HABER

En çapkın devlet başkanı

En çapkın devlet başkanı

Eşi tarafından terk edilen Güney Afrika'nın çapkın Devlet Başkanı'nın iki de sevgilisi var. Üstelik 24 yaşındaki sevgili hamile. Ülkede şimdi "First lady kim?" tartışması yaşanıyor.

Güney Afrika Devlet Başkanı Kgalema Motlanthe'nin karmaşık aşk hayatı tartışılıyor. 59 yaşındaki çapkın Devlet Başkanı Motlanthe, kendisini terk eden eşi ve iki sevgilisinin arasında kaldı. 24 yaşındaki sevgili ise Motlanthe'den hamile. Ülke, "First lady kim" diye sorarken, çeşitli kesimlerden eleştiri okları yöneltiliyor. Basın, eşinin terk ettiği Motlanthe'nin çapkınlıklarını sayfalarına taşırken, ne Başkan ne de sevgilileri bu konuda yorum yapıyor.

İÇİNE ÇEKİLMEK İSTEMEM

Sevgililerin en genci sadece, "Ben halk önündeki bir kişi değilim. Halk önünde olan kişi Kgalema. Bazı insanlar Kgalema'nın kiminle ilişkide olduğunu ve ne yaptığını öğrenmek istiyor diye bu hikayenin içine çekilmeyi istemiyorum" dedi. Mothlante'nin partisi Afrika Ulusal Kongresi'nin sözcüsü Carl Niehaus, yapılan eleştirilerin, bir insanın özel yaşamına müdahale olduğunu öne sürdü. Times gazetesine makale yazan Niehaus, "Gazete haberlerine bakılırsa, kendisi eşinden ayrı yaşıyor olabilir. Tüm bu tecrübeleri yaşamak zorunda olan ve yaşayan ilk ve tek başkan o mu?" diyerek eleştirilere tepki gösterdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön