HABER

Emekli polislerden İçişleri Bakanlığı'na sitem

AYDIN (İHA) - Polis Emeklileri Derneği Aydın Şube Başkanı Nurettin Yüce, emekli polislerin üvey evlat muamelesi gördüğünü belirterek, özlük haklarının iyileştirilmesini istedi.

Bir basın toplantısı düzenleyen Yüce, ömrü boyunca canı pahasına, terör ve ülkenin huzuru için mücadele eden polis emeklilerinin, emekliliklerini yaşayamadıklarını ve emekli yüz polisten 50'sinin çalışmak zorunda kaldığını ifade ederek "Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Genel Kurmay Başkanlığı'ndan uzatlamalı çavuşuna kadar özlük haklarının iyileştirilmesi yapılıyor ve tüm parasal tazminatları Emekli Sandığı keseneği içerisine alınıyor. Bu kuruluşumuzdan emekli olan personelin, gerek emekli ikramiyesinde ve gerekse emeklilik maaşında mağduriyetleri olmadığı gözlenmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yan kuruluşu olan Emniyet Teşkilatı mensuplarının özlük haklarının da aynı şekilde iyileştirilmesini istiyoruz" dedi.

TBMM çatısı altında milletvekili, bakan ve üst kurul komisyonlarını en fazla Emniyet Teşkilatı kökenli kişilerin temsil ettiğini ve daha önce meslektaşları olan bu kişilerin, polis ve polis emeklilerine sahip çıkmadıklarını idda eden Nurettin Yüce "Günümüze kadar her gelen sayın içişleri bakanlarımız ve emniyet genel müdürlerimizin, görsel ve yazılı basında emniyet teşkilatı mensuplarının özlük haklarının iyileştirileceği yolunda verdikleri beyanatlarla avunmaktayız" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön