HABER

Emniyetten sürücülere uyarı!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, olumsuz hava koşullarını göz önünde bulundurarak, trafikte seyir halindeyken sürücülerin daha dikkatli ve duyarlı olmalarını istedi.

İSTANBUL (İHA) - İstanbul Emniyet Müdürlüğü, olumsuz hava koşullarını göz önünde bulundurarak, trafikte seyir halindeyken sürücülerin daha dikkatli ve duyarlı olmalarını istedi. Araçlarda bulundurulması mecburi araç gereçlerinde eksiksiz bulundurulmasını aksi taktirde cezai işlem yapılacağı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Kış mevsiminin başlamasıyla birlikte oluşacak olumsuz hava koşulları göz önünde bulundurularak ilimizde, yoğun kar yağışının yaşanmasıyla trafik akışının ve trafikte meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için sürücülerin ilimiz genelindeki olumsuz hava koşullarıyla ilgili olarak trafikte seyir halindeyken daha dikkatli ve duyarlı bulunmaları ve araç hızlarını zemin ve yol şartlarına göre ayarlamaları, sürücülerin araçlar

üzerinde bulundurulması zorunlu olan avadanlıkları (zincir, takoz, çekme halatı vb) eksiksiz olarak bulundurmaları gereklidir" denildi.

Cezai uygulamalara dikkat çekilen açıklamada, "2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 31/1-a maddesi gereğince (araçlarda bulundurulması mecburi gereçleri kullanılır şekilde bulundurmamak ve kullanmamak - 62 TL para cezası - 10 ceza puanı) ilimiz genelinde trafik kontrolleri yapılacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Geri Dön