Emekli Vali: Valinin statüsünü merak ettim

Trabzon eski Valisi Hüseyin Yavuzdemir, sitem etti.

Emekli Vali: Valinin statüsünü merak ettim

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi ardından merkeze alınan ve 2 yıl önce emekli olan Trabzon eski Valisi Hüseyin Yavuzdemir, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta Başbakan Tayyip Erdoğan ile Hülya Avşar’ın fotoğrafına yorum yaparken vali olarak Başbakan'dan randevu alamadığını belirterek, "Devletin valisinin sosyal statüsünün nerelerde olduğunu merak ettim" dedi.

Konya doğumlu olan 62 yaşındaki Hüseyin Yavuzdemir, Ağrı Valisi iken 9 Eylül 2004 tarihinde Trabzon’a atandı. Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi ardından Trabzon’da çıkan olaylar sonrası 27 Ocak 2007’de merkeze alınan Yavuzdemir, 2 yıl önce emekli oldu. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta Başbakan Tayyip Erdoğan ile sanatçı Hülya Avşar’ın Gezi olayları sonrası çektirdiği fotoğrafı paylaşırken şunları yazdı:

"Hey gidi günler hey..! Trabzon valisi iken Başbakandan görüşmek için randevu talep ettim. Cevap alamadım. Hülya Avşar’ın Başbakanla görüştüğünü kanıtlayan bu fotoğrafı görünce devletin valisinin sosyal statüsünün nerelerde olduğunu merak ettim."

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
kandil ve adada
sayın vali iyi etmiş sizinle görüşmemiş sizde valilik yağtıpınız dönemlerde kurum amir ve meurlar ile görüşmüyordunuz bunuda siz açıklarmısınız,sizler edvlete,değil hükümetlere valilik yaptığınız müddet sonunuz hüsrandır.sizler devleti temsil ediyorsunuz ama ne yazıkki değil siyasilerin hizmetindesiniz.şu andaki valiler acınak durumda tiksiniyorum.şunu bilmek lazım bin yıl korkakça yaşamaktansa bir gün şereflice,onurluca ölmek evladır.işte makamlar bitiyor,ama netiçede halkın arasındasınız.
KADIN VALİ OLSAYDINIZ BELKİ RANDEVU ALABİLİRDİNİZ
Diğer Haberler