Emine Erdoğan'ı şok eden danışman

Emine Erdoğan'ı şok eden danışman

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, önceki hafta AKP Genel Merkezi'nde "İstişare ve Değerlendirme" adı altında AKP'li kadın vekiller ile vekil eşlerini topladı. Basına kapalı yapılan toplantının sonunda doğum gününü kutlayan Emine Erdoğan için Adıyaman Sıra Gecesi düzenlendi.

TBMM İdare Amiri ve Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu'nun Danışmanı Mustafa Nisari, türkü söylemek üzere kürsüye çıktı. İki ayrı türkü söyleyerek coşan Danışman Nisari, daha sonra duygularını anlatırken büyük bir gaf yaptı.

Nisari, salondaki kalabalığa değinirken, "Ben hayatım boyunca iki yerde bu kadar kadını bir arada gördüm; bir hamamda bir de burada. Küçükken annem beni hamama götürmüştü. Kadınlar beni görünce annem, 'büyük göründüğüne bakmayın o daha çocuk'demişti" dedi. Danışmanın bu sözleri salonda derin bir sessizliğe neden oldu. Emine Erdoğan'ın bu sözlere çok kızdığı öğrenildi.

AKP'li kadınları şoke eden danışman, yaptığı gaftan sonra işinden oldu. Edinilen bilgiye göre AKP'li kadınlar, Hüsrev Kutlu'ya danışmanın yaptığı gafı anlattı. Kutlu, bu gelişme üzerine sözleşmeli çalıştığı danışmanıyla yollarını ayırdı.

Kaynak: Vatan