Elon Musk'tan insanlığı endişelendiren yapay zeka senaryosu!

Tesla ve Spacex'in CEO'su Elon Musk, yapay zeka hakkında yeni açıklamalar yaptı. Daha önce kendisi en çok endişelendiren yapay zekanın Google'a ait DeepMind olduğunu söyleyen Elon Musk, bu kez yapay zekanın beş yıl içerisinde neler yapabileceğine dair bir senaryo çıkarttı.

Elon Musk'tan insanlığı endişelendiren yapay zeka senaryosu!

Elon Musk, yapay zekaya en yakın isimlerden biri. Ancak Musk'ın açıklamalarına bakılırsa yapay zeka, onun gözünde yan etkisi fazla olan bir ilaç gibi. Zira, ünlü isim yapay zekanın potansiyelini her fırsatta dile getirse de onun getireceği kötü yan etkileri de paylaşmaktan geri durmuyor. Bunun bir benzeri geçtiğimiz günlerde yaşandı. Google'ın DeepMind'ini endişe verici olarak niteleyen Elon Musk, yaptığı bir açıklamasında ise yapay zekanın insanlığa neler yapabileceğine dair çıkarımlarda bulundu.

ELON MUSK İNSANDAN AKILLI YAPAY ZEKA İÇİN TARİH VERDİ

Yapay zeka konusunda Elon Musk bu kez New York Times'a konuşmayı tercih etti. Musk açıklamasında ilk olarak, yapay zekanın ilerleyişinden dolayı insanlığı uyardı. Ünlü CEO, 5 yıl içerisinde yapay zekanın insan zekasını geride bırakma ihtimalinin çok yüksek olduğuna vurgu yaptı. Fakat Musk'ın insanlığı asıl ilgilendiren açıklaması tam olarak da bu noktadan sonra başlıyor.

yapay zeka

DÜNYA CEHENNEME DÖNÜŞMEYECEK AMA...

Musk, yapay zekanın insan zekasını geçmesiyle birlikte dünyanın çok garip bir yer olacağını söylüyor. Ona göre dünya, insanlar için bir Hollywood filmi gibi cehenneme dönüşmeyecek ancak işler günümüze kıyasla daha 'dengesiz' ve 'garip' olacak. Musk'ın dengesiz ve garip nitelemesinden kastı ne bilinmiyor. Bazı 'çok zeki' insanların yapay zeka tehdidini fark edemediğini de ifade eden Musk, onların yapay zekanın hiç olmadığı kadar zeki olabilme ihtimalini hiç düşünmediği görüşünde.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
TANRININ YARATTIĞI ZEKAYI KÜÇÜK GÖRMENİN BEDELİ VE YAPAY ZEKA DENİLEN ROBOTLAŞTIRILAN ZEKA GELİŞTİRMENİN BEDELİ ÇOK AMA ÇOK AĞIR OLUR. DÖNER DOLAŞIR TÜM İNSANLIĞI VURUR.İNSAN ZEKASINDAN ÜSTÜN ZEKA DÜNYANIN SONUNU HAZIRLAR.FAYDA GETİRECEĞİ ALANLAR ZARAR GETİRECEĞİ ALANLARDAN AZ OLUR. BU ŞUNA BENZER.KAŞ YAPARKEN GÖZ ÇIKARMAK..
Tanrı değil ilah, Allah, Rab bunu öğrenin ha Müslüman değilim diyorsan sorun yok
şeytana bir arkadaş yapma potansiyeli çok yüksek,eğer şeytanlaşmış insanlar bunu programını yaparlarsa o zaman insanlık için kötü olur,baktı ki insanlar ALLAH'A tapıyor yada putlara ineklere böceklere tapıyor ondan sonra işi ele geçirince kendisini ilah ilan eder kendisine tapmayanı da kendi geliştireceği metotla cezalandırır,sonra da yandaşlarda çok üzülür
insan zekasindan üstün diye birşey in yine insan tarafından bulunmaya çalışılması ne garip bir paradox ...hicbirzaman yapay zeka o noktaya yani insan zekasının üstüne çıkamaz sensin yapay zeka elon
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler