HABER

Elon Musk'tan 'Donald Trump' açıklaması! Twitter'daki yasağını kaldıracak mı?

Geçtiğimiz günlerde popüler sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için anlaşmaya varan Elon Musk’tan flaş bir ‘Donald Trump’ açıklaması geldi. Musk, ABD’nin eski Başkanı Trump’ın Twitter’daki yasağını kaldıracağını belirtti. Musk, yasakla alakalı olarak “ahlaki olarak yanlış ve tamamen gereksiz” değerlendirmesinde bulundu.

Elon Musk'tan 'Donald Trump' açıklaması! Twitter'daki yasağını kaldıracak mı?

Sosyal medya platformu Twitter'ı satın almak için şirketin yönetim kuruluyla anlaşan Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, Financial Times tarafından çevrim içi olarak düzenlenen "Future of the Car (Arabanın Geleceği)" etkinliğinde bir konuşma yaptı. Trump'a uygulanan Twitter yasağını değerlendiren Musk, "Bu, ahlaki açıdan kötü ve aptalca bir karardı. Donald Trump'ı yasaklamak doğru değildi, bu bir hataydı." değerlendirmesinde bulundu.

TRUMP'IN TWITTER YASAĞI KALKACAK MI?

Musk, Twitter'ı aldıktan sonra Trump'a yönelik uygulanan yasağı kaldıracağını kaydetti.

thumbs_b_c_b1eb56e29afa8c8acb8d7d202e9d0f11

TRUMP, TWITTER'A DÖNMEYECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Trump'ın, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya hesapları 6 Ocak 2021'de yaşanan Kongre baskınının ardından "baskını teşvik ettiği" gerekçesiyle tamamen kapatılmış, söz konusu karar, ifade özgürlüğünü engellediği iddiasıyla ABD'de geniş tartışmalara neden olmuştu.

Twitter Yönetim Kurulu, Musk'ın 44 milyar dolarlık satın alma teklifini kabul ettiğini duyurmuştu.

Trump, Twitter'ın Elon Musk'a satılmasını olumlu olarak değerlendirmiş ancak Twitter'a dönmeyeceğini, onun yerine kendi girişimi olan "Truth" adlı sosyal medya platformunda yoluna devam edeceğini açıklamıştı. (AA/İHA)

thumbs_b_c_3ea41ec627bf0faaf9affd2c48eaba68

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler