HABER

Erbil Valiliği'ne yönelik saldırı

Erbil Valisi Nevzat Hadi: "Erbil güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu valilik binasında kontrol sağlandı. Üç silahlı terörist de öldürüldü" - Erbil Polis Müdürü Abdulhalik Talat: "Saldırıda bir kişi hayatını kaybetti, 3 kişi hafif yaralandı"

ERBİL (AA) - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Erbil Valilik binasında kontrolün tamamen sağlandığı belirtildi.

Erbil Valisi Nevzat Hadi, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Erbil güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu valilik binasında kontrol sağlandı. Üç silahlı terörist de öldürüldü." dedi.

Saldırının yerel saatle sabah 07.15'te gerçekleştiğini belirten Hadi, henüz mesai saati başlamadığı esnada saldırganların binanın önünde nöbet tutan güvenlik güçlerine ateş açtığını söyledi.

Hadi, 3 saldırganın daha sonra binayı bastığını belirterek, "Şu an güvenlik güçlerinin soruşturması devam ediyor. Bu terör saldırısı bizi daha da birbirimize kenetleyecek." ifadelerini kullandı.

- Saldırıda bir kişi öldü, 3 kişi yaralandı

Erbil Polis Müdürü Abdulhalik Talat da saldırının ardından kentin güvenliği konusunda herhangi bir sorun olmadığını ifade ederek, "Saldırıda maalesef valilikte hizmet personeli olarak çalışan bir kişi hayatını kaybetti. 3 kişi hafif yaralandı. Şu anda emniyet güçlerinin incelemesi sürüyor." dedi.

Erbil Asayiş Güçleri Müdürü Tarık Nuri ise "Öğle saatlerinde binayı tamamen kontrol altına aldık. Etkisiz hale getirilen 3 kişinin kimliklerini biliyoruz ama daha sonra kamuoyuna açıklayacağız." dedi.

Saldırının terör örgütü DEAŞ tarafından planlandığı tahmin ediliyor.

Erbil Valilik binasına bu sabah 3 kişi tarafından silahlı saldırı düzenlenmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön