Erdoğan'dan Londra'da ilk açıklama

NATO Zirvesi için Londra'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ilk açıklama geldi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere "TRK" uçağıyla İngiltere'nin başkenti Londra'ya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Stansted Havalimanı'nda, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in Bölge Temsilcisinin Yardımcısı Lord Vincent Thompson, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi David Pearey, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın ve Büyükelçilik personeli karşıladı.

Erdoğan Londra'da yaptığı ilk açıklamada Suriye konulu İngiltere, Fransa ve Almanya liderlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek Dörtlü Zirve’ye ilişkin konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Barış Pınarı Harekatı'nda gelişmeler ne durumda nereye geldik, bunu bir değerlendireceğiz. Bizim hazırladığımız plan ve projeler konusunda da kendilerinin verebileceği destekler neler olabilir. Onların bizden talepleri neler olacak onları da dinlemiş olacağız. Temenni ederim ki iyi bir niyetle toplanmış oluruz." dedi.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Londra'ya ulaştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Allah Seni Bu Memleketin Başından eksik etmesin Reis. Senden Sonrada , Yine Senin gibi Bir VatanEvladını Seçmeyi Nâsîb Etsin Bu Millete..
adinin hakkını veriyorsun gamlibaykus tövbe de ..
ekramen 8 niye zorunuza gidiyor dimi .adam adam Rte
@gamlibaykus_19 BELLİ Kİ İMAMSIN,FAKİRİ DÜŞÜNMEZSİN..
Hey koçum dünyayı titretiyor...
@photomen_2017 DÜNYA NEFRET EDİYOR SEN NEREDE YAŞIYORSUN
@photomen_2017 dünya titredi bizde sallanmaya başladık .her an dünya yıkılabilir
kraliçe nin bölge temsilcisinin yardımcısının tarafından karşılanma ne demektir. Bu ingilizlerde devlet kültürü yokmu.
adamina gore muamele
@muratyarali NE KADAR KÖFTE O KADAR EKMEK..NE OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler