HABER

Emniyet: "Yeşil" değil "mavi nil" var

HARTUM (İHA) - Türkiye'de 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın yaşayıp yaşamadığı konusu gündemi meşgul ederken Sudan'ın başkenti Hartum'da incelemelerini sürdüren Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, Yeşil ile ilgili soruları yanıtsız bırakarak, "Bu konuda yazılıp söylenenlere gülüp geçiyorum" dedi.

Sudan Emniyet Genel Müdürü Mahçup Hasan Saad'ın davetlisi olarak Sudan'a gelen ve başkent Hartum'da incelemelerini sürdüren Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, gezisinin ikinci gününde önce polis merkezi tarafından hazırlanan tatbikatı izledi, ardından Sudan Emniyet Genel Müdürü Saad'ın kendisi için düzenlediği Nil Nehri turuna katıldı.

Öğle yemeğini Nil turunda yiyen Aydıner'in, keyifli dakikalar geçirdiği gözlendi. Teknede bulunan Sudan Müzik Topluluğu'ndan Afrika şarkıları dinleyen Emniyet Genel Müdürü, Yeşil ile ilgili soruları cevapsız bırakırken, Sudan Emniyeti üst düzey yetkililerinin geleneklere göre kendisi için yaptığı dans gösterilerine de eşlik etti.
Gezisinin üçüncü gününde, Hartum Kriminal Soruşturma Merkezi'ni ve eğitim merkezlerini gezerek yetkililerden uygulamaları hakkında bilgi alan Aydıner, daha sonra Hartum polis köpeği eğitim merkezini ziyaret etti.

Köpek eğitim merkezinde köpeklerle yapılan tatbikatı izleyen Gökhan Aydıner, buradan ayrılırken, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım hakkında hiçbir açıklama yapmayacağını, bu konuda yazılıp söylenenlere gülüp geçtiğini ifade etti.

Emniyet genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Daire Başkanı Recep Gültekin, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Özkan Elgin ve Eğitim Daire Başkanı Mustafa Çankal'dan oluşan heyetle incelemelerini sürdüren Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, yarın Türkiye'ye dönecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler