HABER

Emniyetten "Yeşil" açıklaması

ANKARA (İHA) - Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın öldüğüne dair devletin arşivinde herhangi bir bilgi ve belge olmadığını söyledi.

Çalışkan, haftalık olağan basın toplantısında, gazetecilerin sorusu üzerine, "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın İstanbul'da düzenlenen operasyonda "kıl payı" kaçtığı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu belirterek, "Böyle bir olay yok" dedi. "Yeşil sağ mı?" şeklindeki bir soruya Çalışkan, şahsın öldüğüne dair devletin arşivinde herhangi bir bilgi ve belgenin bulunmadığını söyledi. Çalışkan, adli mercilerin arama kararına istinaden Mahmut Yıldırım'ın arandığını belirtti.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın "Yeşil'in öldüğü" yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine Çalışkan, "Yanlış bir değerlendirme olabilir. Bugün kendisi konuya açıklık getirecek" karşılığını verdi. Bir başka gazetecinin, "Polise göre 'Yeşil' yaşıyor anlamı çıkarıyoruz. Bu doğru mu?" yönündeki soruya da Çalışkan, "Bizdeki bilgilere göre öyle, size göre nasıl?" diye cevap verdi. Çalışkan, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Hamas'ı bir terör örgütü olarak niteleyip nitelemediğine dair bir soruyu ise cevapsız bıraktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler