Elazığ'daki depremden iyi haber... Kurtarma çalışmaları devam ediyor, enkaz altından çıkarıldılar

Elazığ’da meydana gelen depremde arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor... Depremin olduğu saatten itibaren devam eden arama kurtarma çalışmaları neticesinde Elazığ ve Malatya'daki çöken binalarda 43 kişi sağ olarak çıkarıldı. Elazığ'ın Mustafa Paşa Mahallesi'nde depremde yıkılan binanın enkazından bir kadın 19 saat sonra sağ çıkarıldı.

Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrası haberler peş peşe geliyor. Türkiye'nin birçok noktasından ekipler anında bölgeye sevk edilirken, arama kurtarma çalışmaları da büyük bir titizlikle devam ediyor.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde, AFAD ve UMKE başta olmak üzere ekiplerin arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

SAĞ KURTARILANLARIN SAYISI 43'E YÜKSELDİ

Çöken binalarda yapılan arama kurtarma çalışmaları kapsamında 43 kişi sağ olarak çıkarıldı.

19. SAATTE AYŞE YILDIZ SAĞ KURTARILDI

Mustafa Paşa'da 65 yaşındaki Ayşe Yıldız isimli vatandaş enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Mustafa Paşa'da bir kişi daha enkaz altından sağ olarak kurtarıldı.

17 SAAT SONRA MUCİZE

Elazığ'daki depremde sağlık personelinin telefonla görüştüğü "Azize" isimli kadın, enkaz altından 17 saat sonra kurtarıldı. Azize'nin kurtarıldığı sırada bir de çocuk enkaz altından çıkarıldı.

GÜLSÜM İNCE BÖYLE KURTARILDI

Elazığ'da bir kurtarma görevlisi, enkaz altındaki Gülsüm ince adlı kadına yardım elini böyle uzattı. Gülsüm Teyze hafif yaralı şekilde kurtarıldı.

GEZİN KÖYÜNDEKİ ÇÖKEN BİNADAN HAMİLE KADIN 12 SAAT SONRA KURTARILDI

Maden ilçesine bağlı Gezin köyünde çöken binanın enkazında ekipler tarafından 12 saat sonra enkazdan bir kişi canlı çıkarıldı. Yaralı, 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Enkazdan çıkarılan kişinin hamile bir kadın olduğu öğrenildi.

MUSTAFA KEMAL MAHALLESİ'NDEKİ ENKAZDAN 3 KİŞİ KURTARILDI

Kurtarma çalışmaları kapsamında merkez Mustafa Paşa Mahallesi'ndeki çöken binada, AFAD ve UMKE başta olmak üzere ekiplerin yürüttüğü arama kurtarma çalışmalarında, bir kadın daha yaralı çıkarıldı.

Yaralı kadın, 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Yıkılan binanın enkazından iki kişi daha 14 saat sonra sağ çıkarıldı.

MALATYA'DA KURTARMA ÇALIŞMALARI

Malatya'nın Doğanyol ilçe merkezindeki Gökçe Mahallesi'nde yıkılan iki katlı kerpiç evin enkazından ise 2 kişi kurtarıldı.

12 YAŞINDAKİ MİRAÇ'TAN ACI HABER...

Elazığ'ın Maden ilçesinde Richter ölçeğine göre 6.8 büyüklüğündeki depremde yıkılan binanın enkazının altında kalan 6 aylık hamile Pınar Dişli ve oğlu 12 yaşındaki Miraç, 8 dakika arayla yaralı olarak kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Miraç Dişli, kurtarılamadı.

Elazığ'da dün saat 20.55'te merkez üssü Sivrice ilse olan 6.8 büyüklüğündeki deprem sırasında Maden ilçesine bağlı Gezin Mahallesi'ndeki 4 katlı Mavi Göl apartmanı yıkıldı. Binada oturan 5 kişi enkaz altında kaldı. AFAD ekipleri, depremzedeleri kurtarmak için çalışma başlattı. Depremin hemen ardından Rabia Göğdemir yaralı kurtarıldı. Saat 00.30 sıralarında ise Maviye Buğdaylı'nın cansız bedenine ulaşıldı.

Saatler 08.10'u gösterdiğinde, bu kez hamile eşi ve çocuğuyla enkaz altında kalan Meriç Dişli'ye ulaşıldı. Yaralı olarak kurtarılan Meriç Dişli hazır bekleyen ambulansla hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Meriç Dişli'nin sağ çıkarılması, eşi ve oğlu ile ilgili umutları artırdı.

Ekiplerin yaptığı titiz çalışmayla, Pınar Dişli ve oğlu Miraç'ın da yeri belirlendi. Saat 09.10'da 6 aylık hamile Pınar Dişli, yaralı kurtarıldı. 8 dakika sonra ise ekipler, bu kez oğlu Miraç'a ulaştı. Yaralı anne ve oğlu, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Miraç Dişli, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı

Anne ve oğluna ulaşılmasının ardından binanın enkazında yapılan çalışmalar sonlandırıldı.