Erdoğan'dan 'Esad güçleri Menbiç'te' haberleri sonrası ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü YPG'nin Menbiç'ten çekilmesi ve bölgeye Suriye Ordusu'nun girerek bayrak dikmesiyle ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan yaptığı açıklamada "'Suriye psikolojik çalışma içinde. Henüz kesin bir şey söz konusu değil. Şu anda bu topraklar tabi ki Suriye'ye ait. Biz zaten Suriye'nin bölünmesine karşıyız. Tek amacımız terör örgütlerinin oradan çıkmasıdır. Onlar çıkarsa zaten bize de gerek kalmaz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında öne çıkan satır başları şöyle;

Suriye psikolojik çalışma içinde. Orada bayrağını dalgalandırma gibi bir durum var. 1 saat kadar önce gerekli görüşmeleri yaptım ama henüz kesin bir şey söz konusu değil. Rusya'da ifade etti. Kesinleşmiş değil. Yarın sabah heyetimiz Moskova'ya gidecek. 4'lü bir ekip orada bu konuları ele alacaklar. Ardından benim de sayın Putin'le hem telefon hem de Moskova ya da Soçi ziyaretim olabilir.

HEDEFİMİZ YPG'NİN GEREKLİ DERSİ ALMAZ

Olay sade Menbiç değil. Bizim bütün hedefimiz oradaki YPG'nin gerekli dersi almasıdır. Bu konuda tüm tedbirlerimizi aldık. Detaylara girmeyeceğim. İstihbarat ölüdür, diriltmek olmaz. Bölgede her türlü adımları atmış vaziyetteyiz.

'TERÖRİSTLER BÖLGEDEN ÇIKARSA BİZE GEREK KALMAZ'

Obama bize verdiği sözleri tutmadı. Menbiç'ten teröristleri çıkaracağını söylemişti. Trump'la da bu konu yine gündeme geldi. Trump da bize destek verdi. Şu anda bu topraklar tabi i Suriye'ye ait. Biz zaten Suriye'nin bölünmesine karşıyız. Tek amacımız terör örgütlerinin oradan çıkmasıdır. Onlar çıkarsa zaten bize de gerek kalmaz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
Yandan halimem yandan severim seni candan gene kıvırdık.Hahaayyyyyy
ne istersin bilader suriye topraklarında onlarca şehit mi? bu seni rahatlatır mı? milyonlarca lira harcanıyor bir operasyonla yoksa bunu mu istersin? ben erdoğan yanlısı değilim ama bir askerimizin bile burnu kanamasın!
Girse bu seferde dikdatör oluyor. Siz ne istiyorsunuz.
@uslax SAVAŞA HAYIR diyenlerdenim ne işimiz vardı el bab da, afrin de az mı kayıp verdik.Zaten tüm sın ırı 3*7 ebadında duvarla kapatmışsın sınır kapısını da sağlama aldın mı sana kim ne diyecek.Ama sınırlaroı elek gibi açtık El kaideyi,işidi,el nusrayı vs doldurduk suriye ye amaç ne parçalamak kıvırdık demem ondan.Baştan yanlşışı yapan bizdik:
girdimi niye giriyor girmedimi neden girmiyor siz neden memnun olursunuz acaba
@zimbambe_2018 SAVAŞA HAYIR diyenlerdenim ne işimiz vardı el bab da, afrin de az mı kayıp verdik.Zaten tüm sın ırı 3*7 ebadında duvarla kapatmışsın sınır kapısını da sağlama aldın mı sana kim ne diyecek.Ama sınırlaroı elek gibi açtık El kaideyi,işidi,el nusrayı vs doldurduk suriye ye amaç ne parçalamak kıvırdık demem ondan.Baştan yanlşışı yapan bizdik:
@zimbambe_2018 Daha önce verilen şehitlere de tepki verseydin gerçekçi olurdun.Biz yıllardır söylüyoruz bu suriye bataklığına girmemek gerekir diye. Dikkat edersen her seçim öncesi böyle bir operasyona kalkılır milletin evladı şehit olur. akape nin oyu artar. Ama bu sefer esat eski kankasına kazık atıp siyasi operasyonu engelledi. Tabi ki zorunlu olarak Erdoğan a da bunları söylemek düştü. Senin gibi saflarda buna inandı. BU KONUŞMALAR MECBURİYETTEN YAPILAN KONUŞMALAR. BİR FIRSATINI BULSUN SEÇİMDEN ÖNCE YİNE OPERASYON DÜZENLER SENİNKİ.
Ne olacaktı ya oğlum! Suriye ile savaşa mı girelim? Girsek bu sefer de ne işimiz var neden girdik dersiniz.
@antigone.35 Nasıl da belli askerlik yapmadığın...hep kıvırmışın..yüksekmi yaptın...seyrekmi...
@uslax Ah be benim sevgili halkım ince mesajı anlamadıysanız ne diyeyim ki size ben.
@antigone.35 Bu kadar mı anlamıyorsun bu işlerden?
Makul ve mantıklı bir açıklama Suriye bataklığından bir an öce ülkemizi ve sınırlarımızı da garanti altına alarak çıkmalıyız. Mültecileride ülkeye daha fazla zarar vermedenülkelerine garanti alarak göndermeliyiz.
@letoon09 Bu bataklığa hiç girmeyecektik kardeşim yıllarca bunu dedik ama hükumet in iç siyasi hesapları yüzünden seçim önceleri oy almak uğruna milletin evlatları ŞEHİT oldu. Şimdi de aynısını yapacaklardı ancak esad buna engel oldu.
hani menbiçe öso girecekti.bizimkileri yinemi kandırdılar.
@savaskoc7474 ÖSO kim ? Bizim ülkemizde kendi devletine karşı silahlanana terörist derler ümit ediyoruz hükümetimiz kısa zamanda doğru kararlar alıp öncelikle kendi halkını onurlandırır sonrasında Suriye halkını onurlandırmış olsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler