HABER

Erdoğan hakkında suç duyurusu

İşçi Partisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında Yüksek Seçim Kurulu ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

İşçi Partisi tarafından yapılan açıklamada, “9 Eylül 2010 günü, Sultanbeyli Merkez Camiinde bayram namazının ardından siyasi propaganda yapan Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz” denildi.

Suç duyurusu hakkında bilgi veren İşçi Partisi Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey, “Sultanbeyli Merkez Camiinde bayram namazı için toplanan yurttaşlarımıza siyasi propaganda yapan Erdoğan, Anayasa’yı ihlal suçu işlemiştir. Bu pervasız, insanlarımızın inançlarına saygısız eylemini, televizyon kanallarında canlı yayınlatarak, suçunu büyütmüştür. İbadet alanında siyaset yapmak, dini siyasete alet etmektir. Yargının siyasallaştığı yalanını ileri süren Erdoğan, dini istismar etmekte sakınca görmemiştir” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan hakkında Yüksek Seçim Kurulu ve Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulanacaklarını belirten Özbey, “YSK da savcılıklar da bu Anayasa’yı ihlal suçunu seyredemez. Kurumlar derhal harekete geçmelidir” dedi.(ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön