Dön