HABER

"En uygun proje tüp geçit"

İSTANBUL (İHA) - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, kendileri için en uygun olan proje türünün tüp geçit olduğunu belirterek, "Çünkü Anadolu ve Avrupa yakasında yapacağımız raylı sistemlerin bağlantısı tüp geçitle olacaktır" dedi.

Daha önce gaz fabrikası olarak kullanılan, ardından kapatılarak kaderine terk edilen gazhane, vatandaşların çabaları sonucu şenlik alanına dönüştürüldü. Bu yıl 2.'si düzenlenen Gazhane Şenlikleri'nin onur konuğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna oldu.

Başkan Gürtuna, şenlik sırasında 2 proje grubuna yaptırılan Gazhane Kültür Merkezi Projesi'ni inceledi. Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Gürtuna, "Proje kapsamıyla burası bir kültür mekezine dönüşecek. Yapımına başlanmasıyla çevre düzenlemesi de beraber yürütülerek burası İstanbul'un en güzel köşelerinden biri olacak" dedi.

Ali Müfit Gürtuna 3. köprü yapımı ile ilgili bir soruyu ise, "Bizim için en uygun olan proje tüp geçit projesidir. Çünkü Anadolu ve Avrupa yakasında yapacağımız raylı sistemlerin bağlantısı tüp gaçitle olacaktır. Yap-işlet-devret modeli ile tüp geçit yapılabilir" şeklinde cevapladı. Gazhane Şenlikleri bugün akşam saatlerine kadar sürecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön