Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Tuncay Özkan’ın iddialarına yalanlama

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, sosyal medya hesabından tehdit edildi. CHP'li Özkan, kendisini tehdit eden kişinin polis olduğunu iddia ederek sosyal medya hesabından çok sert tepki gösterdi. Özkan'ın paylaşımları üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü'nden (EGM) açıklama geldi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Tuncay Özkan’ın iddialarına yalanlama

Instagram’da jitem.akrep isimli hesapla kendisine hem hakaret eden, hem de ölümle tehdit eden kişinin fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Ankara Valiliği, Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesaplarını etiketleyerek “Bir gece ansızın gelip ne yapacaksın? Geldiğinde neyle karşılaşacağını nereden biliyorsun? Mafya mı besliyorsunuz Emniyet Teşkilatı'nda? Bu bir polis mi yoksa kolpacı sokak serserilerinden biri mi? Alçaksın. Bunun sahibi belli olsun sonra diyeceklerim var. ” ifadelerini kullandı.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN İDDİALARA YALANLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ı tehdit edildiği sosyal medya hesabının Emniyet Teşkilatıyla herhangi bir ilişkisinin bulunmadığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“23.10.2019 tarihinde CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, kendisini sosyal medyadan tehdit eden “jitem.akrep” isimli sosyal medya kullanıcısının polis olabileceği yönünde beyanına rastlanmıştır. Söz konusu paylaşıma ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur; Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız bilişim suçları ile mücadele etmek üzere 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütmektedir. Bu doğrultuda yapılan incelemelerde “jitem.akrep” isimli hesap yöneticisinin 1976 doğumlu, M.B. isimli şahıs olduğu ve Emniyet Teşkilatıyla herhangi bir ilişkisinin bulunmadığı görülmüştür.

"SORUŞTURMA BAŞLATILDI"

"Şahsın yapmış olduğu paylaşımlar sebebiyle de hakkında gerekli soruşturma başlatılmıştır. Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz.”

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
Önce sen ne olduğunu açıkla da onu millet Bir anlasın bırak sen polis ile asker ile uğraşmayı bence
Fetö cülerin,Fetö düşmanı olduğu için, haksız yere içeri attığı bir Atatürkçü vatan sever kendisi çok merak ettiysen. ama sen hayli düşmansın ona, Fetö cüler gibi. Ha ne dersin,sen yoksa ....
@cem_hakan1975 FETÖcülerin diyeceğine AKP desen daha doğru olur. Çünkü 2001 den beridir yapılan bütün pis işlerin arkasında AKP var.
@cem_hakan1975 yanlış bilgi kanaltürkü fetoşa devreden kim.ve birde 28 şubatta fadime olayının habercisi ortak çalıştığı kumpasçılar falan. ama siz akılsızlar bunun gibi maşaları seçiyorsunuz ne diyim. atatürkçüymüş pehh
@realitee Yanlış bilgi. Kanaltürk'ü iflas ettirmek için , Kanaltürk'e reklam veren şirketlere maliye bakanlığını kullanarak baskı yapan kim ? Kanaltürk'ü satmak zorunda bırakan kim ? Kanaltürk'e müşteri çıkmamasını sağlayıp Fetöcülere satılmasını sağlayan kim ? Dün Fetö'nün en büyük şakakçıları bugün Fetö'ye en çok sövenler nedense artık.
@realitee Ulan adamın TV sine resmen A Ke Pe çöktü. Sen ne konuşuyorsun? Gerçekten ''Zır'' cahilsin be insanoğlu...
Bu adamın chp genel başkan yardımcısı olması chp için bir travmadır. atatürk dirilse bunları kapısına bekçi bile yapmazdı.
@cem_Hakan1975 peki senin arkanda kim var?
vatanı bölmeye çalışanları bir gece ansızın gelir kafasını alırız. bu vatan kanla alındı ancak kanla geri verilir. demek istemiş olabilir. bende katılırım.
@haspol_198841 hep boş konuşmalar peşmergeler suriyeliler hizbullahcılar çecenler bulgarlar iti kopugu bu ülke için kan vermeden sahip oldular buna nediyeceksin arkadaşım:)
senin içinde geçerli bu..bu iktidarı destekleyen herkes vatan haini senin gibi..
Mafya devletimiyiz biz diye sorsaydınız keşke
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler