Emekli-Sen üyeleri oturma eylemi yaptı

ANKARA (İHA) - Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) üyeleri, haklarında açılan kapatma davasını protesto için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde oturma eylemi yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde toplanan Emekli-Sen üyeleri, "Emekli-Sen kapatılamaz" şeklinde slogan attı. Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, Ankara 17. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde haklarında sendikaları hakkında kapatma davası açıldığını hatırlatarak, kararın Yargıtay 4. Hukuk Mahkemesi tarafından onaylanması üzerine avukatları tarafından karar tashini başvurusu yapıldığını ifade etti. Beysülen, haklarını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde de arayacaklarını belirterek, amaçlarının Türkiye'nin imzaladığı uluslararası sözleşmelere uygun olarak sendika hakkının 'herkes' tarafından kullanılmasını sağlamak için gerekli düzenlemeleri yaptırmaya yetkili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın adım atmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Beysülen ve beraberindeki heyet daha sonra yetkilerle görüşmek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na girerken, dışarıda kalan grup oturma eylemi başlattı.