HABER

Emniyetten "TESEV" raporu

ANKARA (İHA) - Emniyet Genel Müdürlüğü, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt tarafından tepkiyle karşılanan TESEV raporunda yazısı bulunan Polis Akademisi öğretim üyeleri hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Harp Akademileri Komutanlığı'nda yaptığı konuşmada TESEV tarafından yayınlanan Almanak'a gönderme yaparak, "Bu belgede dikkati çeken en önemli konu, dökümanı oluşturan 22 bölümden 9'unun Polis Akademisi tarafından yazılmış olmasıdır" ifadelerini kullandığı hatırlatıldı.

Sabah Gazetesi'nin 3 Ekim günlü nüshasında ise Almanak'ı hazırlayan Volkan Aytar'ın "Almanak için Polis Akademisi'nden hoca sağlamak için resmi bir talebimiz olmadı. Münferit hocalar yazdı. Bu hocalar Almanak'ta yazmak için kendi kurumlarından izin aldı" şeklindeki ifadelerine yer verildiğine işaret edildi.
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
"TESEV tarafından hazırlanıp yayınlanan Almanağın kurumumuzla uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Bahse konu Almanakta yazısı bulunan Akademi Öğretim Üyelerinden hiç biri Emniyet Genel Müdürlüğümüze veya Polis Akademisi Başkanlığı'na başvuruda bulunmamış ve kendilerine yazılı veya sözlü izin verilmemiştir. Almanakta yazısı bulunanlar Emniyet Hizmetleri Sınıfından olmayıp akademik ünvanlı personeldir. Bu kişilerin Almanak'ta ortaya koyduğu fikirler tamamen kendi şahsi görüşleri olup kurumumuzu bağlamamakta ve görüşünü yansıtmamaktadır. Konuya ilişkin olarak Akademi Başkanlığı'nca, ilgili öğretim üyeleri hakkında inceleme ve soruşturma yapılmaktadır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön