Emine Erdoğan: Yer kürenin bir devrime ihtiyacı var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Suriye'de ahlaki bir meseleyle karşı karşıya olduklarını belirterek, 'Yaklaşık 7 yıldır kadınları evsizliğe, çocukları babasızlığa, insanları vatansız bırakmaya mecbur bırakan bir dünya düzeniyle karşı karşıyayız. Evet, yer kürenin bir devrime ihtiyacı var' dedi.

Suriye'ye yönelik insani yardım bağışlarının geliştirilmesi, sivil toplum desteğinin artırılması ve yeni iletişim kanallarının oluşturulmasını amaçlayan 'VATAN 6. Konferansı'nda konuşan Emine Erdoğan, din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın, kanayan yaralara şifa bulmaya çalıştıklarını, şifanın da insan onurunu yeniden ayağa kaldıracak ahlaki bir dönüşümde olduğunu söyledi.

Suriye'de sorunların temelinin ne siyasi ne de politik olduğunu söyleyen Erdoğan, ahlaki bir meseleyle karşı karşıya olduklarını belirtti.

Erdoğan, "Yaklaşık 7 yıldır kadınları evsizliğe, çocukları babasızlığa, insanları vatansız bırakmaya mecbur bırakan bir dünya düzeniyle karşı karşıyayız. Evet, yer kürenin bir devrime ihtiyacı var. İnsanlığı düştüğü yerden kaldıracak bir vicdan devrimi yapmak durumundayız. Uluslararası kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve devletler olarak alarm çalan sorunlar etrafında buluşmalıyız" diye konuştu.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
Bu işlerin sorumluları arasında eşinin olduğunu görmüyor mu?
Evet Emine hanım.. Bu ulkenin gerçekten bir devrime igtiyaci var.. Hırsızlığın utanç duyulacağı , suç sayılacağı, yapanın yanına kar kalmayacağı ahkaki bir devrime ihtiyaci var..
ZATEN KOCANDA DEVRİM VE İZ BIRAKMAK İÇİN UĞRAŞIYORDA UĞRAŞIYOR.AMA BİR TÜRLÜ OLMUYOR
sende kim oluyorsun ya garibanin cocuklarini sehit ederekmi devrim yapacaksiniz issaalh sende tadarsin evlet acidsinii
ablacım sen karışma bu işlere ya anlamıyon etmiyon
Devrim, Barış,Kardeşlik, İş,Emek,Hoşgörü,Kendinden olmayanı kabullenmek,Vicdan..... Bu sözleri başkaları söylediğinde SUÇLU,,, kendileri söylediğinde olağanüstü bir tespit....
biz hepimiz askerlik yaptık sende bilali göndersene onada şehitlik nasip olur belki boş laf yapmayı bırakın artık
hadi işine be ablacım sizemi kalmış devrim mevrim ne sanıyorsunuz kendinizi amerikanın ülkeyi ele geçirmek için başa getirdiği insanlarsınız sizi boşuna tutmazlar orda zekanız ne fikriniz ne sizin köye muthar olmucak kocanla ne devrim yapıcaksın sen evet yaptığınız devrimleri gördük 18 senede ülkeyi fetöcülere teslim edip binlerce insan sizin yüzünüzden öldü binlerde askerimiz şehit oldu araplara satmadık toprak kalmadı ülkede bir defolun gidin artık
7 yıldır ortadoğuyu bu hale getiren senin hain fetöcü kocandır çakma osmanlıcı arap kırmaları sizden cumhurmu olur abdestsiz rum suratınızda bir gram nur yok
BU KİMM..NE DİYOR BU KENDİNİ BİLMEZZ
Evet ,doğru diyorsun.O devrim ,insanlık tarihini okuyarak medeni giyim devrimini gerçekleştirmek olmalı.
ilkokul mezunu prof.dr emine erdoğan son noktayı koymuş :)
ÖYLE 100 BİN LİRALIK ÇANTALARLA DOLAŞARAK ... 100 BİN LİRALIK KIYAFETLER GİYEREK ... HALKTAN KOPUK SARAYLARDA YAŞAYARAK DEVRİMDEN BAHSEDİLMİYOR SAYIN EMİNE HANIM. OLMUYOR ... HATTA KOMİK OLUYOR
İlk olarak bu ülkenin sizlerden kurtulması ile başlayacak bir devrime ihtiyacı var tüm dünyanın
şimdi ben sorarım bu hanfendinin nasıl bir eğitim düzeyi ve aldığı eğitim var ki devrimi gerek görüyor ?????&8???
gerçektenmiiiiii
Afrin de askelerimiz şehit olurken bu hatunun böyle komik şeyler söylemesi,olmuyor yaaaa
Emine hanımın tırnağı değiller Muharrem ince denen piç Arakanda Müslümanların öldürülmesini alkışlarken Emine hanım Arakandaydı. Helali hoş olsun.
Devrim ne demek.Bi sorsanıza kendisine bu laf için hapse atıyorlardı zamanında.
Artık millet uyandı
Şimdi anladım 5 yıl önce ortalığı neden karıştırdığımızı, devrime ihtiyaç varmış meğer, doğal olarak devrim yapabilmek için önce ortamı hazırlamak lazım, yani karıştırmak değil mi?
Vay be Bu ülkede yorum yapmayan bir sen kalmıştın... Suriye yi bu hale bizim mahhalenin muhtarı getirmedi mi...? Mahallenin muhtarının bütün yakınları sanki muhtar olmuş. Sen kimsin. sana bu yetkiyi kim verdi... Önce vijdan muhasebesinden geçin... Suriye akan kandan. babasız kalan çocukalrdan, en az abd kadar ona sizinde payınız olduğunu bilmeyen varmı... Hep yapıp hemde başka yerlerde günah keçisini aramanın anlamı yok...
Ülkenin başından gittiğiniz milletin sizden kurtulduğu gün en büyük devrim olacaktır
devrimin ne olduğundan haberi varmı acaba, seccadeyle karıştırdı galiba
kraliçe 1.emine konuşuyor
Berrin menderes,Nazmiye Demirel,Emel Korutůrk,Rahşan Ecevit'i anımsayın.Tam Cumhurbaşkanı eşleri idi.Devlet bilinci yüreklerinde vardı.Ciddiyet,Nezaket vardı.hepsini rahmetle,sayın ecevit i de saygıula anıyorum.Anlatabildim herhalde.?
: ) Devrimin ne demek olduğunu biliyor mu acaba?
MASALCILARA YENİLERİ EKLİYORLAR. SURİYE liderine siz ailece misafir oldunuz,misafir ettiniz bre utanmaz sıkılmaz,YÜCE ALLAHDAN KORKMAZ.'ŞAM'DA CUMA NAMAZI KILACAĞIZ,herzesini diyen kim.ALLAHDAN KORKUN ŞU YAŞANILANLARIN ORTAKLARINDAN BİRİDE SİZLERSİNİZ.
evet bu ülke de devrime ihtiyaç var
senin kocan 7 yıldır esat terorirst diyor niye esada bir savaş açmadınız nerdeydiniz yenimi iktidar oldunuz yoksa.
he emine hanım hee :)
emine sultan konuşmuşşşşş
Yav he he.
sizin ve aşırı zenginleşen sülalelerinizin olmadığı bir devrime ihtiyaç var.
sen gıt kocan basbakan olduktan sonra sana aldığı hastaneler ıle ılgılen akp olarak sız haram seversınız
bi sen eksikdin zaten ...
bunlar aspirin bile yapamaz..
İLK OKULU BİTİRMEMİŞ EMİNE'DEN NELER DİNLİYORUZ..BUNLARIN KASIMPAŞA'DAKİ FOTOĞRAFLARINI GÖRSENİZ AKLINIZ DURUR...
Bu Cumhuriyete 10 yılda yapılan devrimlerin parçasını yapamazsınız lisansız Cummhurbaşkanı ve ilkokul mezunu olamayanlar bu devlete birrşey devrrim yapamazlar.
Diğer Haberler