Endonezya’da ‘’Uluslararası Öğrenci Buluşması’’ etkinliği

UDEF'in etkinliğinde uluslararası öğrenciler kültürlerini tanıttı

CAKARTA (AA) - Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Endonezya’nın başkenti Cakarta’da "11'inci Uluslararası Öğrenci Buluşması" etkinliği düzenledi.

Endonezya Devlet Üniversitesi’nde düzenlenen etkinliğe UDEF bünyesinde kurulan Uluslararası Mezunlar Derneği (TUMED) yönetim kurulu üyesi Sharifjon Mukarramov, Türkiye’de eğitim görmek isteyen öğrencilere yardım amacıyla kurulan ’’Kuliah Di Turki’’ organizasyonu başkanı Doddy Cleveland HP, davetliler ve öğrenciler katıldı.

TUMED yönetim kurulu üyesi aynı zamanda AA Farsça servisinde çalışanı Sharifjon, ‘’Biz tüm dünyaya barış ve kardeşlik hakim olsun istiyoruz. Nasıl ki şu an burada buluşup birbirimizin sevincini paylaşıyorsak aynı şekilde bi araya gelip ticaretimizi, sanatımızı, kültürümüzü, yiyecek ve içeceklerimiz de paylaşmak ve çoğaltmak istiyoruz.’’dedi.

Etkinlikte öğrenciler, kendi bölgelerine has yerel kıyafetlerle dans gösterisinin yanı sıra kültürleri hakkında bilgi verdi.

Etkinliğe katılan Malezyalı Nurulhuda Sofia Morsalin da "Endonezya Devlet Üniversitesi’nde İslam Aile Hukuku üzerine eğitim görüyorum. Böyle bir etkinlik içinde olmak ve ülkeme ait kültürel değerleri burada tanıtmaktan mutluyum. Ayrıca Türkiye bursları ilgili bilgi verildiğini duydum.Türkiye'de yüksek lisans eğitimi görmek istiyorum." ifadesini kullandı.

Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler