HABER

"El Kaide üyeleri İran'da"

ABD'ye düzenlenen 11 Eylül saldırılarının faili olarak gösterilen terör örgütü El Kaide'ye mensup üst düzey yetkililerinin, onlarca militanla birlikte İran'da saklandığı iddia edildi.

"El Kaide üyeleri İran'da"

ABD'de yayımlanan The Washington Post gazetesi, Arap istihbarat kaynaklarına dayanarak verdiği haberinde, Mısır uyruklu Saif el Adil ve Mahfuz Ould Velid isimli El Kaide liderlerinin Meşhed ve Zebul şehirlerindeki otellerde saklandıklarını iddia etti. Gazete ayrıca 2 kişinin, 11 Eylül saldırılarının ardından örgüt içindeki ideolojik ve askeri komitelerde görevlendirildiğini öne sürdü.

Gazeteye bilgi veren ancak isminin açıklanmasını istemeyen Arap yetkililer, El Kaide ve faaliyetlerine İran tarafından destek verildiğini ve bu desteğin, reformcu hükümet tarafından engellenemeyen askeriye ve istihbarat servislerince sağlandığını vurguladı.

Usame Bin Ladin'in örgütüne mensup olan El Adil, FBI'ın arananlar listesinde bulunuyor. ABD'li yetkililer, diğer zanlı Velid'in daha önce Afganistan'da öldürüldüğünü duyurmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler