Emel Korkmaz, oğlu Ali İsmail Korkmaz'ın düşleri için koştu

Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz başlattığı kampanya çerçevesinde İstanbul Maratonu’na katıldı.

Emel Korkmaz, oğlu Ali İsmail Korkmaz'ın düşleri için koştu

Eskişehir’deki Gezi eylemlerinde polisler ve esnaf tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, oğlunun adına kurduğu vakıfta daha fazla öğrenciye burs vermek için başlattığı kampanya çerçevesinde İstanbul Maratonu’na katıldı.

Bu yıl 38’incisi düzenlenen İstanbul Maratonu’na Ali İsmail’in annesi Emel Korkmaz ve ağabeyi Gürkan Korkmaz, Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın (ALİKEV) ‘Düşlere ses ver’ kampanyasına destek veren çok sayıda kişiyle birlikte koştu. Grupla koşanlar arasında CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu da vardı.

‘Ali öğretmen olup bu çocukları okutacaktı’

30 bin lira hedefiyle başlatılan kampanyada ulaşılan miktar iki günde 50 bin lirayı bulmuş; bir öğrenciye yıllık burs bedeli olarak 2 bin 500 lira sağlayan vakıf, 20 öğrencinin bir yıllık burs ihtiyacını garantiye almıştı.

Okumak isteyen çocuklar için elinden gelen her şeyi yapacağını söyleyen anne Emel Korkmaz, “Ali’min büyük hayalleri vardı. Ama katiller hayallerini tamamlamasına izin vermedi. Alimin yarım kalan hayallerini tamamlamak için bu koşuya hazırlanıyorum. Okumak isteyen onlarca çocuk var. Ali öğretmen olup bu çocukları okutacaktı ama okuyamadı. Bu çocukların okuması için elimden gelen her şeyi yapacağım ve Ali’nin hayalleri peşinde koşacağım” diye konuşmuştu.

Kampanyaya kısa sürede çok fazla bağışın yapılmasının kendisine umut verdiğini belirten Korkmaz, “Çevremdeki duyarlı insanların varlığı beni daha da güçlendiriyor. Çünkü 19 yaşında bir çocuğu kaybetmenin acısı tarif edilmez, ben Alimin acısını hala yaşıyorum. Bu hayatta Alisiz benim adıma iyi olan hiçbir şey yok. Ama Ali gibi gençleri gelecek güzel günlere hazırlamak için yapmamız gereken çok şey var”derken, koşu için her sabah antrenman yaptığını aktarmıştı.

Emel Korkmaz’ın kampanyasına buradan destek olunabilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
ALLAH CC KİMSEYE EVLAT ACISI VERMESİN BEN GEZİYEDE GEZİCİLEREDE KARŞIYIM KANDIRILDIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM BİZDE ONLARDA KULLANILDI ALİ KARDEŞİMİZE ÇOK YAZIK OLDU ETHEM SARISÜLÜK İÇİN AYNI ŞEYLERİ DÜŞÜNMÜYORUM MESELA O TAM BİR KIZILBAŞTI ORDAKİ AMACI YAKIP YIKMAK POLİSE SALDIRMAKTI AMA ALİ KARDEŞİMİZ ÖYLE DEĞİLDİ MEKANI CENNET OLSUN ALİNİN DİYARBAKIRDA LİNÇ EDİLEN YASİN BÖRÜDEN HİÇ BİR FARKI YOKTUR
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler