HABER

Elektriğe yüzde 15 zam geliyor

Elektriğe yüzde 15 zam geliyor

Bakanlar Kurulu, elektriğe zam kararı aldı. Buna göre konutta yüzde 15, sanayide yüzde 10'luk elektrik zammını öngören kararname Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında elektriğe zam kararı alındı. Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, elektrik zammını öngören kararnamenin Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığını açıkladı. Bir gazetecinin, 'IMF heyetinin temaslarında elektrik zammının otomatikleştirilmesi kararı alındı? Bu konuda gündeme geldi mi?' sorusu üzerine, bu konu üzerinde bir kararnamenin imzaya açıldığını söyledi. Çiçek, kararnamenin konutlarda yüzde 15, sanayide yüzde 10'luk zammını öngördüğünü belirterek, "Uzun süreden beri bu artışlar yapılamadı. Enerjideki girdi artışlarına rağmen yapılamadı.

Dolayısıyla mecburiyetten kaynaklanıyor" diye konuştu. Çiçek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in de gerekirse bir açıklama yapacağını kaydetti. Çiçek, "Kararname bugün imzaya açıldı. Zaten ne zaman tamamlanırsa o zaman yürürlüğe girer" dedi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön