Erdoğan'dan yeni operasyon sinyali! Bu sefer koordinat verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde yeni operasyonların sinyalini vererek "Münbiç'ten Haseke'ye kadar olan diğer bölgeleri de Suriye halkı için özgür ve müreffeh bölgelere dönüştüreceğiz" dedi.

Erdoğan'dan yeni operasyon sinyali! Bu sefer koordinat verdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Üsküdar 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık Suriye'de Türkiye'nin olmadığı hiçbir adımın atılması mümkün değil. Amerika'nın İngiltere ve Fransa ile birlikte rejimin kimyasal silah tesislerini hedef alan son saldırısında bir defa daha gördük ki bu iş öyle pansuman tedbirlerle olmuyor" dedi.

MÜNBİÇ'TEN HASEKE'YE KADAR!

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalıu harekatlarının ardından, Fırat'ın batısında kalan Münbiç ve Fırat'ın doğusundaki bölgelere operasyon yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu. Bu konuda ilk defa koordinat vererek konuşan Erdoğan "Münbiç'ten Haseke'ye kadar olan diğer bölgeleri de Suriye halkı için özgür ve müreffeh bölgelere dönüştüreceğiz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
reis ülkemizde bolluk ferah içinde yaşıyoruz sayende . Şu garip suriyeye de el attığın için minnettarız suriyede görsün asrın lideri nasılmış . Bizde nefes alalım bu arada
AMMA UÇMUŞ HA.
Yav ne Suriye halkı için kimi yiyonuz beya. Amerika sureiyeyi vurunca ilk açıklamanızda amerikanın bu yaptığını doğru bulduğunuzu söylemediniz mi sn cumhurbaşkanı???
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler