'Emniyet Kemeri Projesi' başlıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2013 yılını trafik kazalarının sebepleri arasında ilk sıralarda yer alan 'hız ve emniyet kemeri için duyarlılık yılı' ilan etti.

Bu kapsamda genel müdürlük, yeni bir projeyi daha devreye sokuyor. 'Emniyet Kemeri Projesi'nin açılışını yapacak emniyet, 'Sevdiklerinizden hızla uzaklaşmayın' başlıklı kampanyayı da kamuoyu ile paylaşacak. Projelerle denetimlerin artırılarak emniyet kemeri duyarlılığın sağlanması hedefleniyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ile Kızılay Genel Müdürlüğü ortaklığında, Trafik Güvenliği Platformu çatısı altında yürütülen 'Emniyet Kemeri Projesi'nin açılışı, yarın Ankara'da düzenlenecek etkinliklerle yapılacak. Ayrıca programda, EGM ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) işbirliğinde geliştirilen ve ülke genelinde denetimlerde etkinliği artırmak amacıyla uygulanacak olan 'Sevdiklerinizden Hızla Uzaklaşmayın' kampanyası da kamuoyuyla paylaşılacak. Etkinliklerin açılışı 2 Ağustos Cuma günü saat 11.00'de Kızılay Güvenpark'ta yapılacak.

2013 yılını ülke genelinde 'Hız ve Emniyet Kemeri İçin Duyarlılık Yılı' ilan eden EGM, emniyet personelinin emniyet kemeri konusundaki hassasiyetini uygulamalı olarak vatandaşlara göstermesi ve her zaman emniyet kemeri takarak örnek olmasını istiyor. Denetim faaliyetlerinde çalışan personelin iş yükünü azaltmak amacıyla Trafik Hizmetleri Başkanlığı'nca üzerinde çalışılan projeler ise şöyle: "Karayolları Trafik Kanunu'nda trafik cezalarının daha caydırıcı ve orantılı hale getirilmesi için değişiklik öngören tasarı ve bu konuda yürürlük çalışmaları. Fahri trafik müfettişlerinin sayısının artırılarak denetleme hizmetlerine aktif katkı verilmesi. Ayrıca genel hizmet personeline trafik kural ihlali tespit etme ve tutanak düzenleme yetkisi verilmek suretiyle denetimde etkinlik sağlanması. İllerdeki ihtiyaç doğrultusunda sivil çalışan personele de bu yetkinin verilmesi." CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
55 YILLIK TERCÜBE KONUŞUYOR İNSANLARA KEMER KULLANMADAN ÖNCE ARABA KULLANMAYI ÖGRETİN KEMER DEGİL ÇELİK HALATLA KOLTUGA BAGLASAN BOŞ .
Heralde 1958den beri araba kullanıyorsun nikine de bakılırsa 12 yaşında araba kullanmaya başlamışsın. senin gibi çocuk yaşta araba kullanmaya başlayanlar hele bu işi meslek olarak yapıyorlarsa kendilerine aşırı güvenip kendilerinden başka kimse araba kullanmıyor zannediyorlar. tabi arabayı da aynı saplantıyla kullanıp kendi kurallarına göre davranıyorlar. bence de en iyisi kurallara uymak. o emniyet kemerini oraya süs olsun diye koymadılar
Çok yerinde bir yorum ve % 100 doğru. Sorun Kemer'de değil asıl sorun arabayı kullanabilme yeteneğinde.
İNSANLARA KEMER KULLANMAYI DEGİL ARABA KULLANMAYI ÖGRETİN.
araba kullanmayı herkes biliyorda malesef kurallara uymayı ve trafikte hoşgörüyü kimse uygulamıyor.
Araba kullanırken güneşli olmayan havada siyah gözlük takmak kesinlikle yasaklanmalıdır. Doğruı düürüst yolu göremiyor ve kaza yapıyor. Millet sanki araba süreken siyah gözlük takmanın şart olduğunu sanıyor.
Diğer Haberler