HABER

Elvan: "Süreyya'ya olanları şaka zannettim"

Milli Atlet Elvan Abeylegesse, "Süreyya Ayhan Kop'un başına gelenleri şaka zannettim, inanmakta zorlanıyorum" dedi. Rus antrenörü Anatoliy Bycmkov'un gözetiminde Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Beldibi Beldesi'nde çalışmalarını sürdüren milli atlet Elvan Abeylegesse, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

20 Aralık'a kadar Marmaris'te idmanlara devam edeceğini belirten 10 bin metre dünya ikincisi Abeylegesse, 2008'de üç önemli organizasyonda milli formayı giymeyi planladıklarını belirtti.

En büyük hayalinin Olimpiyat şampiyonluğu olduğunu kaydeden Abeylegesse, şöyle konuştu: "8-10 Mart 2008 tarihleri arasında İtalya'da yapılacak Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası, Nisan ayının başında İstanbul'da yapılacak Avrupa Kupası ve Ağustos'ta Çin'de yapılacak Pekin Olimpiyat Oyunları'nda koşacağım. Her sporcu gibi benim de en büyük hayalim Olimpiyat şampiyonu olabilmek. 15 Ağustos günü Pekin'de koşulacak 10 bin metre finallerinde yer almak ve ipi göğüsleyen sporcu olmak istiyorum."

Elvan Abeylegesse, ABD'de kamp yaptığı sırada uygulanan doping kontrollerinde (A) ve (B) numuneleri pozitif çıkan milli atlet Süreyya Ayhan Kop hakkındaki soru üzerine, "Duyunca şok oldum, şaka sandım, inanamadım. Çok iyi bir sporcu. Hala olanlara inanamıyor, Süreyya'nın yeniden pistlere döneceğini düşünüyorum" dedi.

Rus antrenörü Anatoliy Bycmkov ise aynı soruyu yanıtlamak istemedi, Bycmkov, "Her şeyi eşi bilir ona sormalısınız. Benim diyebileceğim, Süreyya tanıdığım en disiplinli ve en iyi sporculardan biridir" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön