En çok kullanılan gaz yapmayan biberonlar listesi

Anne karnında korunaklı bir şekilde büyüyen bebeğinizin tüm ihtiyaçları sevgiyle karşılanıyordu.

En çok kullanılan gaz yapmayan biberonlar listesi

Acıktığında anne karnında ağlayamıyordu tabii, ancak dünyaya geldikten sonra işler tamamen değişti. Bebekler o kadar küçük olmalarına rağmen acıktıklarında ya da gazları olduğunda ağlayarak ya da değişik sesler çıkararak size bunun sinyalini verirler. Anne vücudu, tüm hamilelik boyunca daha bebek doğmadan, bebeğin besin ihtiyacının karşılanması için hazırlanır. Süt üretimi aktif olur ve bebek doğduktan sonra, anne bebeğini kendi ürettiği eşsiz faydaları olan sütüyle beslemeye başlar. Biberona ihtiyacı yoktur.

Ancak bazen çeşitli nedenlerden dolayı anne, yeterli sütü üretemez ve biberon yardımıyla mama yedirmeye çalışır. Sütü üretir ancak göğsünden besleyemez ve sütü sağarak biberonla beslemek durumunda kalır. Bebek karnı doyduğunda çok huzurlu ve mutlu olur. Ancak kimi zaman mama sindirilirken bebekte gaz yapabilir. Bu sebeple karnı tok olsa bile gaz sancısından dolayı çığlık çığlığa ağlar. Gazı çıkarılmadan da rahat etmez. Bebeğin emerken yuttuğu hava kabarcıkları sağlığını ciddi şekilde etkiler. Bu durumda biberon kullanmak durumunda kalan annelerin, gaz yapmayan biberon tercih etmeleri gerekir. Anne memesine en yakın ve gaz yapmayan biberonlar, bebeğinizin tekrar huzurla beslenmesini sağlamak için çok önemlidir.

Gaz Yapmayan Biberonlar Listesi

1. Dr. Brown’s biberon

Dr. Brown’s Biberon

Özellikle gaz sancısı oluşmasının önüne geçtiği bilinen Dr. Brown’s, Amerika'da üretilen bir biberon markası. Dr. Craig Brown’ın, etrafında sürekli bebeğinin gaz sancısı şikayetinden muzdarip olan ve bir türlü bu duruma çözüm bulamayan annelerin yakınmalarına şahit olmasıyla birlikte kendi bebeğini beslediği sırada biberonun içinde oluşan hava kabarcıklarını fark eder. Bu kabarcıkların bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkilediğini tespit ettikten sonra, çiçeği burnunda annelerin en büyük ihtiyacı olan gaz giderici doğal akış biberonunu geliştirmiştir.

Biberonun içerisinde bulunan aparat, hava kabarcıklarını yok eden bir havalandırma sistemi görevi görür. Bu biberon bebeğin zorlanmadan emmesini sağladığı için ortak kulakta sıvı birikmesini de önler, ayrıca sütün ve mamanın besin değerini de korur.

2. Philips Avent biberon

 Philips Avent Biberon

Bu markanın çok fazla çeşidi bulunduğu için satın alırken gaz ve kolik oluşumuna karşı olan modelini aldığınızdan emin olun. Philips Avent Biberon Hollanda'ya ait bir markadır. Anne göğsüne benzeyen yapıda üretilen bu biberon geniş ağza sahiptir. Emme sırasında oluşan hava kabarcıklarının bebeğin midesi yerine biberonda birikmesine olanak sağlar.

Bu sayede gaz ve kolik sancılarının önüne geçer. Anti-kolik özellik sağlar. Gaz giderici biberonlar arasında en başarılılarından biridir. Philips Avent Biberonlar BPA içermez ve aynı zamanda, bebeğin ağzına uyumlu yumuşak biberon emziklerinin doğal akışı sayesinde kolay emebilme özelliği sağlar.

3. Nuk biberon

nuk anti kolik biberon

Gaz yapmayan biberon üretiminin en başarılılarından biri olan Nuk, oldukça eski bir geçmişe; tarihi 1950’lere kadar uzanan bir Alman markasıdır. Nuk markasının temsilcileri, biberonların üretiminde sağlığı tehdit edebilecek, bebeğin sağlığına zarar verecek hiçbir maddenin kullanımına yer verilmediğini ifade ederler. Nuk Air System ile negatif hava basıncının ortadan kaldırılması neticesinde, bebeğin emerken hava yutmasının önüne geçildiğini, kolik ve gaz sancılarının oluşumunu da engellediğinin altını çiziyorlar.

Hem kauçuktan hem de silikondan üretilen modelleri mevcut. Emzikleri de anne memesine yakın dokuda üretilmiş yumuşak, pürüzsüz ve kolay emiş sağlayan yapıda ve aynı zamanda ısıya dayanıklı özelliğe sahiptir. Özellikle, NUK First Choice Plus PP, NUK Standart PP Biberon Kauçuk emzikli, NUK Standart PP Biberon çeşitleri anti-kolik özellik taşırlar. Aynı zamanda hıçkırığa da engel olan bu marka, en iyi biberon olma potansiyeli taşıyor.

4. Chicco biberon

chicco

Bir İtalyan şirketi olan Chicco, “Her yerde bir bebek var” sloganı eşliğinde ilk oğullarını “chicco” takma adıyla sevdikleri için, onu sevindirmek amacıyla 1958 yılında kurdukları bir şirkettir. Genellikle 0-3 yaş çocuklar ve bebekler için üretim yapan şirket, gerçekten kaliteli ve amacına uygun biberonlar üretiyor. Diğer markalardan farklı olarak, biberon emzik ucunun, tıpkı annenin meme ucu gibi, bebeğim emme hareketlerine uygun hareket etmesi, ona uygun şekilde değişmesi ve esneyebiliyor olması Chicco Biberon’u farklı kılmaya yetiyor. Bebeğin ağzına uyum sağlayan silikon ve doğal kauçuk emzik model seçeneği de sunan Chicco, aynı zamanda emzikte bulunan anti-kolik valf sayesinde bebeğin hava yutmasının önüne geçer.

Bebekte kolik sancısı, gaz ve hıçkırık oluşumunu da engelleyici rol oynar. Anneler tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek, gaz yapmayan biberonlar içerisinde oldukça başarılı bulunan Chicco Biberon, bebeklerin rahatlığını sağlama konusunda bir adım önde görünüyor. Pek çok çeşidi bulunan Chicco Biberon’un; açılı PP, Benessero Vetro Cam, Step Up PP çeşitlerinin anti-kolit özelliği vardır. Anneler bu özellikleri göz önünde bulundurarak, Chicco’nun bu modellerini tercih edebilirler.

5. Nuby biberon

nuby biberon

Bu biberon markası da, Softa Air anti-kolit özelliğiyle bebek için çok sıkıntı oluşturan ve onu huzursuz eden gaz ve kolik sancısı oluşumunu en aza indiren bir markadır. Emzik kısmının yüzeyinde bulunan noktalar sayesinde, annenin memesine benzer özellik taşıyarak bebeğe doğal bir his verir.

Biberonlara sıkılabilecek şekilde tasarlanmış olması da annenin bebeğini beslemesini bir hayli kolaylaştırır. Soft Flex Doğal Dokunuş ismiyle tanımladıkları emzikler, hem esneklik hem ebat hem de yumuşaklık anlamında anne memesiyle benzerlik gösterdiği için, rahat bir emme sağlıyor.

6. Bebedor anti kolik biberon

bebedor

Bebedor’un anti-kolik özelliğiyle piyasaya sürdüğü bu modeli, anneler tarafından oldukça sık tercih edilen bir modeldir. Biberonun alt kısmında bulunan patentli valf sistemi sayesinde hava dolaşımı sağlanmış olur. Böylece bebeğin emme sırasında hava yutmasının önüne geçilir. Silikon emzik uçları mevcut olan bu markanın üretmiş olduğu emzik uçları anne memesine benzer formda ve geniş ağızlı olarak üretilmiştir.

Silikondan üretilen özel emzik ucu sayesinde bebek süt emerken yapışmaz ve emzik içine çökmez. Kaynatılabilir ve sterilize edilebilir formda üretilmiştir. Mikrodalga fırına da rahatlıkla koyabilirsiniz. Bebeğiniz için ideal biberonlar arasında yerini alan Bebedor, güvenle kullanabileceğiniz markalar arasında yerini alır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler