"Erdoğan'dan AK Partililere 'Genel af' uyarısı"

Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hükümete yönelik olarak yaptığı "genel af" çağrısıyla başlayan tartışmaları değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın söz konusu çağrıya sıcak bakmadığını belirten Orakoğlu, AK Partili milletvekillerinin de "af konusunda görüş belirtmemeleri yönünde uyarıldığını" iddia etti.

Orakoğlu, Erdoğan'ın danışmanlarının af konusunda dile getirdikleri görüşlere de yer verdiği "Örtülü af çıkacak mı?" başlıklı yazısında, şu ifadeleri kullandı:

"Bu gelişme ve açıklamalardan anlaşıldığı gibi AK Parti’nin bu kez Bahçeli’ye rağmen af çıkarma gibi bir isteği yok, Bilhassa seçimler öncesinde af çıkarmak siyaset açısından ayrı bir risk taşıyor. Bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın medyayı ters köşe yapmak gibi bir niyeti yok sanırım."

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin genel af çağrısına Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sayın Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi tabi kendisine ait bir taleptir, tekliftir. Ama bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok' diye cevap vermişti


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Koskoca Reis, dünya lideri, padışahımız, ulu devletlumuz, zillullahi fi'l alem Tayyib Han hazretleri; af çıkarmak isterse çıkartır, bunu bir soytarının fikriyle yapacak hali yok. Bahçeli asıl görevlerini yapmalı. Ne bileyim, Reisin canı sıkkınken karşısında top holahop filan çevirerek onu eğlendirsin.
Şu zavallıyı ben başgan seçilene kadar oyalayın uyarısı,
genel af çıkmalıdır fetö cü hakimlerin savcıların mağduru çok vatandaş vardır
en cok oyu fetoculardan alırsın cıkartın hepsini sonra oy patlamasını görün
dün böyle bircalısma yok bugun af var.zaten ortalık düşman kaynıyor
MAKARNA RAMAZN ERZAGI GELMEDİ HALA NE BİCİM ÇALISIYORSUNUZ..ARTIK OY YOK SİZE
kader mahkumları bunu hesabına sandıkta soracak AKP ye az zaman kaldı
HANİ AKPARTİLİLER KAPI KAPI DOLAŞIP ÇALIŞACAKTI ,VALLAHİ REİS BUNLAR ÇALIŞMIYOR ARTIK , KAC GÜNDÜR BEKLİYORUZ KİMSE GELMİYOR , KRONİK METAL VE MENTAL YORGUNLUKMU VAR ?
NAPSANIZ O %51 BULUNMUYOR FARKINDAYIZ...
siz karışmayın, uygun zamanda ben açıklarım.demek istemiş.
reis saglıklı ömrun uzun olsun sen cadırın orta diregisin ..ince kılctaroglu fasa füse bunu herkez biliyor
BAŞGANLIK DİYE TUTTURDUN
Hacı erzak isterük..
Bülent Oraklıoğlu'nun o iddiası doğrudur, inanırım. Milletvekilleri Cumhurbaşkanı'nın veya Parti Genel başkanlarının marabası değil, yasama organının mensuplarıdır. Milletin vekillerini, Cumhurbaşkanı veya Parti başkanları hiçbir gerekçe ile "görüş bildirmeme" talimatı veremez, vermemelidir. Yeni anayasa'ya "Evet" oyu veren arkadaşlar, bu günah sizlerindir. İzleyin, görün bunlar daha çok iyi günlerimizdir. Mahşerde iki elim yakanızdadır. (Ahiret gününe inanıyorsanız)
iyi polis kotu polis ikiside iki tarafin gonlunu aliyor cok kurnazca yarin ayni numarayi kurtler icinde uygularlar tayyip bey kurler candir der ahmet kaya falan bahceli cikar yok oyle bisey sonucta oylar ikisine gidiyor cok kurnazca
Diğer Haberler