Eminönü'nde su baskınının ardından son durum

İstanbul'da kuvvetli yağış birçok noktada su baskınlarına neden oldu. En çok etkilenen yerlerden olan Eminönü'nde sular çekilirken esnaf iş yerlerine gelerek temizlik yaptı, kullanılabilir durumdaki mallarını aldı. Esnaf Mehmet Şirinakbaş 'Zararımız büyük hiç bir şeyimiz kalmadı.' dedi.

İstanbul'da dün kuvvetli yağışın en çok etkilediği yerlerden biri Eminönü'nü oldu. Alt geçitler su altında kaldı, iş yerlerini su bastı. Ekiplerin su tahliye çalışmaları dün sular çekildi. Giriş ve çıkışları bariyerlerle kapatılan yer altı çarşına gelen bazı esnaflar kendi imkanlarıyla dükkanlarını temizlemeye çalıştı, kullanılabilir durumdaki mallarını aldı. Belediyeye ait temizlik görevlileri de Eminönü'nde temizlik çalışmalarını sürdürdü.

"ZARARIMIZ BÜYÜK"

Sabah saatlerinde çok sayıda esnaf gelerek dükkanlarını kontrol etti. Temizlik yaptı. İş yerinin önüne gelen ve yer altı çarşısının bir anda suyla dolduğunu söyleyen esnaf Emrah Kandemir , "Büyük bir maddi zararımız var. 10 dakikada oldu. Herkes dışarı çıktı. Bugün kapalı kalacak kimse içeriye giremeyecek. Belediye gelip bakacak. Kimin ne zararı var kontrol edecek" dedi.
Bir başka esnaf Mehmet Şirinakbaş ise, "Normal de deniz tarafından gelmezdi dün oradan da su geldi. Birden bastı. Bizde kaçmak zorunda kaldık, mallar her şey ortada kaldı. Zararımız büyük hiç bir şeyimiz kalmadı. Kendi imkanlarımızla temizliğe başladık ama elektriklerimiz de yok. Bekliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Esnafın zararı çok büyükmüş o zararı bu güne kadar turistlere attığın kazıkla bertaraf et.
@sk1964 afetten çıkmış insana geçmiş olsun denir kardeşim, yardımına koşulur,herkesin,hepimizin başına gelebilir. Biraz insaf
Geçmişte ki belediye çok iyi çalışmış o yüzden bu tür görüntüler var..
25 yıl boyunca IBB yi yönetenler , öyle sağlam bir alt yapı kurmuşlar ki, 10 dk.da hepsi yerle bir..
çakma adibas'lar falan gitmiş hep
adibas oldumu çakma olmuyor ayrı bir marka oluyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler