HABER

Emniyet'e 20 bin polis alınacak

Emniyet'e 20 bin polis alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne 2007 yılı ve sonrası için 20 bin yeni polis kadrosu verilmesini öngören kanun tasarısı, TBMM İçişleri Komisyonu'nda benimsendi. Tasarı önümüzdeki günlerde Genel Kurul'da yasalaştırılacak.

İçişleri Komisyonu, Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin Eki Cetvellerinin, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Ait Bölümünde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı, tali komisyon olarak görüşerek taşra teşkilatına 2007 yılı ve sonrası için 20 bin polis kadrosu ihdas edilmesini öngören tasarıyı kabul etti.

İçişleri Komisyonu, Çoruh Nehri üzerinde inşa edilecek baraj dolayısıyla Artvin'in Yusufeli ilçe merkezinin başka yere nakledilmesine ilişkin tasarıyı ise esas komisyon olarak benimsedi. Hükümet adına toplantıya katılan İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Alim Barut, Yusufeli'nde 1984-1986 yıllarında kaymakamlık yaptığını ifade ederek, "Hafızam beni yanıltmıyorsa, Yusufeli'nin merkezi 1876 yılından bu yana, daha önce 4 kez değişmiş. Bu, 5. kez olacak" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön