Enerji tasarrufu sağlayan akıllı cam

Yaz aylarında güneşin kavurucu sıcaklarından bunaldıysanız akıllı pencere sayesinde hem enerji tasarrufu sağlayabilir, hem de sıcaktan korunabilirsiniz.

Enerji tasarrufu sağlayan akıllı cam

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yazları bunaltıcı bir sıcakla karşı karşıyayız. Sıcaklardan korunmak için pencerelerimizi sıkıca kapatıyor, perdelerimizi örtüyor ve klimanın karşısına geçip bir nebze olsun serinlemeye çalışıyoruz. Fakat bilim adamlarının bulduğu yeni teknoloji sayesinde artık bu kadar enerji sarfiyatı yapmamıza gerek kalmayacak.

Yeni bulunan bu akıllı cam teknolojisi, güneşin sıcaklarının camınızdan içeri girmesini engelliyor. Bu sayede perdeyle camınızı kapatmanız ve korunmanız gerekmiyor. Ayrıca gözü rahatsız eden keskin güneş ışıkları da engelleniyor ve böylece ev içerisinde güneş dolayısıyla herhangi bir rahatsızlık yaşamıyorsunuz. Bunun yanında güneşi de tamamen engellemiyor ve bu sayede eviniz ışık almaya devam edebiliyor.

Şu anda geliştirilmekte olan teknolojinin tam olarak ne zaman seri üretime geçeceği ve kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak oldukça yararlı bir teknoloji olduğunu şimdiden söylemek mümkün.

Google: Kullanıcılarımızın Mahremiyeti Bizim İçin Önemli!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Akıllı ne demek camın beyni mi var. Çok işlevli cam desen olmaz mı?
güzelde kim icat etmiş bu camı
ben
inşallah hadi hayırlısı zaten böylesine faydalı işlerdide avrupa toplumu yapar aksini düşünemezdim
Diğer Haberler