HABER

En çok burun estetiği yapılıyor

TRABZON (İHA) - Trabzon Numune Hastanesi Plastik ve Estetik Cerrahı Uzmanı Opr. Dr. Mustafa Çapar, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde en çok burun estetiği yaptırıldığını ve burnuna estetik yaptıranların büyük çoğunluğunu da erkeklerin oluşturduğunu söyledi.

Opr. Dr. Çapar, diğer bölgelere oranla Doğu Karadeniz Bölgesi'nde insanların özellikle uzun burnuyla dikkat çektiğini ve estetik ameliyatlarında ilk sırayı burun estetiklerinin aldığını belirtti. Karadeniz insanının burnunun genetik ve kalıtsal olarak Kafkasya burun yapısına benzediğini ifade eden Dr. Çapar, "Bölge insanının burnu uzun, etli ve büyük oluyor. Bu burnunda estetik olarak operasyonla düzeltilmesi gerekiyor. Estetik ameliyatı her ne kadar bayanlar arasında daha yaygınsa da gerçekleştirilen ameliyatlar arasında yaptığımız istatistik çalışmalar sonucunda, yüzde 60-70 oranında erkeklerin burun ameliyatı yaptırdığını gördük. Önceki yıllarda daha çok olan burun ameliyatı, ekonomik krizin de etkisi ile bu yıl yüzde 30 oranında düştü. Yaptığımız burun estetiklerinde olumlu sonuçlar aldık ve hastalarımızın büyük çoğunluğu yeni burunlarından memnun kaldı" dedi.

Zaman zaman ilginç hastalarla da karşılaştığını ifade eden Dr. Çapar, "Bir gün erkek bir hastam muayenehaneye babasıyla geldi. Tabi babası ile fiyat konusunda biraz anlaşmazlığa düştük. Ameliyat sabahı babası ile geldiğinde benimle özel konuşmak istediğini söyledi. Odamda bana bir mektup vererek ameliyata gitti. Bana verdiği mektupta 'Babam biraz paragözdür. Ameliyatımı iyi bir şekilde yapın. Ben parası neyse vereceğim. Size güveniyorum. İyi bir burun ameliyatı geçireceğime inanıyorum. Burnumu fazla yontmayın. Çayı, fındığı satar, parası neyse veririm. Ama babam duymasın.' diye bir mektuptu. Hastalarımızın bizimle bu tür bir diyalog içerisine girmesi bizleri çok memnun ediyor" diye konuştu.

Çapar, burun estetiğini saç dikimi operasyonlarının izlediğini ve göğüs estetiği operasyonu da gerçekleştirdiklerini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön