HABER

Eksi 38 derecede denetim

KARS (İHA) - Vali Nevzat Turhan, hava sıcaklığının eksi 38 dereceye kadar düştüğü Kars'ta, Emniyet Müdürü Ümit Batıbey ve müdür yardımcılarıyla birlikte, son günlerde şikayetlerin yoğunlaştığı içkili gazinolar ile otelleri denetledi.

Emniyet Müdürü Ümit Batıbay ve emniyet müdür yardımcılarıyla birlikte eksi 38 derece soğukta, Halitpaşa Caddesi üzerinde yoğunlaşan içkili gazinolar ile umuma açık yerleri gece geç saatlerde denetleyen Vali Turhan, "Özellikle Kars'ın merkezinde huzurunun temini açısından kod uygulaması kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle geniş kapsamlı uygulamalar yapılmaktadır" dedi. Önceden polis memurları tarafından yapılan ve ilk kez Vali Nevzat Turhan ve Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin de katıldığı uygulamaya dikkat çeken Vali Turhan, özellikle içkili yerlerin derme çatma yapıldığını belirterek şunları söyledi:

"Son zamanlarda özellikle gazino adı altında faaliyet gösteren yerlerde bazı izin alma şartlarına uygun olmayan işletme zihniyeti yaratıldı. Bunun yaygınlaştığı şeklinde duyumlar almamız üzerine, arkadaşlarımızın yaptığı çalışmayı yerinde görmek, hem de mevcut umuma açık yerler konusunda bilgi sahibi olmak, arkadaşlarımıza güven vermek, bundan sonraki çalışmalarda da aynı titizliği göstermek için, en azından bölgenin genel analizini yapmak konusunda, Emniyet Müdürümüzle birlikte gözlem yapıyoruz. Bu çalışmayı, Emniyet Müdür Yardımcısı Hilmi Bozok sorumluluğunda, rütbeli arkadaşlar yapıyor. Bütün umuma açık yerler, aynı anda ve birbirinden habersiz tespitlere ve aramalara muhatap olmuşlardır. Bu çalışmalar sonucunda, gazinolar ve benzeri umuma açık yerlerde tespit edilen sonuçlar tutanaklara geçirilecek, bilgiler yazılı hale getirilecek ve daha sonra bunlar bizzat tarafımdan değerlendirilerek, bu tür yerlerin bundan sonraki dönemlerde hangi kriterlere tabi olacağı konusunda yapacağımız tespitlerde, bu tür işletmeler önce uyarılacak. Kanunda yer alan Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu ile diğer kanunlarda yer alan ceza niteliğinde neler varsa yapılacaktır. Bu işyerlerinin çalışma şartlarını da değerlendirip, bir bütün olarak ele alacağız."

Vali Nevzat Turhan, "Kars'ın şu andaki huzur ve güvenliğine zarar vermeyecek şekilde gereken tedbirler alınacaktır. Bu konuda yapılan çalışmalarda, bundan sonraki dönemde aralıklı olarak ve gizlice yapılarak, buradaki durumlar genel bir değerlendirmeye tabi tutulacak" diye konuştu.

Vali Nevzat Turhan, ayrıca bundan sonraki çalışmaların merkezle sınırlı kalmayıp Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı işbirliğiyle kırsal alanda da gerçekleştirileceğini vurgulayarak, "Vatandaşımızın günlük hayatını huzur ve güvenlik içinde rahat geçirmesi için her türlü tedbir alınacaktır" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön