HABER

Erdoğan Davos'a gitmeyecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl Davos'a gitmeyeceğini açıklayarak: "Söz ağızdan bir kez çıkar. Ben bir daha oraya gitmeyeceğim" dedi.

Erdoğan Davos'a gitmeyecek

Bu arada, Maliye Bakanı Şimşek, Davos’a gideceğini açıkladı.

[

****](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/davos-ta-gazze-krizi-basbakan-erdogan-gazze-oturumunu-terk-etti/2682/60700/sayfa/1/)

27 Ocak’ta başlayacak zirve, Dünya Ekonomik Forumu’nun bu yıl yapılacak kırkıncı toplantısı olacak. Davos’un önemli bir uluslar arası platform olduğunu ifade eden Şimşek, orada Türkiye’nin bulunmasının özellikle uluslar arası yatırımcılarla buluşma açısından önemini vurguladı.

Geçtiğimiz yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Davos'ta Dünya Ekonomik Forumu kapsamında gerçekleştirilen ''Gazze Orta Doğu'da Barış Modeli'' panelinde Şimon Peres'e rest çekmişti.

Erdoğan, "Sizin 'Filistin'e tankların üzerinde girmeyi seviyorum, kendimi başka mutlu adlediyorum' diyen başbakanlarınız var.. Siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz..." diyerek dünyanın da dikkatini çekmişti.

Erdoğan, Peres'in eleştirilerini yanıtlarken panel yöneticisinin sürenin bittiğini gerekçe göstererek konuşmasını kesmesi üzerine bundan sonra Davos toplantılarına katılmayacağını açıklayarak salondan ayrılmıştı. Erdoğan bu olaydan sonra bir daha Davos'a katılmayacağını açıklamıştı.

Geri Dön