"Erdoğan-Gül iktidarı gayrimeşrudur"

ANKARA (ANKA) - İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının, AKP hakkında açtığı kapatma davasıyla, "Tayyip Erdoğan-Abdullah Gül" iktidarının gayrimeşru olduğunun saptadığını ve Cumhuriyet hukukunun gereğini yaptığını söyledi.

Perinçek parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. ABD makamlarının 1996 yılında Erdoğan'ı Başbakan, Gül'ü de Dışişleri Bakanı yapmayı kararlaştırdığının belgelerle kanıtlı olduğunu ifade eden Perinçek, "AKP iktidarı, Türkiye'nin devlet egemenliğini dışta ABD ve AB'ye devretmiştir" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesinin Eşbaşkanı olduğunu daha önce açıkladığını hatırlatan Perinçek, şunlarısöyledi:
"Yine Abdullah Gül, ABD ile ‘2 sayfa 9 maddelik gizli bir anlaşma yaptığını' itiraf etmiştir. Başka bir devletle gizli anlaşma yapanlar ve Türkiye'yi bölen Büyük Ortadoğu Projesinde görev üstlenenler, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık koltuğunda oturamazlar.

-GAYRIMEŞRULUK TESPİT EDİLDİ- Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının AKP hakkında açtığı kapatma davasını değerlendiren Perinçek, söz konusu dava ile Yargıtay Başsavcılığının "Tayyip Erdoğan-Abdullah Gül" iktidarının gayrimeşru olduğunu saptadığını ve Cumhuriyet hukukunun gereğini yaptığını ifade etti.

Perinçek şunları söyledi:
En son iki saatlik iş bırakma eylemini başarıyla gerçekleştiren emekçi hareketi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Danıştay ve diğer yargı kurumlarımız, Hava ve Kara Kuvvetleriyle sınır ötesi harekâtı başarıyla uygulayan Türk Ordusu, türban bölücülüğüne karşı direnen üniversitelerimiz, ortaçağa ve bölücülüğe karşı toprak talebiyle harekete geçen Doğu ve Güneydoğu köylümüz, Cumhuriyet mitinglerinde, Mehmetçik yürüyüşlerinde ve şehit cenazelerinde AKP iktidarından kurtulma özlemlerini haykıran halkımız bir bütün olarak aynı cephede mücadele ediyorlar.

Cumhuriyet'in sahipleri, Cumhuriyet'e yönelik tehditleri alt etmek için, aynı cephede buluşmuş ve ayağa kalkmışlardır. Bu büyük buluşma Türkiye'nin geleceğinin biricik güvencesidir.

ABD makamlarının daha 1996 yılında Tayyip Erdoğan'ı Başbakan, Abdullah Gül'ü Dışişleri Bakanı yapmayı kararlaştırdığı belgelerle kanıtlıdır. AKP iktidarı, Türkiye'nin devlet egemenliğini dışta ABD ve AB'ye devretmiştir. Bütün uygulamaları bu yöndedir. O nedenle Tayyip Erdoğan-Abdullah Gül yönetimi, millî iradeyi temsil etmiyor.
Tayyip Erdoğan, başka bir devletin hizmetinde bulunduğunu, ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanı olduğunu ve bu kapsamda ‘Diyarbakır'ı merkez yapma' görevini yaptığını, 15 Şubat 2004 gecesinden başlayarak, 11 ayrı konuşmasında itiraf etmiştir.

Yine Abdullah Gül, 2 Nisan 2003 günü ABD Dışişleri Bakanı Powel ile ‘2 sayfa 9 maddelik gizli bir anlaşma yaptığını' itiraf etmiştir.
Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül'ün artık yapabilecekleri tek icraat. istifa etmektir.

Yalnız ABD ile yaptıkları gizli anlaşmalar ve ABD'den üstlendikleri yasadışı görevler nedeniyle değil, AKP'yi kapatma davasının sağlıklı bir biçimde yürütülmesi için de, istifaları şarttır. (ANKA)