HABER

Emekli Org. Kemal Yavuz serbest bırakıldı

Emekli Org. Kemal Yavuz serbest bırakıldı

Ergenekon" soruşturması kapsamında gözaltına alınan Emekli Orgeneral Kemal Yavuz ile Emekli Albay Hüseyin Vural serbest bırakıldı. "Biz Kaç Kişiyiz Platformu" yöneticisi Hasan Ataman Yıldırım ise tutuklandı.

"Ergenekon" soruşturması kapsamında mahkemeye sevkedilenlerden "Biz Kaç Kişiyiz Platformu" yöneticilerinden Hasan Ataman Yıldırım tutuklanırken, Emekli Orgeneral Kemal Yavuz ile emekli albay Hüseyin Vural V. ile ise serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca ifadeleri alındıktan sonra Vural V. ile Hasan Ataman Yıldırım, sabah saatlerinde nöbetçi mahkemeye sevkedildiler.

Yorgun olması nedeniyle adliyeden ayrılarak bir süre dinlenen nöbetçi yargıç, öğleden sonra yeniden adliyeye geldi ve yargıcın dosyayı okumasının ardından Hasan Ataman Yıldırım ile Hüseyin Vural V., mahkeme salonuna alındılar.

Nöbetçi İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce sorgulanan Yıldırım tutuklanırken, Hüseyin Vural V. ise serbest kaldı. Tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevkedilenlerden Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Engin A.'nın ise mahkemedeki işlemleri sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön