HABER

Emniyet helikopterde seks iddiasına ne dedi?

Emniyet, "helikopterde seks" iddialarının araştırıldığı belirtilerek, ancak iddiaların delile dayandırılamaması sebebiyle disiplin soruşturmasına gerek olmadığı yönünde karar verildiğini bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü "helikopterde seks skandalı" iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Havacılık Daire Başkanlığı'nda görevli bir pilot emniyet müdürüne ilişkin iddilara yanıt veren Emniyet Genel Müdürlüğü'nün açıklamasında şöyle denildi:

"Emniyet Genel Müdürlüğümüze intikal eden her türlü ihbar ve şikayet dilekçeleri Polis Başmüfettişlerince titizlikle değerlendirilerek gerekli görüldüğünde disiplin soruşturması açılmaktadır.

Bu çerçevede, Havacılık Daire Başkanlığı'nda görev yapmakta olan personel hakkında gelen ihbar mektubu 6 Temmuz 2009 tarihinde Teftiş Kurulu Başkanlığı'na gönderilmiş olup 10 Eylül 2009 tarihinde 2 Polis Başmüfettişimiz tarafından yapılan gerekli araştırma ve soruşturma sonucu hazırlanan raporda, iddiaların somut delillere dayandırılamaması sebebiyle 'Disiplin Soruşturmasına Gerek Olmadığı' yönünde karar verilmiştir."

ANKA

Geri Dön