HABER

Elon Musk 3. Dünya Savaşı için uyardı

Elon Musk 3. Dünya Savaşı için uyardı

Dünyanın en önemli girişimcileri arasında yer alan Elon Musk uyardı. Onun bu uyarısı daha çok yeni dünya savaşı ile alakalı.

Uzun bir süredir Mars’a yerleşme konusunda ısrar eden Elon Musk uyardı. Dünyanın artık eskisi kadar güvenli olmadığını vurgulayan ünlü girişimci, bu nedenle Mars gezegenine bakmamız gerektiğini söyledi. NASA ve SpaceX gibi kuruluşların büyük bir ısrarla devam ettirdiği projeler, Ay ve Mars gibi gezegenlere taşınmayı hedefliyor.

Bu yeni hedefler sayesinde insanların bir bölümü Mars gezegeninde yaşayabilecek. SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk bu konuda oldukça ısrarcı. Ancak asıl problem bu değil. Ona göre Mars’ta kurulacak gezegenin Dünya ile herhangi bir bağımlılığı olmamalı.

Mars’a gönderilecek ilk insanlar, Dünya'ya büyük ölçüde bağımlı olacak. Falcon Heavy roketleri ile fırlatılacak kargo gemileri Mars yüzeyine ulaştığında, hem oksijen hem de gıda malzemeleri taşımış olacak.

3. DÜNYA SAVAŞI'NDAN ÖNCE MARS'A YERLEŞMELİYİZ VURGUSU

Mars'ta çok fazla engel olması kafalarda soru işaretlerinin yer almasına neden oluyor. Dünya ile kurulacak bağımlılık ilişkisi ise işin bir başka boyutu. Musk tarafından yapılan açıklamalarda, 3. Dünya Savaşı’ndan önce Mars’a yerleşmemeleri halinde ciddi problemler yaşanabileceği vurgulandı. Mars’a gidecek olan gemiler Dünya'da problemle karşılaşırsa, kızıl gezegendeki insanlar ölebilir.

Mars yüzeyinde kurulacak şehir, büyük ölçüde kendi kendine yetebilecek bir kapasiteye sahip olmalı. Bu sayede Dünya ile olan bağımlılık ilişkisi sıfıra kadar indirilebilir. Ancak ne yazık ki bunu şu anda sağlamak neredeyse imkansız. Sizce Musk bu konuda hayalperest mi yoksa gerçekçi mi?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Dünyanın içine ettiniz, ondan sonra marsa aya yerleşmemiz lazım diyorsunuz. Marsa gitmek için yapaçağınız harcamayı ve çabayı savaşları engellemek yapsanız daha doğru olmaz mı? Ama yok orada kendi krallığını kuracak bizi de oraya götürüp orada sistemin kölesi yapacak. Ha burada ha orada farketmez sistemin kölesiyiz . Belli bir grubun çıkarları ve refahı için çalışıyoruz, vergi ödüyoruz, fatura ödüyoruz ve bu arada yaşadığımız zannediyoruz.
virüsün neden ortaya çıktığıda belli oldu
Mars'a sorunsuz bir insanlık götürmek lazım gülüm.. Ha astronot olarak çocuklar gider orada düşmanlık, çekmezlik, kin vsvs gibi meziyetlerden soyutlanırsa belki, öğretmenler insan değil robot ve AI destekli olacak ama ... 3. Dünya Savaşı hele nükleer savaş olursa dediğin gibi Mars işi yaş olur..
Geri Dön