HABER

Elvan Marmaris'te enerji depoluyor

Milli atlet Elvan Abeylegesse, Nisan ayında İtalya'da yapılacak Avrupa Atletizm Şampiyonası ve Ağustos ayında Japonya'nın Osaka kentinde yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası'na Marmaris'te hazırlanıyor.

Antrenör Ertan Hatipoğlu ile yolları ayrılan milli atlet Elvan Abeylegesse, Marmaris'te yaşayan eski antrenörü Rus Anatoly Bychkov tarafından çalıştırılmaya başlandı.

Antrenör Bychkov'un diğer öğrencisi Ebru Kavaklıoğlu ile Marmaris Belediyesi Şehir Stadı'nda antrenmanlara başlayan Elvan Abeylegesse, eski antrenörü ile yeniden çalışmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Elvan Abeylegesse, ay yıldızlı formayla ilk madalyasını 1999 yılında Bychkov'un öğrencisi iken almıştı.

Anatoly Bychkov ise milli atlet Elvan Abeylegesse'nin 5 bin ve 10 bin metre yarışlarına katılacağını belirterek sabah ve akşam olmak üzere günde iki antrenman yaptıklarını söyledi. İlk çalışmayı şehir stadında yaptıklarını anlatan Anatoly Bychkov, "Daha sonra ormanda kros yapacağız. İlk etap hazırlıkları 1.5 ay sürecek.

Hedefimiz Dünya Şampiyonası'nda altın madalya almaktır" dedi.

Atletizm Federasyonu'nun eski sözleşmeli antrenörü olan ve 8 yıldır Türkiye'de yaşayan Byckkov, milli atlet Elvan Abeylegesse'nin Türkiye'deki ilk yıllarında antrenörlüğünü yapmıştı. Byckkov, aynı dönemde Tezeta Dengersa ile Ebru Kavaklıoğlu'nu da çalıştırmıştı. Marmaris'te yaşayan Bychkov, bu ay koşulan Avrasya Maratonu'nda Türk bayan atletler sıralamasını önde tamamlayan Mehtap Doğan ile üçüncü sırayı elde eden Yeter Gülal'ın da antrenörlüğünü yapıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler