HABER

Erciş, kar esareti altında

VAN (İHA) - Van'ın Erciş İlçesi'nde 2 gün aralıksız yağan kar yağışının ardından, biriken kar kütlelerini temizlemek için Erciş Belediye Başkanlığı tüm imkanlarını seferber etti.

İlçe merkezinde kar kalınlığının 40 santimetreye ulaşmasıyla birlikte insanlar kar esareti altına yaşamaya başladı. Özellikle arterlerde biriken kar kütleleri yüzünden trafikte yer yer tıkanmalar meydana geliyor. Karla mücadele için bir kriz masası oluşturduklarını ifade eden Erciş Belediye Başkan vekili Namık Kahraman, 140 personel ve tüm iş makinalarının karla mücadele için seferber edildiğini belirtti. Yaklaşan Kurban Bayramı ve yılbaşı nedeniyle kar küreme çalışmalarında önceliğin iş yerlerinin yoğun olduğu caddelere verildiğini anlatan Kahraman, 170 kilometre uzunluğundaki cadde ve sokak yollarının bayram arifesine kadar kardan temizleneceğini bildirdi.
Bu arada, ilçede okulların tatil edilmesinin 1 gün ile sınırlı tutulması, öğrencilerin okullarına ulaşmasında zorlukların yaşanmasına neden oldu. Okul bahçelerindeki kar kütlelerinin temizlenmemesi yüzünden ise öğrenciler teneffüslerini kar içinde yapmak zorunda kalıyorlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön