HABER

Emniyet: Katiller normal değil

BOLU (İHA) - Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, Bursa, İzmit, Sakarya, Mersin ve Ankara'da toplam 6 kişinin öldürülmesi olayıyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirterek, "Bu olayı yapan kişilerin normal olduğunu düşünmüyorum" dedi.

Ramazan Bayramı nedeniyle Bolu Dağı Polis İstasyonu'na gelen Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, Bolu Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı tarafından karşılandı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aydıner, yaşanan seri cinayetlerin soruşturmasının devam ettiğini ve gereken açıklamanın yapılacağını söyledi. Aydıner, "Türkiye'de bu türden olaylar yaşanmıyor. Bunları yapan insanların bu olayları kişisel yaptıklarını sanmıyorum. Yapılan bu olayı normal bir şey gibi değerlendirmek mümkün değil. Bir anlık öfkenin yapacağı davranışlar değil. Soruşturma devam ediyor" dedi.

Aydıner, trafik kazalarının önüne geçmenin mümkün olmadığını da belirterek, "Belirli bir miktarda trafik olduktan sonra onun belirli bir yüzdesi ile kazaların olması dünyada da normal kabul ediliyor. Ama bu bizde biraz daha fazla. Bizim üzüldüğümüz nokta budur. Trafiği denetlemekle görevli trafik polisleri bayram seyran demeden, tam tersine herkes bayrama giderken onlar yollarda görev yaparlar. Bu bayramda da bütün ekiplerimiz güzergahlarda tedbir almışlardır. Bizim amacımız bu tedbirlerle trafiği kazasız belasız kurallarına uygun olarak akıtmaktır. Sürücüler dikkatli olsunlar, dönüş yolu kana bulanmasın" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön